Nowy iPad Air jest szybki, ale frustrujący w użyciu

0
232

Gdyby ktoś powiedział Jedynym urządzeniem, z którego mogłem korzystać do końca życia, był iPad Air, prawdopodobnie bym się rozpłakał. W teorii jego wszechstronność brzmi cudownie. Mogę używać go jak laptopa w ciągu dnia i jak telewizora, kiedy odpoczywam wieczorem. W praktyce utrudnia to frustrujące oprogramowanie, jakim jest iPadOS. Myśl o używaniu tylko iPada wystarczy, abym trzymał się MacBooka na całe życie.

Tablet piątej generacji zawiera ten sam szybki chip M1, co MacBooki i komputery stacjonarne firmy Apple, dzięki czemu jest potężniejszy niż kiedykolwiek, zarówno dla twórców treści, jak i graczy. Ta nowa wersja ma również ulepszony aparat z przodu, szybszy port USB-C i łączność 5G. Nawet z tymi nowymi wnętrznościami cena zaczyna się od 599 USD, czyli tyle samo, co ostatni iPad Air. Jednak aby uzyskać pełną wartość, musisz upewnić się, że Twoje codzienne zadania naprawdę skorzystają z dodatkowej wydajności i funkcji — a iPadOS sprosta temu wyzwaniu.

Znajoma budowa ciała, subtelne poprawki

W 2020 roku iPad Air otrzymał od dawna spóźnioną metamorfozę. Apple dodał większy, prawie bezramkowy wyświetlacz; zintegrowany Touch ID w górnym przycisku podczas rzucania przycisku Home; zamieniono zastrzeżony port Lightning na standardowy w branży port USB-C; i dodano zabawne opcje kolorów, takie jak błękit nieba, zieleń i różowe złoto.

iPad Air 2022 ma prawie taką samą konstrukcję bez ramki, 10,9-calowy wyświetlacz o jasności 500 nitów, górny przycisk Touch ID, port USB-C, 12-megapikselowy aparat tylny i szereg żywych kolorów. I chociaż powtarzanie jest zazwyczaj podatne na krytykę, przeprojektowanie iPada Air jest wciąż na tyle świeże, że nowy Air nie wydaje się nudny. Kolorowy tablet ma elegancki wygląd, który aż prosi się o noszenie go bez etui.

Ale jeśli chcesz użyć etui dla dodatkowej ochrony, opatentowane inteligentne złącze Apple z tyłu umożliwia magnetyczne podłączenie iPada do Smart Keyboard, Smart Folio i Magic Keyboard firmy Apple. A ponieważ nowy iPad Air ma dokładnie takie same wymiary jak wersja 2020, nie będziesz musiał kupować nowych akcesoriów, jeśli przeprowadzasz aktualizację.

Warto również zauważyć, że jeśli chcesz w pełni wykorzystać swój smukły nowy komputer i cieszyć się kompletny Wrażenia z iPada Air, będziesz musiał zaszaleć na Magic Keyboard (299 USD) i Apple Pencil drugiej generacji (129 USD). Dodanie tych rzeczy do iPada Air o pojemności 599 USD z 64 GB pamięci daje całkowitą sumę do 1028 USD. Tymczasem MacBook Air z napędem M1 zaczyna się od 999 USD. Możesz więc przyjrzeć się akcesoriom innych firm.

Apple dokonał kilku zmian w wyglądzie zewnętrznym, które nie są oczywiste gołym okiem. Na początek jest dostępny w nowych kolorach, w tym różowym, fioletowym, niebieskim i Starlight (jasny szampański kolor). Jeśli szukasz bardziej stonowanego tonu, możesz wybrać tradycyjny gwiezdny szary. Port USB-C jest dwukrotnie szybszy od poprzedniej wersji, co przyspiesza przesyłanie dużych plików i zdjęć z innych urządzeń.

Dostępny jest również 12-megapikselowy ultraszeroki przedni aparat (w porównaniu z 7 megapikselami w poprzednim modelu), wraz z Center Stage, dzięki czemu inteligentne oprogramowanie Apple do kadrowania wideorozmów stało się standardową funkcją, która jest teraz dostępna we wszystkich modelach iPada. Czujnik aparatu automatycznie przesuwa i przybliża, aby utrzymać Ciebie (i innych ludzi) w kadrze podczas połączeń FaceTime, a także aplikacji takich jak Zoom i WebEx. Jeśli się poruszasz, kamera podąża za tobą. Ma to pomóc zrównoważyć niezręczny kąt kamery iPada, która znajduje się z boku urządzenia, gdy iPad jest w trybie poziomym, orientacji, która jest najbardziej naturalna w przypadku połączeń wideo. Ale żadne oprogramowanie nie może naprawić tego dziwnego kąta. To zbyt ekstremalne, a Apple będzie musiał fizycznie przesunąć kamerę, aby rozwiązać ten problem. Do tego czasu będę musiał patrzeć na bok – i przepraszać za niezręczność – podczas wideorozmów.

Scena centralna jest bardziej przydatna, jeśli korzystasz z FaceTime podczas gotowania, sprzątania pokoju, a nawet robienia makijażu. W ten sposób nie musisz ciągle przenosić iPada ze sobą. Ale nie jest tak pomocny, gdy siedzisz przy biurku, ponieważ czasami może być bardzo wrażliwy. Podczas wezwania Zoom do pracy kamera ma tendencję do kręcenia się, jeśli dopasowuję pozycję siedzącą na krześle lub przesuwam się na bok, jeśli sięgam po filiżankę kawy. To niezręczne i lekko przyprawiające o mdłości, jeśli jesteś wrażliwy na tego rodzaju rzeczy. Na szczęście możesz go wyłączyć, kiedy tylko chcesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj