Niezawodna przenośna elektrownia Jackery spełnia wszystkie wymagania

0
92

Firma Jackery wymieniła akumulatory litowo-jonowe (Li-Ion) na litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4) w modelu Explorer 2000 Plus. Akumulatory LiFePO4 są mniej podatne na przegrzanie i spalanie, dzięki czemu są bezpieczniejsze. Mają też dłuższy cykl życia. Jackery obiecuje 70 procent wydajności po 4000 cykli dla Explorer 2000 Plus i mówi, że możesz spodziewać się dekady pracy. W przypadku Li-Ion Explorer 2000 Pro Jackery obiecuje 80 procent pojemności po zaledwie 1000 cykli.

Niestety, dodatkowe akumulatory dla Explorer 2000 Plus to nadal Li-Ion. Jedną z zalet jest wyższa gęstość mocy, dzięki czemu są mniejsze niż elektrownia przy zachowaniu podobnej ilości mocy. Mają znacznie prostszy wyświetlacz, który pokazuje pozostały procent baterii i wskaźnik ładowania. Istnieją dwa porty połączeniowe do łączenia z elektrownią i łączenia innych akumulatorów, z dwoma wejściami prądu stałego dla paneli słonecznych.

Otrzymasz trzyletnią gwarancję z Explorer 2000 Plus, ale zostanie ona przedłużona do pięciu, jeśli kupisz bezpośrednio od Jackery lub zarejestrujesz urządzenie. To mniej więcej tak dobra gwarancja, jak znajdziesz. Jest element zaufania do marki przy zakupie przenośnej elektrowni, ponieważ chcesz cieszyć się przyzwoitą pojemnością i wydajnością przez lata.

Chociaż testowałem Explorer 2000 Plus dopiero od kilku tygodni, mam dobre doświadczenia z Jackery. Starszy scenarzysta WIRED, Scott Gilbertson, również bardzo polubił mniejszego Jackery Explorer 1000. Urządzenia firmy są dobrze wykonane i stosunkowo trwałe, ale należy podjąć kroki w celu zachowania zdrowia baterii. Jackery sugeruje regularne ładowanie i ostrzega, że ​​pozostawienie Explorer 2000 Plus wyczerpanego przez długi czas (od trzech do sześciu miesięcy) spowoduje jego pogorszenie. Oczywiście dotyczy to większości akumulatorów.

Cicho Amped

Podana pojemność Jackery Explorer 2000 Plus wynosi 2042,8 Wh. Udało mi się wyciągnąć z tego trochę więcej. Niektóre przenośne elektrownie, które testowałem, nie spełniały deklarowanej wydajności lub różniły się wydajnością, ale Explorer 2000 Plus był spójny. Może też wygodnie zgasić 3000 watów, więc nie miał problemu z brytyjskim czajnikiem, wiertarką elektryczną, różnymi telewizorami, sprzętem AGD i mniejszymi gadżetami. Może wzrosnąć do 6000 watów, więc prawdopodobnie możesz podłączyć do niego wszystko bez obaw.

Parowanie z Jackery Battery Pack 2000 Plus (1599 USD) dało mi 4085,6 Wh. Po podłączeniu oba działają jako jedno źródło zasilania, chociaż najpierw opróżnia się elektrownia. Porty USB szybko ładowały większość testowanych przeze mnie telefonów, a 100 W USB-C wystarczy do ładowania laptopów. Na biwak, z drobnymi sprzętami i gadżetami, powinieneś dostać przynajmniej jeden dzień od elektrowni. Dodaj akumulator i kilka paneli do doładowania, a możesz pracować przez tydzień lub dłużej. Kiedy testowałem go z przenośnym urządzeniem AC (EcoFlow Wave 2), Jackery Explorer 2000 Plus działał prawie siedem godzin. Z akumulatorem zasilał prąd zmienny przez zaledwie 13 godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj