Oto umiejętności, których potrzebujesz, aby odnieść sukces w dziedzinie technologii w 2023 r

0
80

Zajęły stanowiska techniczne ciężki hit w 2022 roku. Według Layoffs.fyi, 424 firmy technologiczne zwolniły 120 253 pracowników w pierwszych dwóch miesiącach 2023 roku. Ale może nie być tak źle, jak się wydaje. „Ten rodzaj dostosowania ma miejsce regularnie, a firmy często korzystają z okazji, aby to zrobić pod przykrywką spowolnienia gospodarczego”, wyjaśnia Rachel Bellow, współzałożycielka Bonfire, akceleratora rozwoju talentów dla dorastającego pokolenia kobiet w miejscu pracy.

„Jeśli przyjrzymy się liczbom zatrudniania i zwalniania w ciągu ostatnich 24 miesięcy, zobaczymy, że firmy takie jak Meta, Salesforce, Microsoft i inne zatrudniły znacznie więcej pracowników niż zwolniły, czasem nawet dziesięciokrotnie”. Ale według lutowego raportu Workforce Report LinkedIn branże, które odnotowały największe spadki od wiosny ubiegłego roku, to technologia, informacja i media (spadek o 41 procent). Aby zachować konkurencyjność w tych dziedzinach, osoby poszukujące pracy muszą utrzymywać wysokie umiejętności techniczne.

Niezależnie od tego, czy chcesz zachować znaczenie na obecnym stanowisku, przetrwać reorganizację firmy, czy zapewnić sobie nową rolę, dalszy rozwój intelektualny i emocjonalny będzie dobrze służył twojej karierze. Poprosiliśmy ekspertów ds. kariery i weteranów technologii, aby zastanowili się nad umiejętnościami potrzebnymi do odniesienia sukcesu w dziedzinie technologii w 2023 r.; jak się okazuje, niektóre wcale nie są zbyt techniczne.

„Ponieważ świat – i sposób, w jaki pracujemy – zmienił się na zawsze, sposób, w jaki definiujemy pojęcia takie jak zarządzanie, komunikacja i przywództwo, musi nadążać za duchem czasu, ponieważ tak wiele naszych sposobów sprzed Covidu stało się przestarzałe” — mówi szczęście w miejscu pracy Ekspertka Jenn Lim, dyrektor generalna Delivering Happiness i autorka bestsellerowej książki pt Poza szczęściem. „Czas przypomnieć sobie, że możemy być mądrzy Jak decydujemy się na rozwój, rozwój i przekwalifikowanie, a jeśli staniemy się lepsi w czymś, czego automatyzacja nigdy nie zastąpi — byciu człowiekiem — to prawdopodobieństwo, że zostaniemy odpowiedni i ceniony zawsze tam będzie”.

Raport LinkedIn dotyczący najbardziej pożądanych umiejętności w 2023 r. to dobry punkt wyjścia do oceny doświadczenia i miejsca, w którym możesz potrzebować ulepszyć swoje umiejętności, ale to nie wszystko. „Firmy nie tylko szukają programistów; szukają programistów, którzy mogą wpleść swoją wiedzę z zakresu finansów, sprzedaży, operacji i przetwarzania w chmurze”, mówi Lim, „Firmy szukają ludzi o wielu umiejętnościach”.

Dwadzieścia lat temu mówiono, że ludzie są specjalistami, ale w dzisiejszych czasach, gdy umiejętność może stać się zbędna lub zautomatyzowana, jest to ryzykowne. „Aby odnieść sukces w dziedzinie technologii w 2023 r., talent musi mieć zestaw umiejętności w kształcie litery T” — mówi Danielle Boris, dyrektor generalny i założycielka Sandbox, firmy zajmującej się technologią HR, której celem jest wykorzystywanie i motywowanie talentów. „Ludzie powinni mieć rozległą wiedzę w swoich dyscyplinach i dogłębną wiedzę w jednym obszarze, co czyni ich bardziej wartościowymi dla organizacji, zwłaszcza tych, które stale dostosowują swoich pracowników” — wyjaśnia Boris.

Obecny rynek pracy stale ewoluuje, a wielu pracodawców przy zatrudnianiu przestawiło się na nastawienie na umiejętności. „Ważenie umiejętności kandydata na równi z dyplomem lub wcześniejszym doświadczeniem wyrównuje szanse milionów ludzi” — wyjaśnia Andrew McCaskill, ekspert ds. kariery w LinkedIn i twórca biuletynu The Black Guy in Marketing. zestaw narzędzi”, podkreślając umiejętności, które już posiadasz, i sporządzając listę, aby zbudować te, których nie masz. „Oparcie się na strategii ukierunkowanej na umiejętności może dać ci pewność poruszania się po rynku pracy, szczególnie w niespokojnych czasach” – mówi.

Podobnie jak LinkedIn, Upwork opublikował listę najbardziej pożądanych umiejętności w 2023 roku oraz dane pokazujące, że 60 milionów Amerykanów (39 procent siły roboczej w USA) wykonywało przynajmniej część pracy jako wolny strzelec w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Sukces dla freelancerów oznacza również posiadanie kompletnego zestawu narzędzi. „Większość moich umiejętności technicznych rozwinąłem poprzez samouczenie, za pośrednictwem witryn takich jak kanał Microsoft 365 w YouTube oraz metodą prób i błędów” — mówi Ryan Clark, freelancer Upwork i założyciel Mr. SharePoint. „Im więcej posiadam umiejętności wysokiej jakości, tym bardziej jestem zbywalny, dlatego konsekwentnie utrzymuję motywację do nauki i bycia w czołówce technologii”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj