Nasza ulubiona technika do domowego ogrodu

0
114

Kiedy moi przyjaciele przesłali film przedstawiający ich małą automatyczną kosiarkę podskakującą na długim, płaskim trawniku, byłem sceptyczny. Jak urządzenie wielkości małej opony może skosić duży trawnik? Cóż, Husqvarna produkuje kosiarki, które potrafią całkiem dokładnie i są od lat. Podczas gdy robot nie będzie w stanie zwięźle przecinać krawędzi jak chwast, nadal będziesz mieć zadbaną trawę przy niewielkim wysiłku. Rozdrabnia ostrza i ściółkuje, oszczędzając pracy związanej z ciągłym opróżnianiem pojemnika.

Ograniczenia dotyczą instalacji drutu przypiętego do całego obwodu trawnika. Ponadto kosiarki automatyczne są mniej niezawodne niż kosiarki pchane lub samojezdne na bardziej stromych zboczach. I podobnie jak odkurzacz automatyczny, nie może usuwać zabawek, krzeseł i węży blokujących jego drogę. Przed opuszczeniem stacji ładującej należy usunąć przeszkody. Wreszcie, oddzielne obszary trawnika podzielone przez podjazd lub chodnik nie mogą być pokryte. W przeciwnym razie urządzenie jest dość dokładne.

Największa wada? Cena. W przypadku podwórka miejskiego Automower 115H (4G) do użytku domowego kosztuje 700 USD, a do pokrycia większego trawnika podmiejskiego szerszy Automower 415X kosztuje 2000 USD. Podczas gdy inne, tańsze marki mogą dobrze odpowiadać Twoim potrzebom, Husqvarna od dziesięcioleci doskonali narzędzia do pielęgnacji krajobrazu i ma reputację wytrzymałych maszyn. Powiedziałbym, że warto, ale kluczem jest znalezienie automatycznej kosiarki, która będzie pasować do Twojego ogrodu i Twojego budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj