8.4 C
Warszawa
poniedziałek, 26 września, 2022

Po „Andor” przeczytaj te 5 komiksów

Musisz przeczytać

W niektórych aspektach, Andor to nowa granica: seria wywodząca się nie tylko z Sagi Skywalker, ale konkretnie jednego z dwóch filmów Star Wars Story (w tym przypadku Łotr 1). Nowa seria – pierwsze trzy odcinki, które zadebiutowały w tym tygodniu w Disney + – jest również w dużej mierze oderwana od wszystkiego, co ma związek z Mocą, Jedi lub jakimkolwiek z tych błyskotliwych rzeczy z mieczem świetlnym.

Ale to nie czyni Andor całkowicie niezbadane terytorium. Wiele komiksów, powieści, a nawet gier wideo eksplorowało ten sam okres w sadze i te same pomysły. Jeśli trzy odcinki tylko zaostrzą Twój apetyt na kolejne historie z najwcześniejszych dni konfliktu między Imperium Galaktycznym a rodzącą się Rebelią, te komiksy wypełnią tę pustkę.

Star Wars: Rogue One — Cassian i K-2SO Special #1 (2017)

Andor może być historią pochodzenia postaci, którą widzowie widzieli już pod koniec Łotr 1, ale to nie pierwszy raz, kiedy fani Gwiezdnych Wojen mają okazję zobaczyć Cassiana Andora w kwiecie wieku. Dla tej szczególnej przyjemności spójrz na to jednorazowe specjalne wydanie wydane przez Marvela, aby połączyć się z kinową premierą filmu z 2017 roku. Zasadniczo jest to komiks, który ujawnia pierwsze spotkanie Andora z jego towarzyszem robotem, złośliwym, ale ostatecznie bohaterskim K-2SO. Tyle że… może nie jest do końca bohaterski, gdy spotykają się po raz pierwszy.

Gwiezdne wojny: Strażnicy Wzgórz: Manga (2021)

Cassian Andor był tylko jednym z pstrokatych ekip w centrum Łotr 1…i prawdopodobnie najnudniejszy z całej grupy, jeśli można zignorować niewątpliwie magnetyczny urok aktora Diego Luny. (W końcu jest szczególnie oglądany, myślę, że wszyscy możemy się zgodzić.) Być może chciałbyś spędzić trochę czasu z inną parą postaci z filmu – Baze Malbus i Chirrut Îmwe – poprzez tę mangową adaptację fana Grega Ruckiego. ulubiona powieść. Czy Malbus i Îmwe uchronią Świątynię Kyber przed inwazją okupujących sił Imperium? Czy ktoś naprawdę może stać się jednością z Mocą? Oczekuj odpowiedzi na co najmniej jedno z tych pytań w tym szybkim, zabawnym opowiadaniu.

Gwiezdne wojny: Darth Vader #1-25 (2017-2019)

Podczas gdy pochodzenie Cassiana rozwija się po jednej stronie Galaktyki, gdy Imperium rośnie w siłę i wybucha Rebelia, coś innego nabiera kształtu gdzie indziej – a cudownie melodramatyczny, operowy występ Charlesa Soule’a na temat solowego komiksu Dartha Vadera pokazuje, że dzieje się to w chwalebny sposób. , over-the-top moda. Akcja rozgrywa się natychmiast po tym, jak Anakin Skywalker zostaje Darthem Vaderem, pomyśl o tym jako o drugiej stronie serii Andor, ponieważ Vader naprawdę staje się Mrocznym Lordem Sithów, który kochają fani. Jak to jest ekstra, możesz zapytać? Odpowiedź jest prosta: brzmi jak idealna komiksowa wersja motywu „Imperial March” Johna Williamsa. Myślę, że rozumiesz to, co mówię.

Gwiezdne wojny: Thrawn #1-6 (2018)

Tymczasem wczesne dni konfliktu Imperium/Rebelii są sednem tej adaptacji książki Timothy’ego Zahna z 2017 roku, która przyniosła niekanonicznego złoczyńcę, pierwotnie stworzonego dla post-Powrót Jedi powieści, oficjalnie z powrotem do Gwiezdnych Wojen. Jeśli Cassian jest zaskakująco szarym moralnie członkiem Rebelii – grupy tradycyjnie wypełnionej naprawdę dobrymi facetami, opartej na moralności całej serii – to Thrawn jest równie złożonym złoczyńcą, który chce więcej, niż mogłoby się początkowo wydawać. Byłoby fajnie, gdyby łasował sobie drogę do Andor pokazać w takiej czy innej formie, prawda?

Gwiezdne wojny: Han Solo — kadet cesarski #1-5 (2018)

OK, rozważ to jako zabawny środek do czyszczenia palety: Jeśli Andor to surowe podejście do Gwiezdnych wojen, które koncentruje się głównie na drugiej połowie tytułu franczyzy i kosztach, które uchwalają wszyscy zaangażowani w nią, a następnie Kadet cesarski … nie jest. Wychodząc z jednej krótkiej sceny w Solo, jest to historia osadzona w krótkim okresie, kiedy Han był nieco niechętnym, nieprzekonanym członkiem armii cesarskiej – mimo że nie dał się całkowicie przekonać do tego, co próbował zrobić. To nie jest dokładnie szaleństwo, a jednak… z pewnością jest obok niego. I naprawdę, jeśli chodzi o Gwiezdne Wojny, czy nie jest to naprawdę to, czego wszyscy szukamy, przynajmniej czasami?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img
Najnowsze wiadomości

Niezbędnik przedsiębiorcy. CEIDG tylko w wersji online * Rachunki za energię firmy w domu * Kara umowna w kosztach – nie, a kurs na...

Wniosek o wpisanie firmy w CEIDG tylko online Jeszcze przez 2 lata będzie można na papierze składać wnioski o wpis...
- Reklama -

Więcej podobnych artykułów

- Reklama -