Najważniejsze nowe funkcje w Apple iOS 15

0
295

Być może trochę dziwna jest integracja między Apple Music a aplikacją Zdjęcia. Po otwarciu aplikacji Zdjęcia i przejściu do Dla Ciebie zostaniesz przywitany nową wersją Memories — ta funkcja automatycznie generuje minifilmy z określonych podróży lub wydarzeń i wybiera odpowiednią piosenkę z Apple Music (ale tylko wtedy, gdy masz abonament na usługę muzyczną). Możesz dostosować oglądany film, zmieniając tempo, przełączając utwory, zmieniając filtry lub zamieniając obrazy. Nie jest daleko od funkcji Zdjęć Google wprowadzonej w 2018 roku, ale Apple zapewnia znacznie większą kontrolę dzięki integracji muzyki tutaj.

Safari jest teraz łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Pasek adresu URL znajduje się teraz na dole i ukrywa się podczas przewijania, aby zmaksymalizować obszar ekranu. Zauważysz, że na stronie nowej karty Safari bardziej przypomina interfejs w systemie MacOS lub iPadzie — są tam Twoje ulubione witryny internetowe, lista czytelnicza i udostępnione Ci treści. Możesz łatwo przesuwać karty i grupować je. I wreszcie, po raz pierwszy rozszerzenia Safari są dostępne w iOS. Są one dostępne za pośrednictwem App Store, ale to zależy od programisty aplikacji.

UdostępnijOdtwórz

Dzięki SharePlay będziesz mógł udostępniać filmy, muzykę, treningi Fitness+ i ekran każdemu, z kim rozmawiasz FaceTiming. Chcesz słuchać nowego albumu ze swoim przyjacielem zsynchronizowanym w tym samym czasie? Możesz wgrać melodie z Apple Music. A może chcesz obejrzeć film ze swoim długodystansowym partnerem podczas wideoczatu? Łatwo. Możesz jednocześnie odtwarzać film na telewizorze, aby oglądać go na dużym ekranie. Więcej o tym, jak korzystać z SharePlay, przeczytasz w naszym przewodniku.

Apple twierdzi, że każdy programista z aplikacją do strumieniowego przesyłania treści może dodać wsparcie, a usługi takie jak Disney+, HBOMax, ESPN+ i TikTok są już na pokładzie. Implementacja daje programistom dużą kontrolę. Na przykład, jeśli obaj użytkownicy rozmów wideo próbują przesyłać strumieniowo film w Disney+, Disney może zezwolić drugiemu użytkownikowi na zarejestrowanie się w bezpłatnej wersji próbnej, zezwolić na przesyłanie strumieniowe jednego bezpłatnego filmu miesięcznie do każdego za pośrednictwem SharePlay lub całkowicie zablokować dostęp, jeśli żaden z nich nie strona posiada konto. To wybór dewelopera.

Ulepszone mapy

Ulepszona wersja Apple Maps, którą firma wprowadziła w 2020 roku, została wprowadzona do czterech nowych krajów: Hiszpanii, Portugalii, Włoch i Australii. Dane map firmy Apple stają się jeszcze bardziej szczegółowe w systemie iOS 15. Znajdziesz więcej szczegółów na poziomie ulic w dzielnicach handlowych, informacje o wysokościach w miastach oraz niestandardowe projekty punktów orientacyjnych, takich jak most Golden Gate w San Francisco. Podczas jazdy Mapy pokazują teraz węzły na autostradach w 3D, dzięki czemu masz lepsze pojęcie o tym, którym pasem należy się poruszać. Dzięki CarPlay możesz również zobaczyć szczegóły, takie jak pasy rozdzielające, pasy do skrętu, pasy dla taksówek, ścieżki rowerowe i przejścia dla pieszych. Ta funkcja działa w obsługiwanych miastach, w tym w Nowym Jorku, Filadelfii, San Diego, rejonie zatoki San Francisco i Waszyngtonie.

Jeśli jeździsz transportem publicznym, Mapy poinformują Cię, kiedy wysiąść, a gdy wyjdziesz z autobusu lub ze stacji metra, możesz skierować telefon na budynki przed Tobą, aby rzeczywistość rozszerzona Apple pokazała Ci drogę . Jest podobny do AR Live View w Mapach Google.

Dzielone z Tobą

Wybierz elementy, które Twoi znajomi udostępniają w Wiadomościach, znajdują się teraz w nowej sekcji „Udostępnione Tobie” w niektórych aplikacjach. Na przykład, jeśli ktoś udostępni kilka zdjęć z podróży, w której uczestniczyłeś, te obrazy będą znajdować się w nowej sekcji Udostępnione Tobie w aplikacji Zdjęcia. Jeśli otrzymasz artykuł z wiadomością, możesz go znaleźć w sekcji Udostępnione Tobie w Apple News. Chodzi o to, aby dać Ci kolejną możliwość sprawdzenia, co wysłali Twoi znajomi i członkowie rodziny, na wypadek, gdybyś tego nie zrobił. sekcje Udostępnione Tobie są dostępne w Apple Photos, News, Podcasts, Safari, TV i Music.

Reflektor

Gdy używasz Spotlight, paska wyszukiwania, który pojawia się po przesunięciu palcem w dół na ekranie głównym, podczas wyszukiwania kontaktów, celebrytów i filmów zauważysz nowy wygląd z większą liczbą szczegółów. Dodatkowo możesz wyszukiwać za jego pośrednictwem swoje zdjęcia i używać go do instalowania nowych aplikacji. Możesz teraz uzyskać do niego dostęp bezpośrednio z ekranu blokady, po prostu przesuwając palcem w dół na wyświetlaczu.

Aplikacja Zdrowie

Dzięki aplikacji Apple Health możesz teraz udostępniać swoje dane zdrowotne członkom rodziny lub opiekunom. W ten sposób mogą z łatwością śledzić dane i otrzymywać powiadomienia o wszelkich nietypowych trendach w czasie. Dostępna jest również nowa metryka Walking Steadiness, która rutynowo analizuje ryzyko upadku.

W aplikacji możesz również przechowywać wyniki testu Covid-19 i rejestr szczepień. Jeśli konkretna lokalizacja medyczna lub dostawca szczepionek nie obsługuje tej funkcji, możesz pobrać rekord za pomocą kodu QR lub przeglądarki i zapisać go w aplikacji Zdrowie, aby mieć do niego dostęp w dowolnym momencie. Jeśli ty mieć Po pomyślnym dodaniu rekordu szczepień aplikacja może teraz utworzyć kartę szczepień w aplikacji Portfel, dzięki czemu możesz ją łatwo flashować przed wejściem do firmy lub restauracji.

Raport o prywatności aplikacji

Dostępne, kierując się do Ustawienia > Prywatność > Ostatnia aktywność w aplikacji, ta funkcja pokazuje, które aplikacje uzyskiwały dostęp do aparatu, mikrofonu, lokalizacji i zdjęć w ciągu siedmiu dni. Wskazuje również, z jakimi domenami zewnętrznymi aplikacja kontaktowała się, dzięki czemu możesz naprawdę zobaczyć, dokąd trafiają Twoje dane. Więcej informacji o tym, jak czytać raport o ochronie prywatności w aplikacji, znajdziesz tutaj.

iCloud+

Ta nowa usługa jest dostępna dla każdego, kto już subskrybuje iCloud bez zmian w cenach (prawdopodobnie otrzymałeś e-mail na ten temat we wrześniu ubiegłego roku). Dodaje możliwość generowania jednorazowych wiadomości e-mail z nagrywarką, gdy rejestrujesz się w usłudze w sieci; rozszerza obsługę HomeKit Secure Video; i dodaje funkcję o nazwie iCloud Private Relay (obecnie dostępną w wersji beta, a ostateczna wersja pojawi się później), która szyfruje cały ruch internetowy opuszczający urządzenie, tak aby nikt nie mógł wyświetlić twoich danych, podobnie jak wirtualna sieć prywatna.

Bezpieczeństwo komunikacji w iMessage

Aby chronić dzieci przed oglądaniem i udostępnianiem zdjęć zawierających nagość, firma Apple dodała funkcję bezpieczeństwa iMessage. Jeśli dziecko z iPhonem otrzyma w iMessage zdjęcie o charakterze erotycznym, zdjęcie zostanie zamazane i pojawi się ostrzeżenie. Otrzymają również wyskakujące okienko z opcjami, które obejmują blokowanie kontaktu, opuszczanie rozmowy i dostęp do dodatkowych zasobów bezpieczeństwa online. Każdy, kto ma 13 lat i mniej, zostanie również poproszony o wysłanie wiadomości do rodzica lub opiekuna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj