Najlepsze menedżery haseł do zabezpieczenia Twojego cyfrowego życia

0
89

Istnieją aplikacje na Androida, iOS, Windows, MacOS i Linux, a także rozszerzenia dla wszystkich głównych przeglądarek internetowych. Bitwarden obsługuje również Windows Hello i Touch ID w swoich aplikacjach komputerowych dla systemów Windows i MacOS, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo tych biometrycznych systemów uwierzytelniania. Bitwarden niedawno wprowadził obsługę uwierzytelniania bez hasła, co oznacza, że ​​możesz zalogować się za pomocą kodu jednorazowego, uwierzytelnienia biometrycznego lub klucza bezpieczeństwa.

Podoba mi się półautomatyczne narzędzie do wypełniania haseł Bitwarden. Jeśli odwiedzasz witrynę, dla której zapisałeś dane uwierzytelniające, ikona przeglądarki Bitwarden pokazuje liczbę zapisanych danych uwierzytelniających z tej witryny. Kliknij ikonę, a zapyta, którego konta chcesz użyć, a następnie automatycznie wypełni formularz logowania. Ułatwia to przełączanie między nazwami użytkowników i pozwala uniknąć pułapek autouzupełniania, o których wspominamy na końcu tego przewodnika. Jeśli po prostu musisz mieć w pełni zautomatyzowaną funkcję wypełniania formularzy, Bitwarden również to obsługuje.

Bitwarden oferuje płatne konto aktualizacyjne. Najtańszy z grupy, Bitwarden Premium, kosztuje 10 USD rocznie. Daje to 1 GB miejsca na zaszyfrowane pliki, uwierzytelnianie dwuskładnikowe za pomocą urządzeń takich jak YubiKey, FIDO U2F, Duo oraz raport dotyczący higieny haseł i stanu skarbca. Płacenie zapewnia również priorytetową obsługę klienta.

Po zarejestrowaniu się, pobierz aplikację dla systemów Windows, MacOS, Android, iOS lub Linux. Istnieją również rozszerzenia przeglądarki dla Firefox, Chrome, Safari, Edge, Vivaldi i Brave.

Najlepszy w pełni funkcjonalny menedżer

Dzięki uprzejmości Dashlane

Po raz pierwszy zetknąłem się z Dashlane kilka lat temu. Wtedy był taki sam jak jego konkurenci, bez wyróżniających się atrybutów. Ale ostatnie aktualizacje dodały kilka przydatnych funkcji. Jednym z najlepszych są alerty o naruszeniu witryny, coś, co od tego czasu dodały również inne usługi. Dashlane aktywnie monitoruje ciemniejsze zakątki sieci, szukając wycieków lub skradzionych danych osobowych, a następnie ostrzega Cię, jeśli Twoje informacje zostały naruszone.

Konfiguracja i migracja z innego menedżera haseł jest prosta, a do szyfrowania haseł użyjesz tajnego klucza, podobnie jak proces konfiguracji 1Password. W praktyce Dashlane jest bardzo podobny do innych z tej listy. Firma nie oferuje aplikacji komputerowej, ale i tak używam przede wszystkim haseł w przeglądarce internetowej, a Dashlane ma dodatki do wszystkich głównych przeglądarek, a także aplikacje na iOS i Androida. Jeśli aplikacja komputerowa jest dla Ciebie ważna, warto o tym pamiętać. Dashlane oferuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny, więc możesz go przetestować przed podjęciem decyzji.

Po zarejestrowaniu się, pobierz aplikację na Androida i iOS i pobierz rozszerzenia przeglądarki dla Firefox, Chrome i Edge.

Inna opcja

Dzięki uprzejmości NordPass

NordPass to stosunkowo nowy dzieciak w bloku menedżerów haseł, ale pochodzi od firmy o znaczących referencjach. NordVPN jest dobrze znanym dostawcą VPN, a firma wnosi do swojego menedżera haseł wiele łatwości użytkowania i prostoty, które sprawiły, że jej oferta VPN stała się popularna. Proces instalacji i konfiguracji to pestka. Istnieją aplikacje na każdą główną platformę (w tym Linux), przeglądarkę i urządzenie.

Darmowa wersja NordPass jest ograniczona do jednego urządzenia i nie ma dostępnej synchronizacji. Dostępna jest siedmiodniowa bezpłatna wersja próbna wersji premium, która pozwala przetestować synchronizację urządzenia. Ale aby uzyskać to na dobre, musisz przejść na plan roczny za 36 USD. (Podobnie jak usługa VPN, NordPass akceptuje płatności w kryptowalutach.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj