NYPD przywraca psy-roboty

0
80

Nasz stary przyjaciel Znajdź psa-robota, który dołącza do policji w Wielkim Jabłku. Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams ogłosił, że w nadchodzących tygodniach nowojorska policja zakupi kilka nowych pół-autonomicznych kłów-robotów. Posunięcie to ma miejsce prawie dokładnie dwa lata po tym, jak NYPD wstrzymało swoją pierwszą próbę wykorzystania psa-robota z kamerą do nadzoru, po masowym oburzeniu opinii publicznej; obywatele uważali, że było to dystopijne przekroczenie uprawnień policji. Teraz Adams, były kapitan NYPD, ponownie przesuwa program do przodu.

NYPD twierdzi, że przejmie dwa kontrowersyjne boty Spot firmy Boston Dynamic. Podczas gdy psy-roboty mają autonomiczne zdolności, NYPD twierdzi, że te jednostki nie będą jeszcze same patrolować ulic. Zamiast tego robo-psy zostaną rozmieszczone w określonych przypadkach, w których zagrożenie dla ludzi jest wysokie, podobnie jak roboty saperów, z których już korzysta departament. Każdy Spot będzie kosztował około 75 000 $, a kamery i czujniki przymocowane do ich ciał będą kosztować dodatkowo.

Spot nie jest jedynym nowicjuszem robotem dołączającym do nowojorskiej policji. Departament testuje również użycie robota Knightscope K5. Jajowaty K5 wielkości człowieka jest wyposażony w kamery, czujniki i głośniki. Ma patrolować i obserwować otoczenie, powstrzymując włamania i akty wandalizmu. To nie pierwszy publiczny występ K5. Roboty kołowe zostały rozmieszczone w testach do szpiegowania ulic w miejscach takich jak Dolina Krzemowa w Kalifornii, gdzie najczęściej spotykały się z drwiącymi podejrzeniami i pijacką przemocą. Ludzie na ulicach nie lubią tych narkomanów podobnych do Daleków, a od czasu do czasu ktoś skopuje jednego z nich. W końcu są bardzo podatne na kopanie. Pozwolenie większej liczbie z nich na włóczenie się po już zatłoczonych ulicach Nowego Jorku lub stacjach metra w mieście prawdopodobnie przyniesie im mnóstwo sprośnych spojrzeń i sporadyczne bicie.

Oto, co jeszcze wydarzyło się w tym tygodniu.

Parki Rekreacja

Pogoda w końcu się przejaśnia na tyle, że możemy wyjść na łono natury — i w samą porę firma Google ogłosiła aktualizację Map, która pomoże ludziom poruszać się po rozległym systemie parków narodowych.

Aktualizacja lepiej pokaże układ i cechy wszystkich parków narodowych w USA. Będzie oferować bardziej szczegółowe wskazówki na trasach rowerowych, szlakach i na kempingach, a także podświetlać całe trasy szlaków zamiast tylko pokazywać pinezkę w miejscu początku szlaku, aby dać użytkownikom lepsze wyobrażenie o tym, co pociąga za sobą wędrówka. Mamy nadzieję, że funkcje będą działać lepiej niż zwykła wyszukiwarka Google i nie będziesz musiał dodawać „+Reddit”, aby znaleźć coś przydatnego w wynikach.

Aktualizacje Map Google pojawią się w kwietniu dla amerykańskich parków narodowych, a firma twierdzi, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy będzie powoli dodawać parki na całym świecie.

iOSWiftKey

W dzisiejszych czasach nie byłoby to wiadomością w Internecie bez odrobiny inteligencji maszynowej. W zeszłym tygodniu Microsoft wrzucił swojego bota Bing Chat opartego na generatywnej sztucznej inteligencji do SwiftKey, aplikacji, która pozwala wpisywać słowa na telefonie za pomocą przeciągnięć i gestów na klawiaturze. Aktualizacja obsługująca Bing była dostępna tylko na Androida, ale teraz ta funkcja została dodana również do wersji na iOS.

SwiftKey miał ostatnio napięte relacje z iOS. Microsoft usunął aplikację ze sklepu Apple App Store w zeszłym roku, a następnie szybko ją przywrócił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj