Najnowsze słuchawki Shokz zakładają mały głośnik na uszy

0
102

Shokz jest jeden z najbardziej niezawodnych ciekawy firmy, które opisuję, a to wiele mówi. W swojej pierwszej iteracji stworzył słuchawki na przewodnictwo kostne, które przewodziły fale dźwiękowe przez twoją czaszkę, które były tak bardzo niewygodne, że powiedzieliśmy, że wolelibyśmy w ogóle nie nosić słuchawek. Potem OpenRun Pro z 2022 roku (8/10, WIRED poleca) w jakiś sposób stały się jedną z moich ulubionych par słuchawek do ćwiczeń. Były lekkie, bezpieczne i zaskakująco dobrze brzmiały i pozwalały mi zwracać uwagę na ruch uliczny lub dzieci, jednocześnie słuchając podcastów podczas jazdy na rowerze lub pracy w ogrodzie.

Byłam więc niezmiernie ciekawa najnowszego produktu tej firmy. Podczas briefingu rzecznicy Shokz zauważyli, że klienci chcą wygodnych, całodziennych słuchawek, które nie otaczają szyi i nie muszą być bezpiecznie zaklinowane, dopasowane ani formowane termicznie w kanale słuchowym. Dlatego OpenFit to słuchawki douszne, które opierają się na technologii „przewodnictwa powietrznego”. Są to małe głośniki, które emitują dźwięk bezpośrednio nad przewodem słuchowym.

Czy słuchawki douszne działają idealnie? Nie. Ale czy są to niektóre z bardziej ciekawy słuchawki, jakie kiedykolwiek próbowałem? Tak, a na zatłoczonym rynku to dużo.

Wieszaki włączone

Foto: Shokz

Pąki OpenFit są dostarczane w kompaktowej obudowie wielkości dłoni z lampką kontrolną zasilania i portem ładowania USB-C. Każdy pączek jest pokryty miękkim silikonem i ma smukły zaczep na ucho z niewielkim obciążnikiem u dołu, który utrzymuje go na miejscu. Każdy pączek waży 8,3 grama, czyli około 3 gramy więcej niż mój Beats Fit Pro (9/10, WIRED poleca). Aż tak dużej różnicy w wadze nie zauważyłem.

Słuchawki były dostarczane z instrukcjami, jak wsunąć pąki na miejsce, ale nadal musiałem potwierdzić bezpośrednio z Shokz. Po prostu nie wydaje się, że to powinno działać. Odsuwasz słuchawki do tyłu i wsuwasz korpus urządzenia za skrawek ucha. (To jest mały guzek, który wystaje i osłania twój kanał słuchowy, i tak, musiałem sprawdzić, jak to się nazywa.)

To działa, ale po prostu nie jest tak bezpieczne, zwłaszcza jeśli nie siedzisz cicho przy biurku. Dopiero gdy spróbowałem OpenFit, zdałem sobie sprawę, że moje uszy są naprawdę wieszakami na ubrania na mojej głowie. Zakładam za nie długie włosy; Zakładam okulary przeciwsłoneczne za każdym razem, gdy wychodzę na zewnątrz i wkładam je na czubek głowy. Niemal przy każdym ruchu usuwałem OpenFity i musiałem je znajdować we włosach lub na podłodze.

Przypadkowo zbyt często naciskałem przyciski. Same przyciski są zawodne; czasami są na tyle wrażliwe, że poprawianie moich włosów może zatrzymać piosenkę. Innym razem mogę zdecydowanie stuknąć „pomiń” kilka razy na światłach bez żadnego rezultatu.

Próbowałem je nosić w jeden z moich ulubionych sposobów, aby korzystać z OpenRun Pro, słuchać muzyki podczas jazdy na rowerze, aby odebrać dzieci ze szkoły. Ale połączenie włosów, okularów przeciwsłonecznych i kasku rowerowego to było za dużo dla OpenFits. Całą jazdę spędziłem sparaliżowany strachem, że przypadkowo wystukam testery i zmiażdżę je pod kołami roweru, więc kiedy dotarłem do szkoły moich dzieci, schowałem je z powrotem do kieszeni na drogę do domu.

Ruch falowy

Foto: Shokz

Podziwiam pychę firmy, która twierdzi, że wynalazła technologię przewodzenia powietrza. Większość fal dźwiękowych jest przenoszona przez powietrze — w końcu powietrze jest medium między tobą a głośnikami — ale stworzenie tak małego głośnika, który brzmi tak dobrze, zaprojektowanego do użytku tak blisko ucha, to naprawdę nie lada wyczyn .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj