Oto, czego możesz się spodziewać na targach CES 2023

0
81

Po przejściu na odległość na początku pandemii Covid-19 targi CES powróciły do ​​Las Vegas w 2022 r., aby doświadczyć hybrydy. Wiele firm zdecydowało się nadal wirtualnie uczestniczyć w corocznych targach konsumenckich. Chociaż nie oczekuje się, że CES 2023 odzyska Cały wielkości minionych lat, Stowarzyszenie Technologii Konsumenckich (CTA), które jest gospodarzem wydarzenia, przewiduje około 100 000 uczestników.

Targi CES 2023 trwają od 5 do 8 stycznia i nadal oferują opcję zdalnego uczestnictwa. Pomimo sytuacji ekonomicznej, która jest niepokojąca dla większości dyrektorów generalnych i zeszłorocznych wielkich klap (pamiętacie NFT?), zapowiedzi innowacyjnego sprzętu będą nadal robić furorę na parkiecie salonu. Od spójnych rozwiązań w kategorii inteligentnych domów po osobliwe projekty pojazdów elektrycznych — oto, czego możesz się spodziewać na targach CES 2023.

Interoperacyjność, która ma znaczenie

Co by było, gdyby każdy aspekt Twojego inteligentnego domu faktycznie działał razem, nawet jeśli produkty były wytwarzane przez różne firmy? Matter, nowy protokół z Connectivity Standards Alliance, umożliwia bezproblemową interoperacyjność między inteligentnymi urządzeniami domowymi Apple, Amazon, Google, Samsung i innych producentów. Poprzednia fragmentacja hamowała ogólne wrażenia z inteligentnego domu, szczególnie w przypadku konsumentów, którzy chcieli łączyć i dopasowywać gadżety. „Wielką obietnicą inteligentnego domu, dosłownie od samego początku, jest to, że wszystkie podłączone gadżety będą bezproblemowo ze sobą współpracować” – mówi mi starszy redaktor WIRED, Michael Calore. „Wcale tak nie było, więc Matter wydaje się kolejnym dużym krokiem w kierunku obiecanej interoperacyjności”.

Wprowadzony na rynek w listopadzie zeszłego roku, prawie 300 produktów ma już certyfikat Matter, a więcej zapowiedzi spodziewanych jest na targach CES 2023. „Matter ułatwia konsumentom zakup urządzeń inteligentnego domu, ponieważ mogą oni teraz wybrać produkty, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom, niezależnie od tego, co ekosystemu, smartfona, aplikacji lub asystenta głosowego”, pisze w e-mailu Tobin Richardson, prezes i dyrektor generalny Connectivity Standards Alliance. Światła, zamki i termostaty to tylko niektóre z obecnie obsługiwanych kategorii. Firma pracuje nad rozszerzeniem kompatybilności dla dodatkowych inteligentnych urządzeń domowych, takich jak kamery, urządzenia i czujniki dymu.

Jej unikalne podejście do bezpieczeństwa inteligentnego domu wykorzystuje technologię blockchain. Richardson pisze: „Matter podnosi również poprzeczkę w zakresie bezpieczeństwa, wykorzystując blockchain do sprawdzania poprawności i przechowywania danych uwierzytelniających w sieci domowej, szyfrując wiadomości (polecenia) między urządzeniami, umożliwiając kontrolę lokalną (bez chmury) i obejmując ścieżkę do łatwych aktualizacji zabezpieczeń”. Eksperci ds. bezpieczeństwa wskazują kontrolę w chmurze jako główną słabość, jeśli chodzi o zabezpieczanie danych gromadzonych przez inteligentny dom.

Metaverse trzeźwieje

Na zeszłorocznych targach CES głównym celem były plany utopijnego metawersu, w którym konsumenci żyliby, pracowali i bawili się jak nigdy dotąd. Chociaż nie został całkowicie odrzucony, niekwestionowane podekscytowanie tą koncepcją rozproszyło się z powodu utraconych miliardów dolarów, powolnego przyjmowania konsumentów i burzliwych czynników makroekonomicznych.

Chociaż ton dyskusji jest stonowany, można spodziewać się kontynuacji innowacji sprzętowych dla urządzeń wirtualnej, rozszerzonej i mieszanej rzeczywistości. Redaktor recenzji WIRED, Julian Chokkattu, przewiduje potencjalny przełom dla inteligentnych okularów, ponieważ stają się one mniej nieporęczne: „To była jedna z największych barier dla tej kategorii i myślę, że możemy spodziewać się, że niektóre firmy pokażą pewne postępy w zmniejszaniu i zmniejszaniu komponentów, aby okulary AR nie musiały być grube, brzydkie i ciężkie.”

Pojazdy elektryczne Mighty Morphin

Podczas targów CES 2023 można spodziewać się mnóstwa pojazdów elektrycznych, które nie przystają do estetyki typowego samochodu. „Ponieważ pojazdy elektryczne nie mają zbiorników paliwa ani tradycyjnych układów napędowych, a ich akumulatory można kształtować płasko, podłoga wewnętrzna nie ma wszystkich nierówności ani garbów, z którymi mamy do czynienia od dziesięcioleci” — pisze Calore. „To daje projektantom swobodę myślenia o wnętrzu w nowy sposób, od konfiguracji siedzeń po systemy rozrywki”. Chociaż bardziej dziwaczne pomysły nie będą dostępne w najbliższym czasie u lokalnego dealera, samochody koncepcyjne dają mały wgląd w to, co może pojawić się na drogach za pięć lub dziesięć lat.

Nasycenie zrównoważonego rozwoju

Niezależnie od tego, czy chodzi o obudowy smartfonów wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, czy piloty telewizyjne, które nie wymagają baterii, firmy będą nadal przemyśleć swój proces produkcyjny, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie konsumentów na zrównoważone towary. „Widzę, że coraz więcej firm podkreśla, w jaki sposób produkt jest wytwarzany i czy wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu lub zrównoważone, co wydaje się być trajektorią, do której wszyscy zmierzają” — pisze Chokkattu.

Trendy w zakresie zrównoważonego rozwoju mogą nawet wpłynąć na Twoje domowe spa! Dekadenckie kąpiele bąbelkowe wyszły na jaw. Dekadenckie (choć krótkie) prysznice są w modzie. „Moją dziwną obserwacją jest to, że kiedy zaczęła się pandemia, wszyscy tak naprawdę mówili o kąpielach, takich jak ultraluksusowa Kąpiel Cichości Kohlera. Teraz ludzie są bardziej zaniepokojeni zrównoważonym rozwojem i zużyciem wody, co oznacza, że ​​widzę wiele ultra-luksusowych, hm, pryszniców” — mówi Adrienne So, starszy współpracownik ds. recenzji WIRED. „Idę dalej i powiem, że luksusowy prysznic będzie trendem w 2023 roku. Zainstalowanie prysznica o niskim przepływie, który ogrzewa otaczające powietrze, jest dobre. Tylko nie stój pod prysznicem przez 40 minut”.

Mnóstwo gadżetów

Oczywiście tegoroczne targi CES obejmą lawinę zapowiedzi nowych produktów, od bezprzewodowego telewizora, który wykorzystuje ssanie próżniowe do przyklejenia na ścianie, po laptopy do gier, które są tylko odrobinę większe. Chokkattu przewiduje dalszy rozwój aparatów w smartfonach, z ulepszonym gromadzeniem danych do zastosowań takich jak wykrywanie stanu skóry.

Dlatego nadal oczekuje, że firmy wprowadzą na rynek urządzenia do śledzenia zdrowia stworzone specjalnie dla „płodnych, w ciąży lub bezpośrednio po porodzie”, pomimo obalenia Roe przeciwko Wade. Przewiduje również zbliżającą się proliferację komunikatorów satelitarnych, które są niedrogie i łatwe w użyciu dla każdego, kto chce zachować bezpieczeństwo, gdy jest poza siecią.

Michael Calore, Julian Chokkattu i Adrienne So przyczynili się do powstania tego raportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj