Najlepsze Chromebooki na każdą kieszeń

0
58

Chromebooki są dostępne w oszałamiającej gamie konfiguracji. Czasami nawet próba podjęcia decyzji, które opcje uzyskać w jednym modelu, może być przytłaczająca. Jako tester produktów używam arkusza kalkulacyjnego, aby wszystko było jasne. Ale nie powinieneś tego robić, więc oto kilka ogólnych specyfikacji, o których należy pamiętać.

Edytor: Chromebooki używają pół tuzina różnych procesorów, o większości z których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś. Jest ku temu powód: te procesory są wolne i nie pojawiają się w laptopach z systemem Windows. Po wypróbowaniu wielu maszyn opartych na procesorach Intel Celeron zalecam zakup czegoś mocniejszego, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Kolejnym krokiem w stosunku do Celerona jest Core m3, który jest najlepszym wyborem dla większości ludzi. Jeśli potrzebujesz potężniejszej, przyszłościowej maszyny, zdobądź układ i3 lub i5.

Zaczynamy widzieć więcej Chromebooków opartych na ARM, takich jak Lenovo Duet powyżej. Nie miałem żadnych problemów z Chromebookami ARM, ale nie są one tak szybkie jak układy Intel Core. Istnieje kilka nowszych Chromebooków korzystających z najnowszych układów AMD Ryzen i mam z nimi dobre doświadczenia.

BARAN: Zdobądź 8 GB pamięci, jeśli możesz sobie na to pozwolić, zwłaszcza jeśli planujesz uruchamiać dowolne aplikacje na Androida. Kiedy doświadczyłem poważnych spowolnień i usterek, prawie zawsze dzieje się to na Chromebooku z tylko 4 GB pamięci RAM.

Ekran: Kup wyświetlacz IPS LCD. Wciąż istnieje kilka modeli z niższej półki z gorszymi wyświetlaczami LCD TN i należy ich unikać. Rozdzielczość pikseli zależy od rozmiaru ekranu. Użyłem (i polecam) niektórych 11-calowych Chromebooków z wyświetlaczami 720p. Ponieważ te ekrany są wciśnięte w małą obudowę, uważam je za akceptowalnie ostre, ale ekran 1080p będzie znacznie ładniejszy.

Porty: Większość rzeczy, które robisz na Chromebooku, odbywa się w chmurze, więc nie musisz zbytnio martwić się o porty. Możesz potrzebować komputera, który ładuje się przez port USB-C, jeśli chcesz mieć możliwość uruchamiania Chromebooka z przenośnej baterii/ładowarki, ale ładowanie przez USB-C jest dostępne głównie w modelach ze średniej i wyższej półki cenowej. Pomocne jest również posiadanie gniazda MicroSD do rozszerzonej pamięci, jeśli chcesz pobrać wiele plików w ciągu typowego dnia, ale ta opcja również nie jest powszechnie dostępna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj