Najlepsze samochody, przejażdżki i technologie samochodowe targów CES 2023

0
77

Dowód, jeśli tak były potrzebne, o tym, jak duża część targów CES stała się pokazem samochodowym, pojawiła się podczas przemówienia otwierającego w 2023 r., którego gospodarzem było BMW i prezentowało zmieniającą kolory koncepcję i Vision Dee. Na scenie pojawili się pomocnicy, w tym Herbie, KITT i, tak, Arnold Schwarzenegger.

Gdy sam pokaz się rozpoczął, starzy giganci, w tym BMW, a także Audi i Volkswagen, dzielili salę pokazową z firmami z branży motoryzacyjnej, takimi jak Harman, dostawcami drugiego poziomu, takimi jak ZF, oraz start-upami zamieniającymi klasyczne samochody na elektryczne, takimi jak Zero Labs. Była nawet współpraca, która brzmiałaby jak Gran Turismo ekskluzywny zaledwie kilka lat temu, w postaci Sony Honda Mobility i jej nowej marki samochodów, Afeela.

Biorąc pod uwagę, że w tym tygodniu na targach CES pojawi się więcej wiadomości samochodowych niż na dedykowanym Los Angeles Auto Show 2022, być może nie jest niespodzianką, że przyszłość tradycyjnego pokazu samochodowego jest zagrożona. Było to wydarzenie, podczas którego producenci samochodów i firmy technologiczne zbliżyły się do siebie, dając wyraźniejszy obraz tego, jak będą ze sobą współpracować, a co najważniejsze, jak będą potrzebować siebie nawzajem, aby przetrwać.

Oto najważniejsze informacje techniczne WIRED z targów CES 2023.

Sony Honda Mobility Afeela

Trzy lata po tym, jak Sony zaskoczyło uczestników targów CES 2020 swoim pierwszym samochodem koncepcyjnym, firma ma teraz partnera produkcyjnego w postaci Hondy i markę: Afeela. Pierwszy model Afeeli będzie dostępny w przedsprzedaży w Stanach Zjednoczonych w pierwszej połowie 2025 roku, a pierwsze samochody klientów pojawią się wiosną 2026 roku.

Dzięki uprzejmości Afeela

Prezentowany samochód ma 45 czujników, powiedział Sony, wraz z cyfrowym wyświetlaczem na przednim zderzaku, Lidarem do autonomicznej jazdy i grafiką 3D wykonaną przy użyciu Unreal Engine przez Epic Games, twórców m.in. Fortnite. Pierwszy samochód Afeela najwyraźniej będzie korzystał z Qualcomm Snapdragon „Digital Chassis”, nowej platformy samochodowej, która integruje telematykę, łączność, wspomaganie kierowcy i autonomię. Inne marki samochodów również będą korzystać z podwozia Qualcomm.

BMW i Vision Dee

BMW wykorzystało targi CES do zaprezentowania nowego samochodu koncepcyjnego, który potrafi zmienić kolor nadwozia w ciągu kilku sekund. Korpus pokryty jest panelami, które działają jak ekran twojego czytnika e-booków Kindle. W tym prototypie dostępnych jest do 32 odcieni, a stopniowane wzory można tworzyć, aby łączyć jeden ton z drugim.

Wewnątrz iVision Dee znajduje się coś, co według BMW będzie przyszłością technologii wyświetlaczy przeziernych (HUD). Zastępując konwencjonalny wyświetlacz deski rozdzielczej, interfejs jest wyświetlany na całej przedniej szybie, a kierowca może wybierać spośród pięciu poziomów zanurzenia, od prostego, płytkiego paska informacji o jeździe i pojeździe, aż po cały ekran przedstawiający wirtualny świat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj