Najlepsze sieci VPN do ochrony w Internecie

0
50

Jeśli chodzi o szybkość, moje ograniczone doświadczenie z Google VPN było takie, że jest nieco powyżej średniej, na równi z NordVPN i Mullvad, ale generalnie za Surfshark.

Wszystko to oznacza, że ​​nie polecam VPN od Google One. Jeśli Twoje potrzeby w zakresie VPN są minimalne, prawdopodobnie wszystko będzie dobrze, ale większość ludzi będzie lepiej obsługiwana, korzystając z dedykowanej sieci VPN od jednego z dostawców zalecanych powyżej.

Inne sieci VPN

W przeszłości polecaliśmy NordVPN, ale nowsze doświadczenia zarówno pracowników WIRED, jak i czytelników, którzy wysłali mi e-maile, ujawniły poważne luki w obsłudze klienta i aplikacjach VPN NordVPN. Na podstawie tych doświadczeń zrezygnowaliśmy z naszej rekomendacji.

Kiedyś też polecaliśmy ExpressVPN, ale już tego nie robimy, ponieważ ma nową firmę macierzystą i nie byliśmy w stanie niczego zweryfikować.

Istnieją dosłownie setki sieci VPN, ale większość z nich nie jest warta twoich pieniędzy. Jeśli wszystko, co chcesz zrobić, to obejść ograniczenia geograficzne Netflix, to prawie każde z nich będzie działać (nadal sugerujemy trzymanie się naszych zalecanych opcji, ale jeśli nie możesz zostać zatrzymany, kontynuuj). W przypadku czegoś poważniejszego, na przykład ochrony prywatności i danych, naucz się korzystać z Tora. Tak, jest to trochę techniczne, ale zaufaj mi, warto nauczyć się, jak to zrobić, jeśli twoje życie, rodzina, praca itp. są zagrożone.

Jak wybraliśmy

Dostawcy VPN lubią twierdzić, że nie prowadzą dzienników, co oznacza, że ​​nie wiedzą nic o tym, co robisz, korzystając z ich usług. Istnieje wiele powodów, aby być sceptycznie nastawionym do tego twierdzenia, a mianowicie dlatego, że muszą mieć jakiś identyfikator użytkownika powiązany z metodą płatności, co oznacza, że ​​istnieje możliwość powiązania numeru karty kredytowej (a tym samym tożsamości) z aktywność przeglądania.

Z tego powodu ograniczyłem swoje testy głównie do dostawców, którzy zostali wezwani do sądu w celu uzyskania danych użytkowników w USA lub Europie i nie przedstawili dzienników lub przynajmniej przeszli zewnętrzny audyt bezpieczeństwa. Chociaż te kryteria nie mogą zagwarantować, że dostawcy nie zapisują danych dziennika, ta metoda wyboru daje nam punkt wyjścia do filtrowania setek dostawców VPN. Niestety, w grę wchodzą też inne czynniki. Sieci VPN, które kiedyś znalazły się na naszej liście — takie jak ExpressVPN — są czasami sprzedawane mniej renomowanym firmom.

Korzystając z tych kryteriów, zawęziłem pole do najpopularniejszych, renomowanych dostawców VPN i przez lata zacząłem ich testować w różnych sieciach (4G, kabel, FiOS i wiele boleśnie wolnych sieci kawiarni). Przetestowałem szybkość sieci i łatwość użytkowania (jak się łączysz), a także rozważyłem dostępne metody płatności, częstotliwość zrywania połączeń i wszelkie napotkane spowolnienia.

Dlaczego możesz nie potrzebować VPN

Ważne jest, aby zrozumieć nie tylko to, co może zrobić VPN, ale także czego nie może zrobić. Jak wspomniano powyżej, VPN działają jak tunel ochronny. VPN chroni Cię przed osobami próbującymi szpiegować Twój ruch, gdy jest on przesyłany między Twoim komputerem a przeglądaną witryną lub usługą, z której korzystasz.

Sieci publiczne, do których każdy może się przyłączyć — nawet jeśli do połączenia trzeba użyć hasła — są łatwym terenem łowieckim dla atakujących, którzy chcą zobaczyć dane Twojej sieci. Jeśli Twoje dane są przesyłane w postaci niezaszyfrowanej — na przykład witryna, z którą się łączysz, nie korzysta z bezpiecznej metody HTTPS — ilość informacji, które osoba atakująca może uzyskać od Ciebie, może być katastrofalna w skutkach. Przeglądarki internetowe wyświetlały zieloną ikonę kłódki u góry ekranu obok adresu internetowego, ale to odchodzi. Zamiast tego przeglądarki będą ostrzegać, gdy strona nie jest bezpieczna. W dzisiejszych czasach większość witryn łączy się za pomocą protokołu HTTPS, więc prawdopodobnie przez większość czasu wszystko jest w porządku, ale w witrynach szkół, bibliotek i małych firm nie zawsze tak jest. Chyba że korzystasz z sieci VPN, która ukrywa całą Twoją aktywność, nawet na niezaszyfrowanych stronach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj