Nie możesz zdecydować, co zrobić z Twitterem? Oto kilka opcji

0
59

Nie wszyscy są pod wrażeniem Mastodona. Niektórzy nazywają to niezdarnym i powolnym, niektórzy w świecie bezpieczeństwa twierdzą, że jest daleki od doskonałości, a ponieważ różne serwery mogą działać inaczej, nie ma spójności w moderowaniu i regułach.

I możesz być filozoficznie przeciwny faktowi, że zamiast „tweetów” wiadomości na Mastodoncie nazywane są „toots”.

Sprawa dla Post, Hive Social lub innych sieci

Wiadomości pocztowe to kolejna interesująca opcja; wydaje się zbudowany dla newshoundów i dziennikarzy. Ale został uruchomiony dopiero pod koniec listopada, więc wciąż jest w fazie beta i ma listę oczekujących. Został założony przez byłego dyrektora generalnego Waze, Naoma Bardina, i wydaje się nastawiony na umożliwienie użytkownikom kupowania, komentowania i udostępniania artykułów od dostawców wiadomości, a także twórców wskazówek, bez limitu liczby znaków w postach.

Hive Social, kolejna nowa sieć społecznościowa, działa wyłącznie na urządzeniach mobilnych i obecnie nie zawiera reklam. Wygląda bardziej jak Instagram, a nawet powrót do MySpace, niż Twitter, ponieważ jest bardzo skoncentrowany na mediach i nastawiony na łączenie się ze znajomymi, a nie omawianie poważnych wydarzeń na świecie lub kandydowanie na urząd. Możesz dodać piosenkę przewodnią do swojego profilu i udostępniać w nim informacje, takie jak znak zodiaku.

Sprawa przeciwko Post, Hive Social lub innym sieciom

Wiele z tych samych powodów przeciwko przeprowadzce do Mastodon dotyczy innych sieci społecznościowych. Mają znacznie mniej użytkowników niż Twitter, mogą brakować im funkcji, na których polegasz, a ponieważ wiele z nich to start-upy, mogą nie działać długoterminowo.

Bezpieczeństwo jest również wątpliwe w nowszych sieciach społecznościowych i nie wiemy zbyt wiele o tym, jak poradzą sobie z napływem użytkowników i wyzwaniami, które stwarza, ani czy zrobią wiele, aby moderować treści.

W ostatecznym rozrachunku ryzykowne jest wkładanie dużej ilości energii w niesprawdzone sieci społecznościowe, które mogą pójść drogą Plurka czy Google+. Zamiast tego możesz po prostu skupić więcej energii na uznanych platformach, z których już korzystasz, takich jak Instagram, Facebook lub Linkedin. Oczywiście wszyscy mają swoje własne problemy, ale istnieje niewielkie niebezpieczeństwo, że znikną, i są znacznie bardziej stabilne niż Twitter w 2022 roku.

Sprawa zakończenia kariery na Twitterze

A co jeśli po prostu odpuścisz? Co powiesz na zaakceptowanie faktu, że Twitter był chwilą, bardzo długim okresem czasu, kiedy ludzie publikowali swoje mikromyśli, a te mikromyśli miały bezprecedensowy wpływ na politykę i kulturę – i ten czas w końcu minął?

Zamiast podążać ścieżką, która się już skończyła, może po prostu się zatrzymać? Nie szukasz innego sposobu na zrobienie tego samego, ale znalezienie czegoś zupełnie innego, co pozwoli ci wykorzystać ten czas i energię? A co, jeśli masz hobby, które w ogóle nie wiąże się z publikowaniem czegokolwiek?

Z pewnością wydaje się, że wielu użytkowników ponownie oceniało swoje relacje z mediami społecznościowymi w ciągu ostatnich kilku lat, a to może wykraczać poza samo podejmowanie decyzji, czy nadal tweetować.

Możesz zostawić swoje konto na Twitterze, zamrożone w czasie, bez usuwania lub po prostu zapisz swoje archiwum tweetów dla potomnych usuń konto i odejdź na zawsze.

Może to jest moment, w którym Twoje życie całkowicie się zmienia, ponieważ postanawiasz nigdy więcej nie tweetować. Jeśli ten pomysł napełnia cię nerwowym, podekscytowanym podekscytowaniem, może to być najlepsza, najbardziej spóźniona decyzja, jaką możesz podjąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj