10.4 C
Warszawa
poniedziałek, 26 września, 2022

Najlepsze zestawy słuchawkowe i gry VR do odkrywania Metaverse

Musisz przeczytać

Rzeczywistość wirtualna była miał być ten kolejna wielka rzecz w 2016 roku, kiedy pojawiły się oryginalne Oculus Rift i HTC Vive. To była technika, której czas w końcu nadszedł. A przynajmniej tak myśleliśmy. Jak się okazało, VR wciąż było trochę za drogie i być może zbyt alienujące, by przejąć kontrolę nad światem gier. Ale teraz, kiedy wszyscy mówią o metaverse, pojawił się reflektor na scenie VR. Pojawiają się nowe aplikacje i gry, nowy sprzęt, a nawet nowe przypadki użycia. Nasz najlepszy wybór, Meta Quest 2 (z domu Oculus), jest teraz tak samo przydatny jako urządzenie do pracy, jak i do rekreacji.

To ekscytujący czas na wejście w świat VR. Ale zanim zanurkujemy głęboko, jest jedno pytanie, na które musisz odpowiedzieć: Czy chcesz mieć zestaw słuchawkowy na uwięzi czy bezprzewodowy?

Wirtualna rzeczywistość na uwięzi czy bezprzewodowa?

Tethered VR zapewnia więcej szczegółów graficznych, ponieważ jesteś podłączony do komputera. Wadą jest to, że jesteś, cóż, podłączony do komputera PC. Nie da się obejść, że kable są niewygodne w obsłudze, zwłaszcza gdy tak naprawdę ich nie widać. Prawdopodobnie w pewnym momencie też się na nich potkniesz. Ale jeśli szukasz absolutnie najwyższej jakości grafiki, a już chciałeś kupić świetny komputer do gier lub laptop do gier, będziesz chciał iść na uwięzi.

Dla większości ludzi, w tym mnie, bezprzewodowa VR jest znacznie lepszą opcją. Jest wygodniejszy, nie musisz się martwić o zaplątanie się we własne kable i jest całkowicie przenośny. Ten rodzaj zestawu słuchawkowego VR można zabrać do dowolnego pomieszczenia w domu bez konieczności noszenia komputera. Plus, w przypadku Meta Quest 2, ty Móc podłącz go do komputera, jeśli chcesz uzyskać dodatkową moc graficzną. Poniżej przedstawiamy oba rodzaje słuchawek. Spójrz.

Zaktualizowano w lutym 2022 r.: Dodaliśmy HTC Vive Flow oraz sekcję dotyczącą zestawów słuchawkowych, które są przestarzałe lub których nie zalecamy.

Oferta specjalna dla czytelników Gear: Zdobądź Roczna subskrypcja PRZEWODOWY za 5 USD (25 USD zniżki). Obejmuje to nieograniczony dostęp do PRZEWODOWY.com i nasz magazyn drukowany (jeśli chcesz). Subskrypcje pomagają finansować pracę, którą wykonujemy każdego dnia.

Jeśli kupisz coś za pomocą linków w naszych historiach, możemy otrzymać prowizję. To pomaga wspierać nasze dziennikarstwo. Ucz się więcej. Rozważ również subskrypcję WIRED

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img
Najnowsze wiadomości

Niezbędnik przedsiębiorcy. CEIDG tylko w wersji online * Rachunki za energię firmy w domu * Kara umowna w kosztach – nie, a kurs na...

Wniosek o wpisanie firmy w CEIDG tylko online Jeszcze przez 2 lata będzie można na papierze składać wnioski o wpis...
- Reklama -

Więcej podobnych artykułów

- Reklama -