Nowe aparaty słuchowe Eargo ewoluowały, ale wciąż są drogie

0
85

Kiedy się uruchomił Eargo 5 dwa lata temu, Eargo stało się głównym graczem w branży aparatów słuchowych dostępnych bez recepty. Oferta firmy była jednym z pierwszych aparatów słuchowych OTC, które były również samodopasowujące się, co oznacza, że ​​nie potrzebujesz audiologa, aby dostroić sposób, w jaki wytwarza dźwięk. Eargo zasłynęło z faktu, że i tak zapewnia dostęp do audiologa, chociaż nie masz obowiązku z nich korzystać, jeśli chcesz iść sam.

Eargo 7 to trzecia wersja samodopasowującego się aparatu słuchowego firmy OTC i udoskonalenie formuły, nad którą firma pracowała od czasu Eargo 5. W rzeczywistości Eargo 7 wygląda identycznie jak Eargo 5 – i Eargo 6 , jeśli o to chodzi – para czarnych cylindrów o długości 18 mm, które dobrze leżą w kanale słuchowym i są utrzymywane na miejscu przez parę zazębiających się „płatków”. Cena Eargo 7 jest nawet taka sama, jak Eargo 5 w momencie premiery: 2650 USD z uwzględnieniem aktualnych promocji. (Eargo 5, wciąż na sprzedaż, kosztuje teraz 1950 USD.)

Testowałem Eargo 5 w ciągu dnia i stwierdziłem, że jest nieco szorstki na brzegach, cierpi na problemy z sprzężeniem zwrotnym i jest zepsuty przez kiepski program treningowy, który Eargo nazywa Sound Match. Ciekawy, jak zmieniły się rzeczy w ciągu ostatnich kilku lat, WIRED poprosił mnie o przesłuchanie nowej wersji.

Eargo 7 i ich etui ładujące.

Zdjęcie: Eargo

Déjà vu uderza mocno i szybko. Urządzenia wyglądają dokładnie tak samo i chociaż aplikacja Eargo została na szczęście zaktualizowana, ma ten sam ogólny wygląd i styl. Eargo powiedział mi w wywiadzie, że jedyne rzeczywiste różnice między 5, 6 i 7 to wewnętrzne poprawki technologiczne: każda generacja lepiej radzi sobie z przetwarzaniem i filtrowaniem dźwięku, a redukcja szumów poprawiała się za każdym razem.

W testach te twierdzenia wydają się obowiązywać. Spędziłem godziny nosząc Eargo 7 i byłem pod wrażeniem czystości dźwięku w wielu warunkach, a aplikacja Eargo pozwala wybrać do trzech niestandardowych programów słuchania; Wybrałem Restauracja, Telewizja i Spotkanie. Aby przełączyć tryby, wystarczy dwukrotnie dotknąć tragusa. Chociaż stukanie tragusa to zawsze dobry moment, okazało się, że tak naprawdę nie muszę przełączać trybów. Te pomoce zapewniały wyraźny, dobrze wzmocniony dźwięk bez względu na to, co robiłem lub w jakim trybie się znajdowałem, dzięki czemu dialogi lub głosy z prawdziwego świata były wyraźniejsze i wzmacniały efekty dźwiękowe w telewizji bez ich wydmuchiwania. Jako bonus, nie doświadczyłem żadnych przenikliwych opinii, które prawie zrujnowały moją pierwszą rundę z Eargo. Kiedy już wyszkoliłem pomoce, mogłem je nosić godzinami bez narzekania – chociaż po mniej więcej piątej godzinie odkryłem, że płatki stały się tak swędzące, że nie miałem innego wyjścia, jak je usunąć.

Mówiąc o treningu, system Sound Match firmy Eargo pozostaje w toku, co wciąż nie do końca mi się podobało. Chociaż nigdy nie udało mi się sprawić, by Sound Match w ogóle działał z Eargo 5, na Eargo 7 wszystko było co najmniej lepsze, jeśli tylko niespokojne. Sound Match, podobnie jak większość systemów aparatów słuchowych opartych na telefonie, działa poprzez wysyłanie tonów ultradźwiękowych z telefonu do aparatów słuchowych, które mówią im, co mają robić. W przypadku moich słuchawek Eargo 5 jednostki nigdy nie odbierały niezawodnie tych tonów, co oznaczało, że trening nigdy nie działał. W przypadku Eargo 7 różne tony przekazywane do każdego ucha były bardziej niezawodne, ale nie uniwersalne, a ja wciąż musiałem wielokrotnie powtarzać „powtórkę”, aby dźwięki brzmiały. Ostatecznie to, co powinno być 10-minutową sesją treningową, frustrująco zajęło około 30 minut, chociaż na koniec przynajmniej miałem wykonalny audiogram, który wydawał się dość dobrze dostrojony do częstotliwości, w których najbardziej potrzebowałem wzmocnienia .

Aplikacja Eargo doczekała się kilku przydatnych ulepszeń, umieszczając regulację głośności z przodu i na środku oraz oferując sterowanie filtrem szumów tła i szybki dostęp do ręcznych poprawek, takich jak „Podkreśl mowę”. Nadal zachęca cię do czyszczenia komponentów bardziej, niż bym chciał, ale to tylko lekkie rozproszenie uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj