Najlepsze osobiste urządzenia bezpieczeństwa, aplikacje i urządzenia ubieralne

0
99

Od młodego wieku kobiety dowiadują się, że wykonywanie takich normalnych czynności, jak samotne życie, bieganie, randki, wychodzenie z domu lub niewychodzenie z domu, może je narazić na niebezpieczeństwo. Powtarzamy sobie i sobie nawzajem mantry: Staraj się nie chodzić w miejsca samotnie. Nie zostawiaj napojów bez opieki. Sprawdź tylne siedzenia samochodu i zamknij drzwi po wejściu.

Aby się chronić, pracownicy WIRED i przyjaciele, z którymi rozmawiałem, wspomnieli o tych samych kilku metodach, takich jak chodzenie z kluczami trzymanymi między palcami, noszenie gazu pieprzowego na breloczkach do kluczy lub rozmawianie przez telefon z przyjacielem, dopóki nie poczują się bezpiecznie. Nie zawsze obcy czający się w ciemności stanowi największe zagrożenie; często ci, których kochamy iz którymi żyjemy, wyrządzają najwięcej krzywdy. Nie możemy sprawić, by ludzie byli lepsi, ale jako twórcy technologii zespół Gear zastanawiał się, czy istnieje coś lepszego, sposób na to, by cała ta technologia, którą już mamy przy sobie — nasze telefony, nasze smartwatche — zapewniała pomoc.

Jak testowaliśmy

Przetestowaliśmy wbudowane funkcje smartfonów, aplikacje innych firm, biżuterię podłączoną do Internetu i inne urządzenia bezpieczeństwa osobistego zaprojektowane tak, aby umożliwić Ci kontakt z pomocą, gdy jej potrzebujesz. W stosownych przypadkach uruchamialiśmy przyciski paniki i rozmawialiśmy z ratownikami lub przechodziliśmy ćwiczenia szkoleniowe zapewniane przez firmy. Większość produktów jest w stanie zasygnalizować potrzebę pomocy bez konieczności rozmowy z kimkolwiek, więc nie musisz wybierać numeru ani głośno wyrażać swoich obaw, gdy byłoby to niebezpieczne.

Żaden z tych produktów nie zapewnia kompleksowego rozwiązania dla każdego scenariusza, ale każdy z nich oferuje jakąś formę ochrony. W niektórych miejscowościach noszenie ukrytej broni, takiej jak nóż, a nawet gaz pieprzowy, jest nielegalne, a używanie tych rzeczy może narazić cię na dalsze niebezpieczeństwo. Tak więc metody, które tutaj podkreślamy, są alternatywą dla wymachiwania bronią.

Podeszliśmy do naszych testów z myślą o włączeniu, uznając, że różne grupy mogą mieć różne potrzeby w zakresie bezpieczeństwa osobistego lub czuć się bezbronne w sytuacjach, w których inne nie. Chociaż uważamy, że kobiety, osoby kolorowe i członkowie społeczności LGBTQ+ odniosłyby największe korzyści z niektórych z tych produktów, heteroseksualni mężczyźni również są narażeni na przemoc, nawet jeśli nie słyszą tych samych ostrzeżeń co my. Większość tych porad koncentruje się na przemocy jeden na jednego, ale masowe strzelaniny to także strach, z którym Amerykanie nieustannie walczą. Te rzeczy mogą pomóc w szybszym kontakcie z pomocą, ale nie zostały przetestowane pod kątem tego rodzaju chaosu.

TL;DR

Ten przewodnik jest długi i zawiera opcje dla wielu różnych scenariuszy i budżetów. Najważniejsza rada jest taka: pobierz za darmo Aplikacja w południezobacz jakie zabezpieczenia twój telefon I oglądać już ofertaI naucz się korzystać z dowolnej metody zanim jesteś w nagłym wypadku. Stamtąd zachęcamy do przejrzenia pozostałej części tego przewodnika w celu znalezienia innych opcji, o których być może nie pomyślałeś.

Aktualizacja z lipca 2023 r.: Dodaliśmy dwie aplikacje, SafeUP i Just N’ Case oraz inteligentny przycisk awaryjny Plegium. Dodaliśmy również uwagi na temat nadchodzącej funkcji odprawy Apple w systemie iOS 17.

Spis treści

Medea Giordano jest głównym recenzentem tego przewodnika. Louryn Strampe i Adrienne So również przetestowali niektóre urządzenia i podzielili się radami na temat produktów, których już używają.

Specjalna oferta dla czytelników Gear: Zdobądź Roczna subskrypcja WIRED za 5 USD (25 USD zniżki). Obejmuje to nieograniczony dostęp do WIRED.com i naszego magazynu drukowanego (jeśli chcesz). Subskrypcje pomagają finansować pracę, którą wykonujemy każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj