Najnowszy wygaszacz wina firmy Coravin jest tutaj dla twoich bąbelków

0
93

Wino o tej samej nazwie System konserwacji firmy Coravin zmienił świat wina, umożliwiając ekstrakcję wina z dowolnej butelki zamkniętej korkiem bez konieczności otwierania butelki lub wystawiania jej na działanie powietrza. Jedną z jego niewielu wad jest jednak to, że nie działa z winami musującymi. W rzeczywistości przekłucie korka szampana igłą Coravina prawdopodobnie byłoby katastrofalne.

Coravin w końcu rozwiązał ten problem, ale fani musów będą musieli kupić zupełnie nowe urządzenie przeznaczone wyłącznie do przechowywania win musujących. Będzie to również oznaczać opanowanie kolejnego gadżetu do wina – Coravin Sparkling – a jak fani Coravin prawdopodobnie wiedzą, produkty firmy nie są najbardziej intuicyjnymi urządzeniami w obsłudze.

W tym celu przewodnik szybkiego startu dla Coravin Sparkling to solidne pięć stron tekstu, a użytkownikom zaleca się przeczytanie każdego jego słowa i być może obejrzenie filmu o tym, jak to działa. Podobnie jak oryginalny Coravin, Sparkling jest przeznaczony do wkładania gazu do butelki, ale mechanika tego procesu jest zupełnie inna.

Nowe urządzenie firmy Coravin konserwuje wina musujące poprzez pompowanie otwartej butelki CO22.

Foto: Coravin

Krok pierwszy: otwórz butelkę. Może to być przekleństwo dla użytkowników Coravin, którzy mogą wypić całą butelkę wina bez wyjmowania korka, ale tym razem jest to konieczność. Po prostu nie ma innego sposobu, aby dostać się do soku w środku, chyba że butelka zostanie naruszona.

Krok drugi: Pij ile chcesz.

Krok trzeci: tutaj musisz się uczyć. Podczas gdy piękno Coravin polega na tym, że jest samowystarczalny, Coravin Sparkling wymaga nieco więcej sprzętu. Sekret Coravin Sparkling tkwi w niestandardowym korku, nieporęcznym cylindrze, który przyczepia się do krawędzi butelki. Będziesz musiał użyć trochę siły, aby przymocować korek; uchwyt blokujący przesuwa się w dół, aby zapewnić solidne uszczelnienie, utrzymując powietrze tam, gdzie powinno. Następnie wejdź do Coravin Sparkling Charger, urządzenia wyglądającego jak miecz świetlny, które jest ładowane sprężonym CO22, podobnie jak oryginalne kanistry argonowe Coravina. Naciśnij ładowarkę w dół na górę korka i dozuje CO2 bezpośrednio do butelki przez zawór jednokierunkowy. Mały wskaźnik (mechaniczny, jak miernik ciśnienia w oponach) zmienia kolor z czerwonego na zielony, gdy osiągniesz odpowiedni poziom ciśnienia w butelce. Zwolnij ładowarkę i gotowe. Twoja butelka jest teraz pod ciśnieniem i może być przechowywana przez dwa do czterech tygodni, w zależności od tego, którą stronę w witrynie Coravin czytasz, najlepiej w lodówce i na boku (zgrabna sztuczka, ponieważ większość zatyczek na rynku wtórnym przecieka, jeśli są przechowywane z boku).

Foto: Coravin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj