Nasz ulubiony sprzęt klasy audiofilskiej do poważnego słuchania

0
19

Weź to z ktoś, kto nagrywa muzykę: Świat high-end audio jest często skażony bzdurami. Cenne (i często oleiste) materiały i terminy są wykorzystywane do sprzedaży produktów po zawyżonych cenach. Sztuczna nauka jest stosowana, aby skłonić Cię do myślenia, że ​​potrzebujesz drogich akcesoriów, takich jak 2-calowe kable głośnikowe.

Gdy zaczniesz kupować sprzęt, który zbliża się do czterech cyfr, trudno jest odróżnić, co dobrze brzmi, od tego, co po prostu dobrze wygląda. Nigdy strach! Spędziłem tysiące godzin słuchając muzyki w moim akustycznie przygotowanym domowym studiu przez wiele najbardziej lubianych na rynku słuchawek, głośników i wzmacniaczy high-end. Poniżej znajdziesz moje ulubione i kilka informacji o tym, co robi każdy przedmiot.

Zanim zaczniesz czytać dalej, zapoznaj się z naszymi tanimi (lub darmowymi!) wskazówkami, jak lepiej wykorzystać domową konfigurację audio.

Interesują Cię inne porady dotyczące dźwięku? Sprawdź wskazówki w naszych innych przewodnikach, w tym najlepsze słuchawki bezprzewodowe, najlepsze głośniki Bluetooth, najlepsze gramofony i najlepszy sprzęt do nauki muzyki.

Zaktualizowano w marcu 2023 r.: Dodaliśmy głośniki Neumann NDH 30, Focal Bathys, Q Acoustics M20 HD, Bowers & Wilkins PX8, Master & Dynamic MW75 i KEF LSX II.

Spis treści

Jeśli kupisz coś za pomocą linków w naszych relacjach, możemy otrzymać prowizję. Pomaga to wspierać nasze dziennikarstwo. Ucz się więcej.

Rozważać Gdzie będziesz słuchał, zanim podejmiesz decyzję Co powinieneś słuchać.

Jakość dźwięku, który słyszysz w swoim pokoju, zawsze będzie tak dobra, jak sam pokój. Para głośników za 250 USD będzie brzmiała lepiej w pomieszczeniu, które zostało poddane obróbce akustycznej, niż para głośników za 10 000 USD w pustym pokoju z gołymi podłogami i ścianami.

Co dokładnie jest „złe”, jeśli chodzi o dynamikę pomieszczenia do odsłuchu high-end? Zwykle oznacza to, że fale dźwiękowe odbijają się zbyt mocno, powodując tak zwany długi czas zanikania pogłosu w pomieszczeniu. Jest to czas, po jakim dźwięk zanika, gdy odbija się od ścian.

Spróbuj tego: Klaśnij głośno w dłonie na środku pokoju i posłuchaj, czy dźwięk zanika — słyszalne echo tego klaskania. Najlepszym sposobem na skrócenie tego czasu zaniku jest wypełnienie pomieszczenia jak największą ilością miękkiej, porowatej masy. Dzięki temu odbicia dźwięku są pod kontrolą, tłumiąc je, dzięki czemu słyszysz więcej skupionych fal dźwiękowych wydobywających się z głośników, a mniej niechlujnych fal dźwiękowych odbijających się po pomieszczeniu. Aby wykańczać pomieszczenie, użyj paneli akustycznych (zwykle izolacja Rockwool owinięta tanią tkaniną i zawieszona na ścianach lub suficie), aby zapewnić zalecany stopień pokrycia przestrzeni.

Pulsujące i dudniące częstotliwości basowe, które są trudniejsze do ujarzmienia niż wyższe częstotliwości, takie jak plusk talerzy i brzęczące gitary, zazwyczaj obniżają jakość dźwięku uzyskiwaną w mniejszych pomieszczeniach. Aby duże głośniki brzmiały świetnie w ciasnej przestrzeni, takiej jak sypialnia, wymagana jest znaczna porowata absorpcja. Jeśli lubisz duże głośniki z mocnym basem, ustaw stereo w nieco bardziej przestronnym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj