Najbardziej przydatne opcje ułatwień dostępu dla PlayStation i Xbox

0
76

Zmierzać do Kontrolery i możesz dostosować zachowanie kontrolera bezprzewodowego DualSense na różne sposoby. Możesz na przykład ustawić niestandardowe przypisania przycisków — tak, aby lewy spust mógł stać się prawym spustem lub cokolwiek innego, czego potrzebujesz do łatwiejszej gry. Możesz także zamienić funkcje lewego i prawego drążka na kontrolerze, a także dostosować opóźnienie naciśnięcia i przytrzymania, intensywność wibracji i intensywność efektu wyzwalania. Sprawdzać Akcesoria z Ustawienia, aby uzyskać więcej opcji.

Możesz zmienić mapowanie przycisków kontrolera, aby były łatwiejsze w użyciu.

Sony za pośrednictwem Davida Nielda

Ukryte napisy to miejsce, w którym możesz włączyć napisy dla filmów — masz pełną kontrolę nad stylem napisów, od stylu czcionki, przez rozmiar, po krycie tekstu. Kiedy i gdzie pojawią się te napisy, zależy od używanych aplikacji i tego, czy oglądana treść obsługuje napisy, ale to ustawienie powinno wystarczyć, aby włączyć napisy tam, gdzie są one dostępne.

W końcu, Transkrypcja czatu zamienia czat głosowy innych graczy na tekst, dzięki czemu możesz czytać, co mówią inni gracze, zamiast ich słuchać. Ponownie, obsługa tego zależy od konkretnej gry, w którą grasz. Co więcej, możesz używać podłączonej klawiatury do pisania własnych czatów, które są następnie konwertowane na dźwięk dla osób, z którymi grasz.

Microsoft Xbox Series X i Series S

Po stronie Xbox, uruchom Ustawienia z ekranu głównego Xbox (jest to ikona koła zębatego w prawym górnym rogu), a następnie wybierz Dostępność. Na Xbox Series X i Xbox Series S jest dziewięć różnych sekcji do przepracowania, w tym Tryb nocny: Ta funkcja przyciemnia ekran w nocy, aby nie męczyć oczu, i można ją włączyć ręcznie lub zgodnie z ustalonym harmonogramem.

otwarty Narrator możesz też odczytywać tekst, przyciski i inne elementy na ekranie — powiązane opcje pozwalają wybrać szybkość głosu, ton, głośność i styl. Pamiętaj, że Narrator działa najlepiej, jeśli masz podłączoną klawiaturę. Jest także Transkrypcja gry i czatuktórego możesz użyć do zamiany wiadomości głosowych od innych graczy na tekst, a także w razie potrzeby zamienić własne wpisy na dźwięk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj