Najlepsze lornetki do powiększania prawdziwego życia

0
88

Jedno zastrzeżenie: Cabela’s często sprzedaje modele sprzed 2018 roku z dużą zniżką, ale nie oznacza tego jako takiego. Nie testowałem tego modelu i choć oferta jest całkiem niezła, to optyka jest zdecydowanie inna i potencjalnie gorsza.

Więcej wspaniałych lornetek 10×42

  • Najlepsze luksusowe ulepszenie: Lornetka Maven B1.2 42 mm ED (1000 USD). Są w mojej trójce najlepszych wszechczasów. Jeśli możesz sobie pozwolić na te, ale nie na Leikę, nie czuj się źle. Obrazy są wyraźne, ostre i wyraźne, bez zniekształceń i miękkości krawędzi. Używałam ich codziennie przez dwa miesiące i tylko raz zauważyłam fioletowe frędzle. Są drogie, ale warte swojej ceny.
  • Wybór budżetu: Nikon Monarch M5 10×42 (285 USD). Są to wersje naszego najlepszego wyboru o silniejszym powiększeniu i wszystko, co o nich mówię, odnosi się również do 10×42. Dla osób z ograniczonym budżetem jest to świetna opcja 10×42.
  • Kolejny dobry wybór budżetowy: Celestron Regal ED 10×42 (340 USD). Celestron Regal ED to coś, co nazywam uśpioną umową. Oznacza to, że w Internecie znajdziesz bardzo mało informacji na ich temat, ale są to doskonałe lornetki, a ich cena jest prawie nie do pobicia. Otrzymujesz świetne pole widzenia (6,5 stopnia), ostry, wyraźny obraz i bardzo małą aberrację chromatyczną. Lepszej taniej lornetki nie testowałem.
  • Kolejna aktualizacja: Nikon Monarch HG 10X42 (957 USD). Monarch HG firmy Nikon oferują nieco szersze pole widzenia, są jaśniejsze i ostrzejsze niż Vortex czy Celestron. Bardziej podoba mi się Maven B1.2, ale to może być kwestia gustu. Jeśli chcesz zachować ceny, Swarovski EL 10×42 (2399 USD) są zasłużenie legendarne.

Najlepszy kompromis

A co, jeśli potrzebujesz 8-krotnego powiększenia, ale nie rozmiaru i wagi lornetki 8×42? Tutaj z pomocą przychodzą 8×32, 8×30, a w niektórych przypadkach nawet 7×32. Oferują one to samo powiększenie, ale węższe pole widzenia. W przypadku wędrówek i lekkich podróży ten rozmiar jest dobrym kompromisem. Ponieważ pole widzenia na 8×32 nie jest tak szerokie, śledzenie małych obiektów, takich jak gajówka przemykająca przez listowie, może być trudniejsze, ale przy odrobinie wprawy nie jest to zbyt trudne.

Nadal jestem w trakcie testowania większej liczby modeli w tym zakresie rozmiarów, ale oto moje dotychczasowe typy.

Lornetki Nocs Field Issue 8×32 (8/10, poleca WIRED) są kompaktowe i lekkie, ale nadal zapewniają ładny ostry obraz. Podobnie jak inne lornetki Nocs, Field Issue są wodoodporne i odporne na mgłę i są dostępne w różnych kolorach. Oferują wygodne muszle oczne i ładne, duże koło ostrości, którego nie można przegapić. Udaje im się znaleźć złoty środek między powiększeniem, ceną i wagą, co czyni je doskonałym wyborem dla początkujących lub każdego, kto chce podróżować z lekkim bagażem.

Najlepszy kompaktowy wybór

Kompaktowe lornetki często wiążą się ze znacznym kompromisem w jakości obrazu. W zależności od przypadku użycia, oszczędność wagi może być warta kompromisu, ale generalnie sugeruję, aby obserwatorzy ptaków i myśliwi trzymali się lornetek o średnicy 32 mm lub większej. Tak, możesz latać z 8×25, ale często jest to frustrujące.

Seria C.2 firmy Maven to pierwsza kompaktowa lornetka, którą testowałem, która nie wywołała u mnie frustracji. Tak, 28-milimetrowe pole widzenia jest wąskie, gdy jesteś przyzwyczajony do 42 mm, ale te są tak małe i lekkie — zaledwie 4,5 cala i ważą zaledwie 12 uncji — że ledwo zauważyłem je na szyi. Jeśli potrzebujesz kompaktowej, lekkiej optyki, która nadal zapewnia jasny, ostry obraz, to jest to lornetka, którą możesz kupić. Nadają się do użytku ogólnego — dzikiej przyrody, sportu, podróży lub w dowolnym momencie, gdy potrzebujesz lornetki, ale nie chcesz wiedzieć, że ją masz.

  • Inna opcja: Zeiss Terra ED 8×25 (380 USD). Nie testowałem ich intensywnie, ale użyłem ich na tyle, aby wiedzieć, że są lekkie (10,9 uncji) i zapewniają bardzo dobry, ostry obraz. Mają 8-krotne powiększenie i są dostarczane z ładną, wytrzymałą, wodoodporną obudową. Składana konstrukcja oznacza, że ​​łatwo mieszczą się również w kieszeni. Minusem jest to, że są droższe od Nikona Monarcha 8×42, a oferują znacznie mniejsze pole widzenia.
  • Najlepszy kompakt budżetowy: Standardowe wydanie Nocs 8×25 (95 USD). Są one szczegółowo opisane poniżej, ale w skrócie są one cudownie kompaktowe i lekkie, a cena jest odpowiednia, ale jakość obrazu mogłaby być lepsza. Świetny wybór na boisko lub do ogólnego użytku, ale nie tak dobry dla obserwatorów ptaków i myśliwych.

Zanim przejdę do wyjaśnienia, dlaczego Nocs są świetne dla dzieci, wyjaśnię: Nocs to nie lornetki dla dzieci. Pasowałyby dobrze do powyższej kategorii ultralekkich. To dobre kompaktowe lornetki. Cały czas „pożyczam” je od moich dzieci. Nie sugerowałbym ich również jako najlepszej pierwszej lornetki dla małych dzieci (w takim przypadku zobacz nasz wybór budżetu poniżej). Ale dla każdego powyżej 8 roku życia są to świetne, kompaktowe lornetki jako pierwsza.

Otrzymujesz dobre powiększenie, wodoodporną (stopień ochrony IPX7) i przeciwmgielną konstrukcję w lekkim opakowaniu (11,8 uncji). Mają też dwie rzeczy, które szczególnie sprawiają, że są idealne dla dzieci: wytrzymałą konstrukcję i ładny, gumowany uchwyt. Nie jestem w stanie zliczyć, w ile drzew i kamieni wbiło się to w szyję mojego syna, a wciąż są jak nowe.

Więcej świetnych lornetek dla dzieci

  • Wybór budżetu dla dzieci: Let’s Go Lornetka (25 USD). Jeśli masz maluchy, które dopiero zaczynają przygodę z lornetkami, cena Noców może być zbyt wysoka. Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoje dzieci rzeczywiście używają lornetki przed nurkowaniem, istnieje wiele opcji. Będę szczery: żadne z nich nie jest świetne, ale są tanie i lekkie i nie kosztują fortuny. Inną opcją jest lornetka Obuby (30 USD).

Najlepsze lornetki do zastosowań specjalnych

Fujinona 14×40

Zdjęcie: Fujinon

Lornetki ze stabilizacją obrazu: Nadal testuję, ponieważ jest to ogromna kategoria, ale jak dotąd moim najlepszym wyborem są lornetki Fujinon 14×40 Techno-Stabi ze stabilizacją obrazu (1500 USD). Jeśli jesteś na łodzi, to są lornetki, których potrzebujesz. Oferują wiodącą w branży stabilizację plus minus 6 stopni, prawie nie występują opóźnienia obrazu, mają klasę wodoodporności IPX 7, a jako dodatkowy bonus unoszą się na wodzie. Większość moich testów przeprowadziłem na SUP-ie, który jest najbardziej niestabilną jednostką pływającą, jaką mogłem wymyślić, i umożliwiły one obserwację ptaków bez schodzenia na brzeg. Nie są tanie, ale zdecydowanie dostarczają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj