Najlepsze buty na boso do chodzenia lub biegania

0
82

Prawdopodobnie nosiłeś wyściełane buty przez większość swojego życia. Nie spodziewaj się, że je wyrzucisz i będziesz w stanie zrobić ten sam przebieg — czy to spacerując, czy biegając — w butach boso. Do pewnego stopnia musisz ponownie nauczyć się biegać i chodzić. Będzie to wymagało świadomego wysiłku z twojej strony i może być bardzo trudne. Nie tylko się uczysz, ale także oduczyć się jakieś zakorzenione nawyki. Kluczem jest, aby iść powoli. Bardzo, bardzo, absurdalnie wolno.

Sposób, w jaki podchodzisz do butów boso, zależy od tego, co chcesz robić. Tak się złożyło, że zacząłem biegać, co wyszło dobrze, ponieważ ja miał zwolnić tempo (ssałem). Jeśli jesteś obecnie ultramaratończykiem i chcesz wypróbować buty do chodzenia boso, trudno będzie ci się powstrzymać. Jeśli jesteś gdzieś pomiędzy tymi biegunami, nadal trudno będzie nie przesadzić. Skoncentruj się na dyscyplinie, której zwykle używasz do dystansu nie robić na odległość.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, sprawdź kanał YouTube Grahama Tuttle’a, a zwłaszcza jego ćwiczenia wzmacniające stopy. Pomogą one rozwinąć siłę stopy i kostki, której brakuje, jeśli wracasz od lat w wyściełanych butach, i pomogą zmniejszyć bolesność mięśni, gdy zaczynasz biegać boso. Tuttle oferuje również kilka płatnych programów, których celem jest zapewnienie bardziej spersonalizowanego przewodnika (nie próbowałem żadnego z nich). Innym kanałem YouTube, który okazał się pomocny, jest kanał MovNat, który nie jest poświęcony boso, ale zawiera mnóstwo dobrych porad dotyczących chodzenia boso. A jeśli nie czytałeś Christophera McDougalla, oba Urodzony by biegać I Urodzeni bohaterowie to zabawne lektury związane z boso. Rzeczywiście, Urodzony by biegać prawdopodobnie zrobił więcej, aby spopularyzować bieganie boso niż cokolwiek innego, odkąd wyściełane buty narodziły się na początku lat 70.

Warto też powiedzieć, że boso to nie gra o sumie zerowej. Przez ponad rok chodziłem w butach do biegania boso, zwykłe do innych zadań, a resztę czasu w sandałach. To nie wszystko albo nic. Jeśli pójdziesz pobiegać boso, a zaraz po tym założysz swoje ulubione Converse, to jest w porządku. Równie ważna jest świadomość, że każdy jest inny. Zajęło mi sześć miesięcy, aby w pełni przejść do butów boso. Ale to tylko ja. Może ci to zająć dwa miesiące lub dwa lata. Idź we własnym tempie i nie przejmuj się doświadczeniami innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj