Najlepsze tanie telefony na prawie każdą kieszeń

0
92

OnePlus Nord N300 5G za 230 USD: Ten smartfon za blisko 200 USD ma dość szalone specyfikacje, ale oczywiście jest wiele zastrzeżeń. Jest dostępny tylko w T-Mobile i Metro by T-Mobile, a OnePlus dostarczył już jedyną aktualizację systemu operacyjnego Android, jaką kiedykolwiek otrzyma ten telefon (Android 13). Przynajmniej dostanie dwa lata aktualizacji zabezpieczeń. Mimo to istnieje łączność 5G, a ja korzystałem z funkcji „dotknij, aby zapłacić” za pośrednictwem Google Pay, aby przejść przez kołowroty w nowojorskim metrze bez konieczności wyciągania karty transportu publicznego z portfela. Ogniwo o pojemności 5000 mAh z łatwością wystarcza na dwa pełne dni, a 6,5-calowy ekran LCD 90 Hz nie ma żadnych zastrzeżeń. Dodatkowe korzyści obejmują gniazdo kart microSD, czytnik linii papilarnych i gniazdo słuchawkowe. Wydajność jest płynna i szybka, a moim jedynym prawdziwym problemem jest to, że nie ma oceny wodoodporności, a kamery są po prostu OK.

Przetestowałem Samsunga Galaxy A23 5G i stwierdziłem, że jego wydajność jest irytująco niska, co nie powinno mieć miejsca w przypadku smartfona za 300 USD w dzisiejszych czasach. Nie polecam też Motoroli Moto G Play 2023, Moto G Power 2022 i Moto G Pure 2022, ponieważ powyższe telefony przebijają je pod każdym względem i nie kosztują dużo więcej.

Nokia G400 5G (6/10, recenzja WIRED) to dobry telefon, ale jego zasady dotyczące oprogramowania nie są tak dobre, jak nasze najlepsze zalecane urządzenia powyżej, a jego wydajność może być zacinająca się, gdy żonglujesz wieloma aplikacjami. Nokia G100 działała dobrze, dopóki wyświetlacz nie zaczął się blokować i nie akceptował wprowadzania dotykowego. Wypróbowałem drugą jednostkę i napotkałem ten sam problem. Testowałem również Doogee S89 Pro, wytrzymały smartfon. Chociaż nie napotkałem żadnych rażących wad, jest to ból w tyłku do noszenia i niewygodny w dłoni. Jasne, jest ogromna bateria 12 000 mAh, ale nie trwała tak długo, jak się spodziewałem. Firma ma również nierówne wyniki w zakresie aktualizacji oprogramowania.

TCL, Nokia i Motorola wkrótce wypuszczą na rynek kilka nowych telefonów, ale jesteśmy pewni, że nasze najlepsze typy w tym przewodniku są już teraz.

Rozważ flagowe telefony z zeszłego roku

Jeśli żaden z tych telefonów nie ma pożądanych funkcji lub nie jest tak wydajny, jak byś chciał, najlepszą opcją jest poszukanie flagowych smartfonów z zeszłego roku, które mogą być mocno przecenione. Czasami łatwo je znaleźć, ale producenci mogą całkowicie przestać je sprzedawać. Pamiętaj, że stracisz rok wsparcia oprogramowania, ale często i tak jest to lepsze niż wsparcie oprogramowania dostępne w tanich telefonach. Na przykład OnePlus 10 Pro spadł do 450 USD.

5G to sieć nowej generacji i jest na tyle rozpowszechniona, że ​​powinieneś spróbować trzymać się telefonów, które ją obsługują. Nie zastępuje całkowicie 4G LTE, więc zobaczysz to na pasku stanu podczas wędrowania po kraju. Możesz przeczytać więcej na ten temat tutaj, ale krótko mówiąc, 5G występuje w dwóch głównych typach: fala poniżej 6 i fala milimetrowa (mmWave). Ta ostatnia jest zwykle dostępna tylko w flagowych telefonach i umożliwia dostęp do superszybkich prędkości, ale rzadko można spotkać mmWave (pomyśl o wybranych obszarach w dużych miastach i niektórych miejscach, takich jak stadiony i lotniska). Sub-6 nie jest dużo szybszy niż 4G LTE, ale ma szerszy zasięg i jest obecnie szerzej dostępny. Większość polecanych tutaj smartfonów obsługuje sub-6 5G, nawet tak niskie, jak 200 USD.

Sprawdź zgodność sieci

Jeśli kupisz odblokowany telefon z tej listy i spróbujesz zanieść go do jednego ze sklepów detalicznych swojego operatora sieci bezprzewodowej, może ci powiedzieć, że nie jest zgodny z siecią. Prawdopodobnie jest. Po prostu użyj spinacza do papieru lub narzędzia do wyjmowania karty SIM, aby wysunąć kartę SIM z obecnego telefonu, a następnie wsuń ją do nowego telefonu. Jeśli to nie działa na początku, uruchom ponownie telefon lub poczekaj kilka godzin.

Jeśli potrzebujesz nowej karty SIM, spróbuj zamówić ją online u swojego operatora lub sprawdź, czy otrzymasz kartę SIM, gdy aktywujesz linię w sklepie (jeśli zaczynasz korzystać z zasięgu). Powiedz im, że masz telefon. Wiele razy przedstawiciele będą chcieli sprzedać ci telefon; to jeden z potencjalnych powodów, dla których mogą nakłonić Cię do zakupu innego urządzenia w sklepie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj