Nowy smartfon Samsunga za 200 USD jest fenomenalny

0
79

Nie chcę go przecenić – to nie jest flagowy telefon. Tak, nadal będziesz widzieć zacinanie się tu i tam, gdy przełączasz się między aplikacjami. Być może od czasu do czasu będziesz musiał wymusić zamknięcie aplikacji. Ale w większości miałem całkiem dobre doświadczenia z używaniem A14 5G nie tylko do nadrabiania zaległości na Reddit i Twitterze, ale także do odpowiadania na e-maile w locie, monitorowania zadań roboczych, a nawet wykonywania połączeń.

To prowadzi mnie do akumulatora. Moja siostra mieszka w Indiach, więc rzadko mamy okazję się spotkać. Pewnego dnia spędziłem cztery godziny na rozmowie wideo, a bateria spadła tylko do 50 procent — spodziewałem się, że będzie mniej! Tego samego dnia skorzystałem z GPS w telefonie, jadąc do parku dla psów na Manhattanie, i zrobiłem mnóstwo zdjęć mojej pysznej kanapki ze smażonym kurczakiem w lokalnej irlandzkiej jadłodajni o nazwie Bua. Przed snem (czyli dla mnie po północy) telefon miał 11 procent z fantastycznymi 9 godzinami czasu na ekranie. To był nienaturalnie pracowity dzień. W dni, kiedy nie spędzam godzin na rozmowach wideo, zostało mi 30 procent dwa pełne dni na jednym ładowaniu. To cudowne, że nie trzeba ładować co noc.

To prowadzi mnie do 50-megapikselowego aparatu głównego. Robi zdjęcia dość szybko, a nawet tryb nocny, za pomocą którego można robić przyzwoicie jasne i ostre zdjęcia w słabym świetle (w przeciwieństwie do Moto G Play). Naturalnie, Twoje nocne zdjęcia będą od czasu do czasu nieco rozmyte. Czasami jest trochę za dużo przetwarzania, wygładzanie niektórych cech twarzy i innych szczegółów, a niektóre kolory mogą być przesadzone. Mimo to nadal byłem całkiem zadowolony z większości wyników za telefon za 200 USD. Obejmuje to selfie, które zrobiłem 13-megapikselowym przednim aparatem (który obsługuje również tryb nocny). Jest aparat makro, jeśli masz ochotę, i działa dobrze w przypadku ekstremalnych ujęć z bliska, ale tylko wtedy, gdy masz dobrą ilość światła.

Rodzi się gwiazda

Jedynym poważnym problemem, jaki mam z tym telefonem w codziennym użytkowaniu, jest głośnik mono. Po prostu nie jest zbyt głośny, nie brzmi świetnie i łatwo go zablokować w trybie poziomym podczas grania w gry wideo. Łatwym rozwiązaniem jest po prostu użycie słuchawek — bezprzewodowych lub przewodowych, ponieważ tak, jest gniazdo słuchawkowe.

Jest nawet gniazdo kart microSD, które można rozszerzyć o 64 GB pamięci wewnętrznej (to więcej niż to, co można znaleźć w urządzeniach o podobnej cenie), a także możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych za pomocą czujnika komunikacji bliskiego zasięgu (NFC), dzięki czemu może zostawić portfel w domu. Obecnie prawie wyłącznie płacę telefonem, kiedy jestem poza domem, więc jest to dla mnie ogromna wygrana.

Galaxy A14 5G obsługuje również… 5G, jak sama nazwa wskazuje, co jest kolejną rzadkością w tej cenie, ponieważ większość telefonów poniżej 200 USD polega na 4G LTE. Jest obsługiwany przez każdego głównego operatora w USA, od AT&T i T-Mobile po Verizon. Co najlepsze, Samsung obiecuje dwie aktualizacje systemu operacyjnego Android, co oznacza, że ​​skoro ma już najnowszą wersję Androida 13, nadal otrzyma Androida 15 w 2024 roku. Otrzyma również cztery lata aktualizacji zabezpieczeń, co jest praktycznie niespotykane dla taki tani telefon.

Niemal niemożliwe jest, aby nie zachwycić się wartością Galaxy A14. Robi prawie wszystko tak dobrze za tak niewiele i właśnie tego powinniśmy wymagać więcej od naszych gadżetów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj