Najlepsze Kindles, aby zabrać swoją bibliotekę w dowolne miejsce

0
227

Kindle mają przydatne funkcje, z których możesz chcieć skorzystać. Naciśnij i przytrzymaj słowo lub frazę, aby zobaczyć jego definicja, atrakcja to lub weź notatki. Możesz także przeszukać całą książkę pod kątem tego konkretnego słowa lub frazy lub przetłumaczyć ją na lub z innych języków.

Mądre słowo pokazuje krótkie definicje małym tekstem w wierszach. Niestety nie jest dostępna dla wszystkich książek, ale kiedy już jest, możesz ją włączyć lub wyłączyć i wybrać coraz mniej podpowiedzi. Kliknięcie krótkiej definicji otwiera dłuższą z Word Wise i New Oxford American Dictionary lub Oxford Dictionary of English (możesz przełączać się między nimi), a także tłumaczenia i stronę Wikipedii, jeśli dotyczy.

Podczas czytania dotknij górnej części ekranu i kliknij „Aa”, aby zmienić rozmiar lub typ czcionki— istnieje nawet czcionka o nazwie OpenDyslexic, która ułatwia czytanie osobom z dysleksją. Z tego menu możesz również kontrolować rozmiary marginesów i odstępy między wierszami.

Gdy Kindle jest podłączony do głośnika lub słuchawek Bluetooth, Czytnik ekranu VoiceView (dostęp przez ustawienia → dostępność) umożliwia używanie gestów do poruszania się po urządzeniu i odczytywanie na głos tego, co zostało naciśnięte. Przeczyta też książkę na głos, choć nie brzmi to tak ładnie jak audiobook.

Amazon jest właścicielem Dobre czytaniewięc bezproblemowo synchronizuje się z Kindles (naciśnij menu z trzema kropkami → Goodreads). Jeśli masz konto Goodreads, możesz przeglądać przeczytane książki Kindle lub przeglądać swoją półkę z książkami i rekomendacje. Długie naciśnięcie słowa lub frazy, oprócz tego, o czym wspomniano powyżej, otwiera opcję udostępniania cytatów bezpośrednio w Goodreads.

Jest przeglądarka internetowa także, jeśli masz połączenie z internetem (menu z trzema kropkami → Przeglądarka internetowa). Nie jest najlepszy, więc zarezerwowałbym go na potrzeby poszukiwań w nagłych wypadkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj