Najlepszy sprzęt do domowego zestawu ratunkowego

0
137

Odpowiedni czas zaopatrzyć się w sprzęt ratunkowy, zanim go potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy jest to klęska żywiołowa, czy przerwa w dostawie prądu, bycie nieprzygotowanym może być niewygodne, a nawet wręcz niebezpieczne. Sklepy będą pełne kupujących tuż przed i po katastrofie — jeśli nawet są otwarte — wszyscy konkurują o zakup tej samej ograniczonej liczby pozostałych przedmiotów. Lepiej zaopatrzyć się wcześniej i uniknąć battle royale. Zebraliśmy wszystkie niezbędne elementy zestawu ratunkowego.

Zaktualizowano w lutym 2022 r.: Dodaliśmy polarową kurtkę Uniqlo, akumulator Anker o większej pojemności, większy zestaw medyczny i nowy generator Champion. Dodaliśmy również informacje o śpiworach i generatorach.

Oferta specjalna dla czytelników Gear: Zdobądź Roczna subskrypcja WIRED za 5 USD (25 USD zniżki). Obejmuje to nieograniczony dostęp do WIRED.com i naszego magazynu drukowanego (jeśli chcesz). Subskrypcje pomagają finansować pracę, którą wykonujemy każdego dnia.

Jeśli kupisz coś za pomocą linków w naszych historiach, możemy otrzymać prowizję. To pomaga wspierać nasze dziennikarstwo. Ucz się więcej.

Latarka

ten Fenix ​​E20 V2 (40 USD) to mój najlepszy wybór dla niedrogiej latarki awaryjnej, ale ThruNite Archer 2A V3 (30 USD) to kolejny solidny wybór. Przy odpowiednio 350 i 500 lumenach są wystarczająco jasne, pozostając kompaktowymi, i działają długo przy słabym oświetleniu — 200 godzin przy 5 lumenach w przypadku Fenix ​​i 51 godzin przy 17 lumenach w przypadku ThruNite. Oba używają dwóch baterii AA, aw sytuacji awaryjnej głównym problemem jest posiadanie stałego zapasu baterii zamiennych zamiast siedzenia w ciemności z rozładowanym akumulatorem i brakiem prądu.

Jeśli używasz baterii alkalicznych, wyjmij je z latarki, jeśli nie będą używane przez dłuższy czas, w przeciwnym razie wyciekną i spowodują problemy. Przechowuj je w pobliżu latarki, aby łatwo je znaleźć. Spróbuj przykleić baterie do lufy latarki.

Wskazówka dla profesjonalistów: Latarki o najlepszych parametrach są zbudowane specjalnie do używania baterii litowo-jonowych lub mają niewymienne akumulatory, które nie przyniosą żadnego pożytku, jeśli nie będziesz mieć zasilania przez dłuższy czas. Akumulatory niklowo-metalowo-wodorkowe (NiMH) AA lepiej zachowują swoją wydajność przez cały okres użytkowania baterii, podczas gdy wydajność baterii alkalicznych spada bardziej wraz z wyczerpywaniem się, więc kup trochę Panasonic Eneloops (43 USD). Są lepsze dla środowiska, ale jeśli się wyczerpią, nadal możesz używać zwykłych alkalicznych AA.

Latarnia

Latarki nie sprawdzają się, gdy trzeba oświetlić całe pomieszczenie lub gdy potrzebujesz wolnych rąk do wykonania zadania. Rozproszone światło jest tym, czego chcesz, a Coleman Divide+ Push Lantern (18 USD) wykonuje bardzo dobrą robotę. Jest mniejszy niż typowa latarnia Coleman, co jest miłe, ponieważ prawdopodobnie spędzi większość swojego życia w magazynie. Dostępne są dwa ustawienia: 425 lumenów przy wysokim poziomie przez 40 godzin pracy i 50 lumenach przy niskim poziomie przez 330 godzin. Wykorzystuje trzy baterie D-cell, co brzmi jak dużo, ale obok innych pełnowymiarowych lampek zasilanych bateryjnie, takich jak Coleman Twin LED, który wykorzystuje osiem ogniw D, jest ekonomiczny.

Możesz zostawić baterie w tym, nawet jeśli używasz zasad. Gdy nie używasz urządzenia Divide+, obróć komorę baterii, aby oddzielić baterie od styków, aby nie korodowały podczas przechowywania. Jest też składany druciany uchwyt, dzięki czemu można go zawiesić na karabińczyku lub na haczyku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj