Moderatorzy TikToka i Meta tworzą zjednoczony front w Niemczech

0
87

Przeglądanie mediów społecznościowych treści służące do usuwania nadużyć lub innych zakazanych materiałów to jedno z najtrudniejszych zadań w branży technologicznej, ale także jedno z najbardziej niedocenianych. Moderatorzy treści dla TikTok i Meta w Niemczech połączyli siły, aby domagać się większego uznania dla pracowników zatrudnionych w celu powstrzymania niektórych najgorszych treści z platform społecznościowych, w rzadkim momencie skoordynowanego odpychania przez pracowników technicznych w firmach.

Połączona grupa spotkała się w zeszłym tygodniu w Berlinie, aby zażądać od obu platform wyższych płac, większego wsparcia psychologicznego oraz zdolności do zrzeszania się i organizowania. Pracownicy twierdzą, że niskie płace i prestiż niesprawiedliwie czynią moderatorów pracownikami o niskich kwalifikacjach w świetle niemieckich zasad zatrudnienia. Jeden z moderatorów, który rozmawiał z WIRED, mówi, że zmusiło ich to do znoszenia ponad rocznej biurokracji imigracyjnej, aby móc pozostać w kraju.

„Chcemy, aby uznawanie moderacji nie było łatwą pracą, ale niezwykle trudną, wysoko wykwalifikowaną pracą, która w rzeczywistości wymaga dużej wiedzy kulturowej i językowej” – mówi Franziska Kuhles, która przez cztery lata pracowała jako moderator treści dla TikTok lata. Jest jedną z 11 wybranych członków wybranych do reprezentowania pracowników w biurze firmy w Berlinie w ramach rady zakładowej wybieranej przez pracowników. „Powinien być uznany za prawdziwą karierę, w której ludzie otrzymują szacunek, który się z tym wiąże”.

Zeszłotygodniowe spotkanie było pierwszym oficjalnym spotkaniem moderatorów z różnych firm w Niemczech w celu wymiany doświadczeń i współpracy w zakresie ujednoliconych żądań zmian w miejscu pracy.

TikTok, Meta i inne platformy polegają na moderatorach, takich jak Kuhles, aby upewnić się, że brutalne, seksualne i nielegalne treści zostaną usunięte. Chociaż algorytmy mogą pomóc w filtrowaniu niektórych treści, bardziej wrażliwe i dopracowane zadania należą do ludzkich moderatorów. Wiele z tych prac jest zlecanych zewnętrznym firmom na całym świecie, a moderatorzy często narzekają na niskie płace i złe warunki pracy.

Niemcy, które są ośrodkiem moderowania treści w Europie i na Bliskim Wschodzie, mają stosunkowo postępowe prawo pracy, które pozwala na tworzenie wybieralnych rad zakładowych lub Betriebsrat, wewnątrz firm, prawnie uznanych struktur podobnych do związków zawodowych, ale różniących się od nich. Rady zakładowe muszą być konsultowane przez pracodawców przy podejmowaniu najważniejszych decyzji w przedsiębiorstwie i mogą mieć swoich członków wybieranych do zarządów spółek. Pracownicy TikTok w Niemczech utworzyli radę zakładową w 2022 roku.

Hikmat El-Hammouri, regionalny organizator w Ver.di, berlińskim związku zawodowym, który pomógł zorganizować spotkanie, nazywa szczyt „kulminacją pracy organizatorów związkowych w miejscach pracy firm mediów społecznościowych, aby pomóc tym kluczowym pracownikom bezpieczeństwa online — treść moderatorzy – walczcie o sprawiedliwość, na którą zasługują”. Ma nadzieję, że współpraca pracowników TikTok i Meta może pomóc w nałożeniu nowej odpowiedzialności na firmy technologiczne zatrudniające pracowników w Niemczech.

TikTok, Meta i lokalny wykonawca moderacji Meta nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz.

Moderatorzy od Kenii po Indie i Stany Zjednoczone często narzekali, że ich praca jest wyczerpująca, wymagają limitów i mają mało czasu na podejmowanie decyzji dotyczących treści; wielu zgłosiło cierpienie na zespół stresu pourazowego (PTSD) i uszkodzenia psychiczne. Mając to na uwadze, wiele firm oferuje pracownikom moderacji jakąś formę poradnictwa psychologicznego, ale niektórzy pracownicy twierdzą, że jest to niewystarczające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj