Nagie filmy dzieci ze zhakowanych elektronicznych niań były sprzedawane na Telegramie

0
94

IPVM kwestionuje ten zarzut i twierdzi, że natychmiast skontaktował się z FBI po odkryciu zbrodni.

Zamordowany kapitan rosyjskiej łodzi podwodnej mógł być śledzony przez swojego zabójcę za pośrednictwem aplikacji fitness Strava. Według BBC dowódca, Stanislav Rzhitsky, prowadził publiczny profil na Stravie, który szczegółowo opisywał jego trasy do biegania – w tym jedną, która prowadziła go przez park, w którym zginął na początku tego tygodnia.

Eksperci ds. prywatności od lat martwią się zagrożeniami stwarzanymi przez aplikacje społecznościowe, takie jak Strava. Na przykład w 2018 roku badacze ujawnili kilka tajnych amerykańskich instalacji wojskowych, wykorzystując publiczne dane żołnierzy śledzących ich sprawność za pomocą aplikacji.

Chociaż motywy zabójcy są obecnie niejasne, rosyjscy śledczy twierdzą, że w związku z morderstwem aresztowali mężczyznę imieniem Serhij Denysenko, urodzonego na Ukrainie. Według kilku rosyjskich kanałów Telegram Denysenko był byłym szefem Ukraińskiej Federacji Karate.

Ukraińskie media podały, że Rżycki dowodził rosyjskim okrętem podwodnym klasy Kilo, który mógł w zeszłym roku przeprowadzić śmiertelny atak rakietowy na ukraińskie miasto Winnica. Dane osobowe Rhitsky’ego zostały wcześniej przesłane na ukraińską stronę Myrotvorets (Rozjemca), nieoficjalną bazę danych osób uważanych za wrogów Ukrainy, według CNN.

Wywiad Obrony Ukrainy nie wziął odpowiedzialności za śmierć dowódcy. „Oczywiście został wyeliminowany przez własnych ludzi za odmowę dalszego wykonywania rozkazów bojowych swojego dowództwa dotyczących ataków rakietowych na pokojowe ukraińskie miasta” – napisała agencja w oświadczeniu.

Dochodzenie Kongresu, prowadzone przez amerykańską senator Elizabeth Warren, wykazało, że miliony Amerykanów, którzy składają swoje podatki online za pomocą H&R Block, TaxSlayer i TaxAct, mają informacje finansowe udostępnione Google i Facebookowi. Dochodzenie zostało zainspirowane raportem The Markup z 2022 r., który ujawnił, w jaki sposób trzy firmy przesyłały poufne dane do Facebooka za pośrednictwem narzędzia o nazwie Meta Pixel. Dane były wysyłane, gdy podatnicy składali swoje podatki i zawierały dane osobowe, w tym dochody i kwoty zwrotu.

Warren i sześciu innych prawodawców napisało w tym tygodniu do Departamentu Sprawiedliwości USA, prosząc o postawienie zarzutów karnych firmom podatkowym za łamanie prawa zabraniającego im udostępniania danych osobowych swoich klientów. „Firmy zajmujące się przygotowywaniem podatków były szokująco nieostrożne w traktowaniu danych podatników” – napisali prawodawcy.

Jak wykazało badanie przeprowadzone w 2020 r. przez The Markup, jedna trzecia z 80 000 najpopularniejszych witryn internetowych korzysta z Meta Pixel. Operatorzy stron internetowych włączają piksel do mierzenia kliknięć z ich reklam na platformach Facebooka, ale kosztem prywatności ich użytkowników. Kryzysowe Centra Ciąży, Linie Pomocy Samobójcom i szpitale zostały przyłapane na wysyłaniu poufnych danych użytkownika do Meta w ciągu ostatnich kilku lat.

Siedmiu Demokratów wezwało US Internal Revenue Service do zbudowania własnego bezpłatnego oprogramowania do przygotowywania podatków, chociaż służby rządowe również zostały przyłapane na używaniu Pixela do wysyłania danych do Meta.

Kobieta z Nebraski przyznała się do zarzutów karnych po tym, jak w zeszłym roku pomogła swojej 17-letniej córce w aborcji farmakologicznej; kluczowe dowody przeciwko niej obejmowały jej wiadomości na Facebooku. Jak wynika z dokumentów sądowych, w połowie czerwca 2022 roku policja w Nebrasce wysłała nakaz do Meta, żądając prywatnych wiadomości od matki i córki w ramach śledztwa w sprawie nielegalnej aborcji. Czaty wydają się pokazywać matkę instruującą córkę, jak przyjmować pigułki. „Tak, pierwsza tabletka zatrzymuje hormony, a potem musisz poczekać 24 godziny i wziąć drugą”, czytamy w jednej z jej wiadomości.

Od czasu obalenia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Roe przeciwko Wade w czerwcu 2022 r. eksperci wyrazili poważne obawy co do różnych sposobów wykorzystania danych jako broni przez organy ścigania, które chcą ścigać osoby poszukujące aborcji. Ponieważ Facebook Messenger nie domyślnie stosuje szyfrowanie typu end-to-end (E2EE), tak jak robią to usługi przesyłania wiadomości, takie jak Signal, WhatsApp i iMessage, ludzie są szczególnie narażeni na dochodzenia karne, jeśli korzystają z platformy.

Według niedawnego raportu agencji Reuters, prokuratorzy powiedzieli londyńskiemu sądowi, że nastolatek związany z grupą hakerską Lapsus$ był odpowiedzialny za głośne włamania do Ubera i firmy fintech Revolut we wrześniu ubiegłego roku. Arionowi Kurtajowi, który ma 18 lat, postawiono 12 zarzutów, w tym trzy zarzuty szantażu, dwa zarzuty oszustwa i sześć zarzutów na podstawie brytyjskiej ustawy o nadużyciach komputerowych.

Włamanie do Ubera kosztowało firmę 3 miliony dolarów odszkodowania. W tamtym czasie Uber powiedział, że haker, który wziął na siebie odpowiedzialność, umieścił materiał pornograficzny na wewnętrznej stronie informacyjnej wraz z komunikatem: „Pieprzcie się palanci”.

Kurtaj wraz z nienazwanym 17-latkiem jest również oskarżany o szantażowanie BT Group, EE i Nvidii. Prokuratorzy opisali tę parę jako „kluczowych graczy” w Lapsus $. Kurtaj został uznany przez lekarzy za niezdolnego do stawienia się przed sądem; ława przysięgłych zdecyduje, czy jest on odpowiedzialny za incydenty hakerskie, a nie winny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj