Nowy inteligentny telewizor Vizio zapewnia korzyści z dużego ekranu w małych przestrzeniach

0
462

W przeszłości Po kilku latach wpatrywania się w ekrany doszedłem do wniosku, że większość widzów chce telewizora średniej klasy. Może nie telewizor, który jeździ BMW i mieszka w ogromnej McMansion na przedmieściach, ale taki, który jest o krok powyżej średniej w branży.

Możemy nie chcieć wydać dodatkowego tysiąca dolarów na odrobinę większą jasność lub super cienki ekran, ale my móc zapłać kilkaset dodatkowych, aby uzyskać płynniejszy czas reakcji w sporcie i grach lub uzyskać lokalne przyciemnienie, abyśmy mogli oglądać Gra o tron nie zastanawiając się, co się do cholery dzieje.

Właśnie tam seria M Quantum X firmy Vizio naprawdę odcisnęła swoje piętno. O krok poniżej flagowych serii P i PX firmy, ale powyżej budżetowych serii D i V, ten solidny telewizor 4K zapewnia doskonałą jakość obrazu w cenie, na którą stać większość ludzi z klasy średniej. Dodaj do tego łatwy w użyciu interfejs i łatwe przesyłanie z telefonu komórkowego, a jest to jeden z moich ulubionych telewizorów roku.

świeże nogi

Po pierwsze, pozwólcie, że powtórzę, że mam słabość do nóg. Powinny one znajdować się bliżej środka telewizora, abyśmy nie musieli kupować największych na świecie podstawek pod telewizor (ani samodzielnie montować na ścianie 65-calowego).

Z przyjemnością stwierdzam, że największą estetyczną różnicą między tym a innymi modelami z serii M, które testowałem przez lata, jest to, że nogi są daleko od boków ekranu, dzięki czemu można go bardzo łatwo umieścić na istniejących meblach.

W przeciwnym razie wygląda to jak telewizor: prostokątny, dość cienki i z cienkimi ramkami po obu stronach ekranu. Z boku zauważysz, że port HDMI eARC oznaczony kolorem zielonym został specjalnie zaprojektowany, aby ułatwić podłączanie listwy dźwiękowej. Stamtąd wystarczy podłączyć telewizor do ściany i włączyć go, aby rozpocząć konfigurację.

Vizo korzysta z ekosystemu Smartcast, domowego interfejsu, który tak naprawdę wolę od zdecydowanej większości wysiłków innych firm. Został zaprojektowany tak, aby szczególnie dobrze integrował się z urządzeniami mobilnymi, z łatwym przesyłaniem (stąd nazwa) zarówno z Androida, jak i iOS za pośrednictwem Chromecasta i Apple Airplay.

Włącz ekran, a zobaczysz listę wszystkich głównych aplikacji — od Netflix po Plex — dzięki czemu niemal natychmiast znajdziesz to, czego szukasz. Podoba mi się to, że kiedy oglądam F1 TV, kanał, który nie jest dostępny w sklepie z aplikacjami Vizio, mogę po prostu korzystać z funkcji Chromecasta i natywnie przesyłać strumieniowo z mojego telefonu. Takie małe rzeczy decydują o różnicy między dobrym telewizorem a doskonałym, a nie prawie niezauważalnymi różnicami w jakości obrazu.

Wygląda dobrze

Seria M Quantum X nie jest najbardziej zaawansowanym technologicznie telewizorem firmy, ale oferuje niektóre z zaawansowanych technologii marki. Dobra wydajność lokalnego przyciemniania — gdzie istnieje wiele stref podświetlenia dla głębszych poziomów czerni — od dawna jest cechą charakterystyczną topowych modeli Vizio, a tutaj masz dobrą reprezentację. Mogłem oglądać bogate w kontrast programy, np Gra o tron oraz Andor bez żadnych problemów. Ma mniej stref niż modele TCL 6 Series i Hisense U7H, które również lubię, ale oprogramowanie Vizio jest bardzo bliskie nadrobienia różnicy.

Otrzymujesz częstotliwość odświeżania 120 Hz i obsługę AMD Freesync, co oznacza, że ​​ten model jest całkiem solidną opcją do gier. 50-calowa wersja telewizora może odtwarzać treści 1080p z szybkością 240 klatek na sekundę, co jest dość imponujące dla każdego telewizora, nie mówiąc już o telewizorze w tym przedziale cenowym. Graczom Xbox Series X i Playstation 5 spodoba się to, że obsługuje pełne 120 klatek na sekundę, które te urządzenia 4K są w stanie zapewnić. Nigdy więcej wąskich gardeł z telewizorów średniej klasy!

To sprawia, że ​​szczególnie model 50-calowy (moja jednostka testowa to 65-calowy) jest bardzo atrakcyjny dla tych, którzy grają w mniejszych przestrzeniach. Większość z nas nie potrzebuje niczego większego niż do sypialni, pokoi w akademiku lub małych mieszkań, co sprawia, że ​​telewizor jest atrakcyjnym i niedrogim zakupem dla tych przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj