Oto wszystko, co Apple ogłosiło dzisiaj

0
115

We wtorek Apple zaprezentował szereg nowych urządzeń, w tym nowy iPhone SE z 5G, nową wersję iPada Air oraz Mac Studio, zupełnie nowy komputer stacjonarny z nowym, potężnym procesorem. Apple przedstawił wszystkie te zapowiedzi we wcześniej nagranej prezentacji, która, co dziwne, nie odnosiła się do trwającej wojny między Rosją a Ukrainą, mimo że firma zmieniła swoją politykę w zeszłym tygodniu w odpowiedzi na konflikt. Pokazy produktów Apple są jak Waffle House — bez względu na to, ile kryzysów przydarzy się światu wokół nich, będą one trwać dalej.

Oto wszystko, co zostało ogłoszone.

iPhone SE 5G

Każdy, kto kocha iPhone’y z fizycznymi przyciskami do domu, ucieszy kolejne odświeżenie iPhone’a SE. Niewiele się zmieniło od aktualizacji 2020 do małego, najtańszego iPhone’a. Tym razem Apple wepchnął do środka procesor A15 Bionic, ten sam, który znajduje się w modelach iPhone’a 13. Oznacza to, że ten niedrogi model iPhone’a jest prawie tak samo wydajny, jak superdrogie iPhone’y, a Apple twierdzi, że ten chip zapewnia lepszą żywotność baterii. Dostajesz również łączność 5G, dzięki czemu możesz uzyskać szybszy dostęp do Internetu w sieci swojego operatora, a szkło wokół telefonu to ta sama osłona ceramiczna, która chroni modele Apple iPhone 13. SE ma również 12-megapikselowy aparat główny, który pozwala na podobne funkcje wprowadzone w głównych iPhone’ach, takie jak Style fotograficzne i Deep Fusion. To wszystko, co dostaje w przypadku nowych wnętrzności optycznych — nie ma tu żadnych dodatkowych czujników. Nawet 7-megapikselowy aparat do selfie jest taki sam.

Co dziwne, nowy iPhone SE nie obsługuje systemu akcesoriów MagSafe. Firma Apple wprowadziła MagSafe z iPhonem 12, umożliwiając magnetyczne mocowanie akcesoriów, takich jak ładowarki bezprzewodowe, portfele i akumulatory z tyłu telefonu. (Nie martw się, nadal możesz bezprzewodowo ładować tego iPhone’a.) Wszystko inne jest mniej więcej takie samo, od 4,7-calowego ekranu LCD i wodoodporności IP67 po przycisk Home z Touch ID. Występuje w trzech kolorach: północ, światło gwiazd i produkt (czerwony). Zamówienia przedpremierowe otwierają się w ten piątek i trafią do sprzedaży 18 marca za 429 USD.

Jeśli wolisz iPhone’a z funkcją Face ID, możesz być skuszony nowymi kolorami dostępnymi dla iPhone’a 13 i iPhone’a 13 Pro – odpowiednio zielonym i alpejskim. Będą również dostępne w przedsprzedaży w ten piątek, a oficjalna sprzedaż rozpocznie się 18 marca. —Julian Chokkattu

Ultra chip M1

Aby uczynić konwencję nazewnictwa chipsetów jeszcze bardziej zagmatwaną, Apple dodaje kolejny procesor do swojej linii M1 i nazywa go M1 Ultra. Dołącza do M1, M1 Pro i M1 Max. Projekt jest interesujący, ponieważ zasadniczo są to dwa chipy M1 Max połączone ze sobą przy użyciu technologii matrycy, którą Apple nazywa UltraFusion. Według starszego wiceprezesa Apple ds. inżynierii sprzętu, Johna Ternusa, M1 Ultra oferuje absurdalne 128 GB pamięci graficznej i ma siedmiokrotnie więcej tranzystorów niż podstawowy układ M1. — Boone Ashworth

Studio Mac

Największym podkręceniem na wiosennym wydarzeniu Apple było ogłoszenie nowego komputera stacjonarnego o nazwie Mac Studio. Wygląda jak krępy Mac Mini o podwójnej wysokości, duży srebrny blok o wysokości 4 cali. Ma porty na wiele dni, w tym cztery porty Thunderbolt, dwa gniazda USB-A, port HDMI i gniazdo słuchawkowe z tyłu. Z przodu znajdują się dwa porty USB-C i gniazdo kart SD. Wi-Fi i Bluetooth są wbudowane. Apple twierdzi, że możesz wyświetlać obraz jednocześnie na czterech monitorach XDR i telewizorze 4K. Mac Studio można skonfigurować z układem M1 Max lub nowym M1 Ultra. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj