Najlepsze oferty Samsung Galaxy S22 — i jaki model kupić

0
323

Samsung odświeżył jego linia smartfonów z trzema nowymi smartfonami z Androidem: Galaxy S22, S22+ i S22 Ultra. Oficjalnie są już w sprzedaży, ale czy warto je ulepszyć? W takim razie, który z trzech należy kupić? Rozbijamy, co nowego w tych modelach w porównaniu z ich poprzednikami, co się między nimi różni i co jest odpowiednie dla Ciebie. Podkreśliliśmy również kilka świetnych ofert Galaxy S22 i ofert od przewoźników i sprzedawców detalicznych.

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych obudowach i akcesoriach Samsung Galaxy S22, aby wyposażyć swój nowy telefon, oraz naszym przewodnikiem po najlepszych telefonach z Androidem, jeśli chcesz zobaczyć, co jeszcze tam jest.

Zaktualizowano w lutym 2022 r.: Dodaliśmy szczegóły z naszej recenzji i zastąpiliśmy język przedsprzedaży, ponieważ telefony są już dostępne.

Spis treści

Oferta specjalna dla czytelników Gear: Zdobądź Roczna subskrypcja PRZEWODOWY za 5 USD (25 USD zniżki). Obejmuje to nieograniczony dostęp do PRZEWODOWY.com i nasz magazyn drukowany (jeśli chcesz). Subskrypcje pomagają finansować pracę, którą wykonujemy każdego dnia.

Jeśli kupisz coś za pomocą linków w naszych historiach, możemy otrzymać prowizję. To pomaga wspierać nasze dziennikarstwo. Ucz się więcej.

Nowa technologia we wszystkich 3 telefonach

Wszystkie trzy telefony Galaxy S22 (9/10, zalecane WIRED) mają wiele funkcji i specyfikacji. Wszystkie są zasilane przez procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, który jest topowym układem Android roku, i są jednymi z najlepiej działających telefonów z Androidem na rynku. Są wykonane z aluminium i najmocniejszego szkła Gorilla Glass (Victus+), mają wodoodporność IP68, dzięki czemu można je zanurzać w wodzie, są wyposażone w ultradźwiękowy czujnik odcisków palców w wyświetlaczu oraz obsługują technologię 5G poniżej 6 i fale milimetrowe. Wszystkie mają ekrany AMOLED o częstotliwości 120 Hz i mają ten sam 12-megapikselowy aparat ultraszerokokątny, 10-megapikselowy teleobiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym i 40-megapikselowy aparat do selfie.

Wszystkie główne ulepszenia w stosunku do serii S21 można znaleźć na każdym z tych urządzeń. Obejmuje to płynniejszą stabilizację wideo Super Steady i tryb portretowy, który lepiej sprawdza się w zapobieganiu rozmyciu włosów (lub sierści zwierzaka). Tryb portretowy działa również z trybem nocnym. Nowa funkcja wideo o nazwie Automatyczne kadrowanie automatycznie wykryje do 10 osób i dostosuje kamerę, aby uwzględnić wszystkich w kadrze, a nawet powiększyć w razie potrzeby.

S22 i S22+ wykorzystują 50-megapikselowy aparat główny, podczas gdy S22 Ultra wykorzystuje 108-megapikselową matrycę. Duża nowa funkcja – Adaptive Pixel – jest dostępna we wszystkich trzech, pomimo różnych głównych czujników (możesz o tym szczegółowo przeczytać tutaj). Ale jak zauważyłem w mojej recenzji, nie jest łatwo dostępny, a wyniki nie są dramatycznie lepsze.

Wszystkie te telefony otrzymają cztery aktualizacje systemu operacyjnego Android i pięć lat aktualizacji zabezpieczeń, co jest obecnie najlepszą polityką dotyczącą oprogramowania na dowolnym urządzeniu z Androidem. Oto, gdzie sprawy zaczynają się różnić:

Jest to najmniejsza z wielu, ale większość funkcji jest taka sama jak u jej rodzeństwa. Różnice są niewielkie i mogą nawet nie mieć dla Ciebie znaczenia. Na przykład obsługuje Wi-Fi 6, a nie Wi-Fi 6E, ale jeśli nie masz zamiaru kupić zupełnie nowego routera Wi-Fi 6E, niewiele tracisz. Ten model nie obsługuje technologii ultraszerokopasmowej (UWB), która jest najczęściej wykorzystywana w niektórych urządzeniach śledzących do dokładniejszego ich lokalizowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj