Najlepsze kamery wideodomofonowe

0
39

Przewodowe vs. Zasilanie bateryjne: Inteligentne dzwonki do drzwi wymagają większej mocy niż tradycyjne dzwonki. Możesz potrzebować nowego transformatora i prawdopodobnie będziesz chciał zatrudnić elektryka do bezpiecznej instalacji. Główną zaletą dzwonków przewodowych jest to, że nie trzeba ich ponownie dotykać po instalacji, a zadzwonią one do istniejącego dzwonka do drzwi. Dzwonki przewodowe są zwykle nieco tańsze i cieńsze niż modele z bateriami.

Zasilane bateryjnie inteligentne dzwonki do drzwi są łatwe do samodzielnego montażu i można je zamontować w dowolnym miejscu. Główną wadą jest to, że co kilka miesięcy musisz wyjmować i ładować baterię, co oznacza pewien czas przestoju, chyba że kupisz zapasową baterię do włączenia. Pamiętaj również, że zwykły dzwonek do drzwi nie będzie działał z inteligentnym dzwonkiem na baterie, więc prawdopodobnie będziesz musiał kupić bezprzewodowe urządzenie gongowe, aby podłączyć je gdzieś w domu, ale możesz również skonfigurować inteligentne głośniki, aby działały jako dzwonki do drzwi.

Większość dzwonków wideo zasilanych bateryjnie można również podłączyć przewodowo, co może być najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz obawy dotyczące przerw w zasilaniu.

Rozdzielczość i HDR: Im wyższa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz, ale pamiętaj, że wideo o wyższej rozdzielczości wymaga również większej przepustowości do przesyłania strumieniowego i zajmuje więcej miejsca na dysku. Jeśli Twój ganek jest wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub w silnym cieniu, zdecydowanie zalecamy wybranie dzwonka wideo z obsługą HDR, ponieważ pomaga zapobiegać pojawianiu się jasnych obszarów jako wyblakłych lub zaciemnionych obszarach, które nie są zbyt ciemne, aby można je było zobaczyć.

Pole widzenia i współczynnik proporcji: Jeśli chcesz mieć widok od stóp do głów osoby stojącej przed twoimi drzwiami, pomyśl o polu widzenia i proporcjach oferowanych przez potencjalny wybór. Szersze pole widzenia zajmie więcej, ale może spowodować efekt rybiego oka. Zamiast tradycyjnego współczynnika proporcji poziomych możesz preferować widok kwadratowy lub pionowy, aby upewnić się, że widzisz twarz odwiedzającego i wszelkie paczki, które mogą znajdować się na Twojej werandzie.

Pamięć lokalna lub w chmurze: Jeśli nie chcesz rejestrować się w usłudze subskrypcji i przesyłać klipów wideo do chmury, upewnij się, że wybrany dzwonek do drzwi oferuje lokalną pamięć masową. Niektóre dzwonki wideo mają gniazda kart MicroSD, podczas gdy inne nagrywają wideo na urządzeniu centralnym w domu. Możesz spodziewać się, że za 30 dni przechowywania dzwonka wideo zapłacisz od 3 do 6 USD miesięcznie.

Zaawansowane funkcje: Wiele dzwonków wideo oferuje funkcje takie jak wykrywanie paczek i rozpoznawanie osób. Te funkcje mogą być przydatne do filtrowania alertów, dzięki czemu otrzymujesz tylko przydatne powiadomienia. Pamiętaj, że możesz potrzebować subskrypcji, aby uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji.

Wybór marki: Jeśli masz już system kamer bezpieczeństwa lub planujesz go kupić, rozsądnie jest trzymać się tej samej marki dzwonka do drzwi. W ten sposób możesz uzyskać dostęp do wszystkiego w tej samej aplikacji i w razie potrzeby uzyskać jedną subskrypcję. Jeśli masz konfigurację inteligentnego domu, sprawdź, czy dzwonek do drzwi jest zgodny z preferowanym ekosystemem i asystentem głosowym.

Bezpieczeństwo: Kilka rzeczy, których zalecamy szukać, to uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), aby upewnić się, że ktoś, kto zna Twoją nazwę użytkownika i hasło, nie będzie mógł zalogować się do dzwonka do drzwi i szyfrowania, aby zapewnić, że nikt, kto ma dostęp do serwerów producenta, nie zobaczy danych logowania do Wi-Fi ani przesłanego zegarka filmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj