Najlepsze artykuły dla zwierząt i porady dla Twojego nowego kota lub psa

0
313

Rozmawiałem z personelem Muttville Senior Dog Rescue w San Francisco – schroniska, z którego dyrektor artystyczna WIRED Elena Lacey wychowywała szczenięta. Zaoferowali mnóstwo porad i rzucili okiem na ich papierkową robotę (możesz znaleźć kopie tutaj), które mogą dotyczyć wszystkich nowych zwierząt, niezależnie od tego, czy są to niemowlęta, czy seniorzy. Schronisko, z którego się adoptujesz, może mieć własne dokumenty, które możesz zabrać do domu.

★ Spodziewaj się płochliwości i wypadków w pomieszczeniach, nawet dla zwierząt zepsutych. Nie bij ich ani nie wpychaj w to twarzy — ta forma treningu jest zagmatwana i okrutna. Bądź cierpliwy, pokaż im, dokąd mają się udać, i chwal ich wylewnie, gdy tam idą. Jeśli adoptujesz starszego zwierzaka, może mu być trudniej go trzymać. Nikt nie mówi, że musisz żyć w brudzie, ale jeśli widok odrobiny, uhm, ekskrementów, doprowadzi cię do wściekłości, może zastanów się nad zakupem zwierzaka.

„Tak jak ludzie przechodzą przez przemianę z nowym członkiem rodziny, tak pies również przechodzi dużą przemianę” — mówi Kristin Hoff, kierownik ds. adopcji w Muttville. ★ „Ustalenie harmonogramu jest bardzo ważne dla psów aby mógł zacząć wiedzieć, czego się spodziewać – dwa razy dziennie i więcej przerw na noc, niż myślisz, że twój nowy szczeniak będzie potrzebował (oczekuj błędów i nie denerwuj się, gdy się pojawią).”

Pracownicy Muttville również podkreślili to, co nazywają ★ zasady 3 jeśli chodzi o psy. Pierwsze trzy dni mogą być przytłaczające i prawdopodobnie nie będą zachowywać się jak prawdziwi ludzie. Nawet jedzenie może być trudne. W ciągu pierwszych trzech tygodni zaczną czuć się komfortowo, rozpoznając twój (i ich) harmonogram i miejmy nadzieję, że nawiążą więź z tobą i innymi zwierzętami w domu. W ciągu trzech miesięcy Twoje szczenię powinno być w pełni sobą i czuć się całkowicie komfortowo w swoim domu. Dla psów, mówi Muttville, przewidywalność jest pocieszająca.

Jeśli masz dzieci lub inne zwierzęta w domu

★ Dzieci może nie pasować do sygnałów gniewu, strachu lub dyskomfortu, więc powinieneś nadzorować interakcje, pokazując im dokładnie, co jest właściwe. Chcesz, aby wszyscy zaangażowani byli bezpieczni i szczęśliwi, i nie możesz winić zwierzęcia za zachowanie, jeśli małe rączki szarpią ich ogony, kradną zabawki lub przerywają czas posiłku.

Jeśli chodzi o ★ wprowadzenie dwóch psówMuttville mówi, aby wybrać się na „spacer na luźnej smyczy”, aby żaden z psów nie czuł się niespokojny. Trzymaj je w odległości od 10 do 15 stóp i powoli pozwól im się zbliżyć, jeśli wszystko pójdzie dobrze. Możesz w końcu zdjąć smycze i pozwolić im się bawić, jeśli uważasz, że czują się dobrze razem. W domu Muttville każe odłożyć wszystkie zabawki i miski, które należą do twojego drugiego psa, aby nie było walk o terytorium. Kiedy nie będzie cię w domu, powinieneś trzymać psy osobno na początku zacznij od tego tygodnia i zobacz, jak się sprawy mają.Możesz użyć skrzynek lub oddzielić je za pomocą bramek lub drzwi dla dzieci.

★ Koty mogą być trudniejsze, niezależnie od tego, czy spotykają innego kota, czy psa. Trzymaj je osobno, ale pozwól im przyzwyczaić się do swoich zapachów. Możesz użyć do tego koca lub ręcznika, a następnie pozwolić każdemu zwierzakowi powąchać się nawzajem w różnych częściach domu – więc pozwól kotu włóczyć się po salonie i kuchni dzisiaj, podczas gdy pies jest w sypialni, a jutro zamień pokoje . Jeśli przedstawiasz psa i kota, najpierw trzymaj psa na smyczy, na wszelki wypadek. Bądź uważny i nadzoruj ich, aż będziesz pewien, że wszystko jest w porządku.

Więcej wskazówek (do adopcji lub opieki zastępczej)

Rodzice zastępczy, zwłaszcza starszych i zwierząt specjalnej troski, są bardzo potrzebni i mogą pomóc zwierzętom przyzwyczaić się do życia w domu, zamiast tkwić w klatce w schronisku. Powinieneś mieć wszystkie niezbędne rzeczy wymienione w tym przewodniku dla każdego zwierzęcia, które wychowujesz, ale Elena Lacey udzieliła kilku rad opartych na jej własnym doświadczeniu jako rodzic zastępczy, które naszym zdaniem sprawdzają się również w przypadku nowo adoptowanych zwierząt: Kup trochę kurczaka w puszkach, serek śmietankowy i hot dogi. „Często boją się i nie chcą jeść, albo ich brzuszki są zdenerwowane”, mówi. „Kurczak w puszkach to dość uniwersalny przysmak, który nie rozstrój żołądka i prawie zawsze są nim podekscytowani”. Jeśli zwierzę będzie potrzebowało leków, Lacey mówi, że serek śmietankowy i hot dogi to niezawodny sposób na zmuszenie ich do ich przyjęcia.

Zasugerowała również, aby zajrzeć do ★ ubezpieczenie zwierząt. Istnieje wiele firm ubezpieczeniowych dla zwierząt domowych, a my nie staraliśmy się wystarczająco, aby udzielić jednej najlepszej odpowiedzi. Możesz sprawdzić, czy Twój pracodawca oferuje to w taki sam sposób, w jaki może oferować Ci ubezpieczenie zdrowotne, w ten sposób koszt będzie pochodził z Twojej wypłaty przed opodatkowaniem. Sugerujemy również, aby zapytać w grupach poświęconych zwierzętom na Facebooku lub Reddicie, a następnie przeprowadzić własne badania.

Znajdź statystykę weterynarza i trenera

Jeśli nie masz jeszcze weterynarza, którego lubisz, spróbuj go znaleźć przed przyniesieniem nowego zwierzaka do domu i umów się na pierwszą wizytę. Zapytaj, czy oni również korzystają z usług telezdrowia (mamy zalecenia, jeśli tego nie robią). Przyda się to, gdy masz pytania, które mogą nie wymagać wizyty u weterynarza. Warto zapytać weterynarza, jakie ubezpieczenie dla zwierząt akceptuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj