Osobliwość Allison Williams

0
66

Na chłodnym ale humanitarnej listopadowej nocy w Toronto, Allison Williams i ja wdajemy się w ekspansywną rozmowę o grzecznych sposobach manipulowania publicznością. Williams jest aktorką, jedną z bardziej świadomych siebie w swoim pokoleniu; manipulacja publicznością to jej niezbyt tajna broń. I doskonale zdaję sobie sprawę, że jako pisarka przedstawiająca ją dla magazynu, jestem istotną częścią tej publiczności.

Kilka razy przeprowadzałem wywiady z Williamsem na przestrzeni lat i za każdym razem było to tak samo miłe, ciepłe i pełne wzajemnych komplementów jak poprzednie. Powiedziałbym, że w tym momencie lubimy się. Ale także, czy my? Móc my? Czy możliwe jest „autentyczne” połączenie podczas zobowiązania prasowego między dwojgiem ludzi, którzy wiedzą, jak działa maszyna osobowości i każda z nich stara się wykorzystać ją dla własnej korzyści? Czy to niegrzeczne przyznać, że oboje próbujecie się dobrze bawić? Być może, ale na razie pochylmy się nad dwuznacznością i bawmy się dobrze.

Williams i ja siedzimy na zewnątrz w ciemności, a tylko kilka słabych latarni ulicznych zapewnia widoczność w wąskiej przestrzeni między przyczepami talentów. Jestem tutaj, aby porozmawiać M3GANzabójczy thriller z udziałem Williams, który wychodzi w styczniu, ale ona już kręci swój kolejny projekt, Koledzy Podróżnicy, limitowana seria osadzona u szczytu makkartyzmu. Włosy Williamsa są nadal kręcone i upięte na przyjęcie z połowy stulecia, ale filmowanie jest skończone na cały dzień. Mamy na sobie płaszcze wielkości śpiwora, które nam zapewniła. Fantazja zderza się z rzeczywistością Hollywood.

Odwieczną miarą sukcesu profilu celebryty jest osiągnięty stopień autentyczności, częściowe lub całkowite zdemaskowanie sztuczności w dążeniu do prawdy. Ale w epoce symulowanych jaźni i relacji paraspołecznych bardziej interesuje mnie sztuczność. Może sztuczka to jednak zbyt cyniczne słowo. Posiadanie publicznej i prywatnej wersji siebie przez celebrytę nie jest aktem przebiegłości ani działalności wywrotowej. Kiedy Twoja praca z definicji stawia Cię na celowniku milionów ludzi, którzy mają dostęp do ton danych osobowych o Tobie, tworzenie tożsamości, którą możesz dzielić się z masami, ale sprawdzać przy drzwiach, kiedy nadejdzie czas powrotu do domu, wydaje się bardziej taktyką przetrwania niż próżność.

Zachwyt Allison Williams polega na tym, jak gra potrafi rozdzielić cały proces. Wie, że ludzie mają o niej z góry przyjęte wyobrażenia, więc dlaczego by ich nie wykorzystać? „Dla mnie myślenie, że żyjemy w świecie, w którym ludzie pojawiają się w tabula rasa – na przykład:„ Zapominam wszystko, co kiedykolwiek robiła ta osoba, wszystko, co o niej wiem ”- byłoby nieludzkie!” ona mówi. Znasz tę dynamikę współspiskowca, która powstaje, gdy nieznajomy pochyla się blisko na imprezie i zaczyna się z tobą wiązać z powodu tego, jak dziwna jest atmosfera? To tak, jakby rozmawiać z Williams o jej własnym życiu; tylko dwie osoby skulone w cichym kącie, oceniające razem jej osobowość, idące dobra, ale kim ona jest? Nie wiesz, czy kiedykolwiek jeszcze się zobaczycie lub wymienicie uchwyty po tym, ale na razie jesteście najlepszymi przyjaciółmi. Pod koniec nocy będziesz nawet miał wewnętrzne żarty, a ponieważ czujesz się komfortowo, będziesz wędrować w dziwne styczne konwersacyjne, takie jak ten:

„Metawszechświat prosiłby nas, abyśmy czuli się komfortowo, unikając autentyczności, fizyczności, tego, co ludzkie, uziemione, ogołocone, nagie kości dla postaci, którą bardzo celowo stworzyliśmy” — mówi Williams, kiedy pytam ją o konstrukcję nowe tożsamości w epoce zapośredniczonej cyfrowo. „Uważam, że ten taniec, ta rozmowa między dwiema wersjami preferowanej rzeczywistości jest bardzo interesująca”. Przedstawia to w sposób, który uznałem za kluczową cechę jej języka konwersacyjnego, naukową analizę stosowną do jej dyplomu z anglistyki z Yale, ale przekazaną w swobodnej, bezpretensjonalnej kadencji. Williams jest sprytny jak diabli i ma wystarczająco dużo samounicestwienia, by być uziemionym, ale nie na tyle, by zamieniło się to w afekt. Ona tańczy osobliwy taniec. Modeluje nowy sposób bycia. Jest jedną z najbardziej przemyślanych kreacji, jakie kiedykolwiek widziałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj