Naszych 5 ulubionych hulajnóg elektrycznych

0
109

Hulajnogi to pojazdy elektryczne i jako takie jest kilka rzeczy, które powinieneś i nie powinieneś robić, jeśli je kupisz. Po pierwsze, jeśli nigdy nie jeździłeś na hulajnodze elektrycznej i denerwujesz się, że chcesz się po nią dostać, wypróbuj usługę wspólnego przejazdu. W twoim mieście może być jeden. Firmy takie jak Lime, Lyft i Bird pozwalają chwycić e-hulajnogę i podróżować po mieście za niewielkie pieniądze, a to dobry sposób na przetestowanie wód. Oto kilka rad:

Noś kask. Czy muszę powiedzieć więcej? Chroń swoją głowę. Nasz przewodnik po akcesoriach rowerowych zawiera kilka opcji kasków — moim ulubionym jest kask Thousand Heritage — i postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby dopasować swój kask we właściwy sposób.

Sprawdź lokalne przepisy. Czy skutery elektryczne są legalne w Twoim miejscu zamieszkania? Jeśli tak, jakie jest maksymalne ograniczenie prędkości? Czy musisz być na ścieżce rowerowej? W ciągu ostatnich dwóch lat e-hulajnogi stały się powszechnym widokiem w wielu miastach. Możliwe, że Twój stan lub miasto określiło zasady dotyczące jazdy na nich.

Nie ładuj swojej hulajnogi w nocy lub gdy nikogo nie ma w domu. Podręczniki kilku przetestowanych przeze mnie skuterów mówią to samo. Nie każda bateria lub ładowarka otrzymuje certyfikat bezpieczeństwa UL, a widziałem zbyt wiele historii o pożarach baterii. Zawsze bądź w pobliżu podczas ładowania skutera i odłącz go po zakończeniu ładowania.

Staraj się unikać deszczu. Sprawdź posiadaną hulajnogę, aby sprawdzić, czy posiada ona oficjalne klasyfikacje odporności na wodę i kurz IP. Jeśli nie, unikaj jazdy w deszczu. Jeśli istnieje ocena, nadal dobrze jest szybko wydostać się z deszczu. Co ważniejsze, czy nie podłącz ładowarkę bez wycierania portu ładowania i upewnienia się, że jest suchy.

Nie przechowuj swojej hulajnogi w nadmiernych temperaturach. Ekstremalne upały i ekstremalne zimno nie są dobre dla baterii. Przechowuj hulajnogę w pomieszczeniu, w chłodnym, suchym miejscu. Jak twoje płatki zbożowe!

Tylko jeden jeździec, proszę. O ile producent wyraźnie nie określi, że hulajnoga elektryczna może przewozić dwie osoby, na pokładzie powinien znajdować się tylko jeden kierowca. Są to pojazdy, które mogą jechać dość szybko i nie musisz jechać więcej niż 20 mil na godzinę, aby mieć poważny wypadek. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie limitu wagi na hulajnodze.

Sprawdź opcje serwisowe i naprawcze producenta. Zanim zainwestujesz w nową hulajnogę, sprawdź, czy producent oferuje części zamienne lub jest w stanie serwisować hulajnogę, jeśli pojawią się jakieś problemy. Możesz skontaktować się z lokalnymi sklepami z e-rowerami i e-skuterami, aby sprawdzić, czy mają doświadczenie z marką, z którą się wybierasz.

Nie zostawiaj hulajnogi bez nadzoru na zewnątrz. Skutery nie są łatwe do zabezpieczenia, więc prawdopodobnie nie trzeba dodawać, że bardzo łatwo je ukraść. Jeśli to konieczne, wrzuć je do domu, ale trzymaj je w zasięgu wzroku, jeśli nie chcesz nosić kasku w ręku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj