Nowy telefon Sony Xperia 1 V jest kinowy – i wciąż zbyt drogi

0
113

Smartfony Sony mają tak niszowe skupienie się na funkcjach fotograficznych i wideo, że tracą wiele na atrakcyjności głównego nurtu. Kosztują dużo więcej niż nawet topowy iPhone. Nowa Xperia 1 V tego nie zmienia – kosztuje 1399 USD, czyli o 200 USD mniej niż jej absurdalnie drogi poprzednik, ale wciąż jest droga. (W Wielkiej Brytanii i Europie nie ma spadku cen, a zapłacisz odpowiednio 1299 GBP i 1399 EUR).

Xperia 1 V ma wiele do polubienia i ma kilka funkcji, które są obecnie rzadkie w telefonach z wyższej półki, ale nie jest dla wszystkich.

Trzymać się

Xperia 1 V jest natychmiast rozpoznawalna jako telefon Sony dzięki charakterystycznemu wysokiemu i smukłemu profilowi. Pierwszą rzeczą, która mnie uderzyła, kiedy go podniosłem, było to, jak bardzo jest przyczepny i lekki. Z tyłu znajduje się Gorilla Glass Victus, chociaż nie wygląda ani nie wygląda jak szkło. Dodaj prążkowany wzór wokół aluminiowej ramy, a uzyskasz trwały, elegancki wygląd, który nigdy nie grozi wyślizgnięciem się z ręki. Wykończenie jest również odświeżająco odporne na rozmazywanie.

Na górze znajduje się gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, rzadkość w dzisiejszych flagowcach. Wszystkie przyciski znajdują się na prawej krawędzi, w tym przycisk zasilania, który służy również jako czytnik linii papilarnych, oraz przycisk migawki w kształcie krzyża. Na dole można otworzyć klapkę, aby uzyskać dostęp do kieszeni na kartę SIM i – kolejna rzadkość w dzisiejszych telefonach z najwyższej półki – do gniazda na kartę microSD. Dzięki temu możesz rozszerzyć 256 GB pamięci wewnętrznej, kiedy tylko chcesz. Xperia 1 V ma również stopień ochrony IP65/IP68, co oznacza, że ​​doskonale poradzi sobie w zanurzeniu w wodzie i deszczu.

Częstym problemem związanym z montowanym z boku czytnikiem linii papilarnych jest to, że zbyt łatwo jest go uruchomić podczas wsuwania i wyjmowania telefonu z kieszeni, co ma miejsce w tym przypadku. To naturalne miejsce, w którym spoczywa kciuk, gdy trzymasz go jedną ręką, ale nie zawsze rozpoznawał mój nadruk i odblokowywał przy pierwszej próbie. Xperia 1 V jest również wystarczająco wysoka, aby ściąganie ekranu powiadomień jedną ręką było trudną procedurą. Odpowiedzią firmy Sony jest Side Sense, konfigurowalne menu nakładki, które umożliwia dostęp do wszystkiego za pomocą kciuka.

Zdjęcie: Simon Hill

Gwiazdą pokazu jest 6,5-calowy ekran OLED z rozdzielczością 4K, obsługą HDR10 i częstotliwością odświeżania 120 Hz. Sony uparcie trzyma się proporcji 21: 9, a na górze i na dole znajdują się wąskie ramki, które mieszczą przednie głośniki stereo i aparat do selfie. Połącz to wszystko z ustawieniem obrazu Sony Creator Mode, które oferuje dokładne kolory „zgodnie z zamierzeniami reżyserów”, a otrzymasz prawdopodobnie najlepszy smartfon do oglądania filmów.

Z Ekstrakcja 2 w serwisie Netflix, do różnych filmów przyrodniczych 4K HDR w YouTube, do filmów science-fiction 65 na Bravia Core wszystko, co oglądałem, wyglądało świetnie na tym ekranie. Ta ostatnia jest mało znaną usługą przesyłania strumieniowego Sony, a dzięki Xperii 1 V otrzymujesz rok za darmo. Przednie głośniki są imponująco wyważone i głośne dzięki obsłudze Dolby Atmos, ale masz także gniazdo słuchawkowe i obsługę 360 Reality Audio dla wciągającego dźwięku.

Choć wyświetlacz jest świetny do filmów, jest dużo treści z czarnymi paskami po bokach. Kiedy przesyłałem strumieniowo jeden z bezpłatnych filmów HD (PACNIĘCIE) w aplikacji Bravia Core firmy Sony miał wokół siebie duże czarne pudełko. Większość gier ma również czarne paski po bokach. Możesz także wyłączyć tryb twórcy, gdy nie oglądasz filmu, i przejść do jaśniejszego, bardziej nasyconego trybu standardowego lub rzeczy mogą wydawać się nieco wyblakłe. Nie jest to najjaśniejszy wyświetlacz, ale pozostał czytelny w pełnym słońcu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj