8.4 C
Warszawa
poniedziałek, 26 września, 2022

Najlepsze środki do czyszczenia dywanów, które wskrzeszą Twoje dywany

Musisz przeczytać

Kupując lub używając środka do czyszczenia dywanów, należy się zastanowić, na przykład, ile miejsca potrzebujesz do przechowywania i czy należy je wynająć, czy kupić. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać.

Środki do czyszczenia dywanów są ciężkie i nieporęczne, zwłaszcza po napełnieniu wodą. Mogą być trudniejsze w manewrowaniu niż zwykłe odkurzacze pionowe. Będą też potrzebować sporo miejsca do przechowywania.

Natychmiast zajmij się plamami powodującymi plamy. Większość gospodarstw domowych musi prać dywany tylko raz na sześć miesięcy do roku, ale środki do czyszczenia miejscowego są idealne do usuwania natychmiastowych wycieków, a ponadto są łatwiejsze w przechowywaniu i użytkowaniu.

Prawdopodobnie nie będziesz często używać środka do czyszczenia dywanów, więc dobrze jest rozważyć zatrudnienie specjalistów, którzy zajmą się całym domem, zwłaszcza jeśli masz ograniczoną przestrzeń dyskową. (Może to również zależeć od tego, jak brudne i poplamione są twoje dywany.) Spójrz na opcje wynajmu maszyny od lokalnych firm lub sklepów detalicznych, takich jak The Home Depot. Będziesz mógł czerpać korzyści z komercyjnego środka czyszczącego bez płacenia fortuny.

Wyczyść dywan przed użyciem środka do czyszczenia dywanów. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale nie chcesz, aby brud i włosy tworzyły mokre grudki, które blokują środek czyszczący. A jeśli nie prałeś dywanów przez jakiś czas (lub kiedykolwiek), przygotuj się na kłopotliwą ilość włochatych chodaków, które wypełnią zbiornik brudnej wody.

Używany szampon lub detergent do dywanów jest ważny. Producenci często nalegają, abyś używał ich marki i chociaż inne typy mogą działać dobrze, możesz unieważnić gwarancję (chociaż nie mam pojęcia, skąd mieliby wiedzieć). Większość środków do czyszczenia dywanów zawiera trochę detergentu, ale miałem dobre doświadczenia z komercyjnym środkiem do czyszczenia dywanów Rug Doctor (20 USD). Działa dobrze i nie ma silnego zapachu, a duży dzbanek można kupić tanio.

Spróbuj, spróbuj i spróbuj ponownie. Uruchomienie środka do czyszczenia dywanów i stwierdzenie, że nie jest on w stanie usunąć starej plamy z czerwonego wina lub zmielonej pasty do zębów, może być rozczarowujące. Nie trać serca. Wielokrotne sesje czyszczenia mogą czasami odpryskiwać istniejące plamy, a przynajmniej je zmniejszyć, jeśli nie usunąć.

Suszenie dywanów może zająć dużo czasu. Większość środków do czyszczenia dywanów ma różne ustawienia i będą zasysać trochę wody, ale wszystkie pozostawiają dywany nieco wilgotne. Głębsze czyszczenie pozostawia dywany mokre, więc zastanów się, jak skrócić czas schnięcia. Używaj wentylatorów, włącz ogrzewanie lub wyczyść dywan wiosną i latem, kiedy możesz zostawić otwarte okna.

Chroń swój słuch. Ze wszystkich sposobów, w jakie możesz uszkodzić słuch, środek do czyszczenia dywanów jest prawdopodobnie najmniej przyjemny, więc chroń uszy. Niektóre z nich stają się bardzo głośne, więc podczas pracy noś zatyczki do uszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img
Najnowsze wiadomości

Niezbędnik przedsiębiorcy. CEIDG tylko w wersji online * Rachunki za energię firmy w domu * Kara umowna w kosztach – nie, a kurs na...

Wniosek o wpisanie firmy w CEIDG tylko online Jeszcze przez 2 lata będzie można na papierze składać wnioski o wpis...
- Reklama -

Więcej podobnych artykułów

- Reklama -