Nienawidzę, jak trudno jest anulować subskrypcje? FTC Cię czuje

0
78

łatwo przeciążony usługami subskrypcji z powtarzającymi się opłatami za odnowienie. Ale zazwyczaj trudniej jest się ich pozbyć. Niektóre firmy lub publikacje (nie wymieniamy tutaj nazw) nie oferują prostego sposobu na anulowanie subskrypcji. W niektórych przypadkach klienci muszą zadzwonić i porozmawiać z przedstawicielem, który często będzie próbował odwieść ich od anulowania lub spróbować sprzedać im coś innego.

Jeśli Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych postawi na swoim, anulowanie subskrypcji może wkrótce stać się znacznie łatwiejsze.

FTC zaproponowała w tym tygodniu nowe rozporządzenie, które nazywa przepisem „kliknij, aby anulować”. Wymagałoby to od firm oferujących usługi subskrypcji online, aby anulowanie ich było tak proste, jak rejestracja. Jak sama nazwa wskazuje, każda usługa, do której można się zarejestrować, klikając przycisk na stronie internetowej lub w aplikacji, powinna zapewniać równie łatwy sposób jej anulowania.

Zasada „kliknij, aby anulować” jest jednym z kroków proponowanych przez FTC zmian w zasadzie opcji negatywnej, środka wprowadzonego przez agencję w 1973 r., Którego celem było ukrócenie drapieżnych praktyk biznesowych. Na przykład reguła mówi, że firma nie może pobierać opłat za niezamówione produkty ani traktować braku odpowiedzi klienta jako potwierdzenia, że ​​chce nadal za coś płacić.

FTC już głosowała za przyjęciem rozporządzenia. Zostanie on udostępniony do publicznego komentowania online w Rejestrze Federalnym. Na podstawie tych komentarzy FTC podejmie następnie ostateczną decyzję o losie reguły w nadchodzących miesiącach.

Hej, przy okazji, czy wiesz, że jeśli subskrybujesz usługę WIRED, możesz ją anulować w dowolnym momencie?

Oto kilka innych zmian w świecie technologii konsumenckich.

Poprawka euro

W innych dobrych wiadomościach, być może wkrótce, Unia Europejska proponuje ustawodawstwo, które wymagałoby od wielu producentów elektroniki udostępniania napraw swoich produktów przez okres do 10 lat po ich sprzedaży. Jest to ruch mający na celu ograniczenie marnotrawstwa i zniechęcenie do planowanego starzenia się, praktyki tworzenia urządzenia, które będzie działać tylko przez kilka lat, aby zmusić klienta do zakupu nowego. Jeśli zostanie uchwalony, firmy będą zobowiązane do bezpłatnej naprawy produktów, jeśli będzie to tańsze niż wymiana zepsutego lub wadliwego produktu na nowy. Prawo miałoby wpływ na wiele domowych urządzeń konsumenckich, takich jak telewizory, zmywarki i odkurzacze. Inne zasady opracowywane oddzielnie miałyby zastosowanie w szczególności do telefonów i tabletów.

W ciągu ostatnich kilku lat UE znajdowała się w trudnej sytuacji. Jego decyzje o egzekwowaniu środków umożliwiających naprawę rozeszły się na zewnątrz i doprowadziły do ​​​​tego, że firmy takie jak Apple i Samsung wdrożyły programy naprawcze w USA.

Nowe komputery Framework

Mówiąc o możliwości naprawy, firma Framework zajmująca się naprawami ogłosiła nową linię laptopów. Maszyny firmy mają być modernizowane i łatwe do naprawy, jeśli coś pójdzie nie tak. Komputery są zbudowane w systemie modułowym, który umożliwia wymianę niemal dowolnego typu portu, wtyczki lub komponentu.

Nadchodzą dwa nowe 13-calowe laptopy, jeden wyposażony w procesor Intel 13. generacji, a drugi w system AMD Ryzen. Bardziej rozbudowany model do gier będzie miał 16-calowy ekran i będzie mógł mieszać i dopasowywać klawiatury oraz dedykowane karty graficzne. Opierając się na systemie modułowym, laptop będzie również współpracował z systemem rozszerzeń Framework, który pozwala użytkownikom wkładać pełnowymiarowe karty graficzne z tyłu jak gigantyczny klucz sprzętowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj