Najlepsze zamki do ochrony Twojego roweru lub Ebike

0
284

Niezależnie od tego, z jaką blokadą korzystasz, upewnij się, że może zapętlić się wokół punktu blokowania — bagażnika rowerowego, bezpiecznego ogrodzenia — i przez trójkątną część ramy roweru, plus szprychy tylnego koła. Powyższe zdjęcie pokazuje tę metodę. Nie zapomnij zdjąć akcesoriów przed opuszczeniem roweru.

Przeciągnij zamek przez luźne punkty. Rowery można łatwo zdemontować, więc upewnij się, że przewleczesz blokadę przez tylny trójkąt w ramie, jak pokazano powyżej, i że oba koła są zabezpieczone w punkcie zablokowania. Złodziejom bardzo łatwo jest ukraść niezabezpieczone przednie koło, zwłaszcza jeśli koło ma szybkozłączkę. Niektórzy używają dwóch zamków; można też dokupić osobne kable do łączenia z dowolnym z wymienionych przeze mnie zamków.

Trzymaj zamek U-lock z dala od ziemi. Złodzieje lubią brać podnośnik do butelek, zwykle używany do podnoszenia samochodu, i umieszczać go w U. Przy wystarczającym pompowaniu podnośnik może otworzyć zamek. Jeśli usuniesz blokadę U-lock z ziemi, będzie im to utrudnić. Chcesz również uzyskać blokadę typu U, która ma jak najmniej dodatkowej przestrzeni wewnątrz U. Im mniej dodatkowej przestrzeni, tym mniej miejsca, w którym złodzieje mogą wcisnąć łomy lub inne narzędzia.

Sprawdź miejsce zamknięcia zanim zdecydujesz się tam zaparkować. Złodzieje są znani z tego, że usuwają słupki i drogowskazy z ziemi, a następnie umieszczają je z powrotem w dziurze. Wszystko, co muszą zrobić, to poczekać, aż zamkniesz rower i wyjdziesz, a następnie wyjmą słupek z otworu, aby uwolnić rower — bez użycia narzędzi ani hałasu.

Sprawdź też stojaki na rowery, zwłaszcza jeśli zobaczysz owiniętą wokół nich taśmę. Złodzieje rowerów są znani z tego, że przecinają stojaki, a następnie owijają wycięty odcinek taśmą, aby ukryć swoją pracę. Gdy właściciele rowerów odchodzą od zablokowanego roweru, złodziej może zerwać taśmę, podważyć odcięty bagażnik na tyle, aby wysunąć blokadę i ruszać w drogę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj