Pojawiają się nowe szczegóły dotyczące zestawu słuchawkowego Apple do rzeczywistości mieszanej

0
71

Jeśli lubisz rzeczywistości wirtualnej, prawdopodobnie koncentrowałeś się na nowościach z targów CES w tym tygodniu. Nie zabrakło nowych okularów rzeczywistości rozszerzonej i gogli wirtualnej rzeczywistości. Ale największa wiadomość o AR-VR nadeszła od firmy, która bardzo celowo nie ogłosiła tego na targach CES.

W tym tygodniu pojawiło się więcej przecieków na temat nadchodzącego zestawu słuchawkowego rzeczywistości mieszanej firmy Apple. Raport The Information przedstawił kilka nowych szczegółów na temat najbardziej oczekiwanego urządzenia do noszenia od lat. Według nienazwanych znawców Apple pracujących nad projektem, w urządzeniu w kształcie gogli narciarskich pojawia się mnóstwo funkcji. Niektóre z nich, takie jak renderowanie foveated i przelotowe widoki, można również znaleźć w konkurencyjnych zestawach słuchawkowych, takich jak Meta Quest Pro i zbliżający się PS VR2 firmy Sony. Ale zestaw słuchawkowy Apple ma być lżejszy niż Quest Pro i bardziej zwrotny niż którykolwiek z konkurentów.

Wewnętrzne czujniki automatycznie dostosowują obraz 8K (4K dla każdej gałki ocznej), aby dopasować go do unikalnych cech twarzy użytkownika. Niektóre funkcje wydają się również mieć na celu sprawienie, aby noszenie zestawu słuchawkowego było mniej jak hermetyczne zamknięcie w cyfrowym silosie. Kamery wewnątrz mogą tłumaczyć mimikę twarzy na wyświetlacz na zewnątrz urządzenia. Pokrętło w stylu Apple Watch z boku pozwala szybko przełączać się między widokami VR i kolorowymi widokami otaczającego Cię świata rzeczywistego. Ku rozczarowaniu Meta, zestaw słuchawkowy Apple może nawet uchwycić ruchy nóg.

Przecieki ujawniły również pewne ograniczenia. Pąki Bluetooth, które nie zostały wyprodukowane przez Apple, podobno nie synchronizują się dobrze z zestawem słuchawkowym. Nie ma gniazda słuchawkowego, więc będziesz potrzebować AirPods lub jednego z zestawów słuchawkowych z głośnikami, które Apple najwyraźniej rozwija. I chociaż nie ma żadnej wskazówki dotyczącej daty premiery, produkcja urządzenia była podobno kilkakrotnie przesuwana. Apple może być gotowy do ogłoszenia urządzenia jeszcze w tym roku.

Oto kilka innych wiadomości dotyczących technologii konsumenckich.

Apple podobno anuluje iPhone’a SE

Według Ming-Chi Kuo, an analityk z TF International Securities, Apple może nie produkować nowego iPhone’a SE. Powołując się na problemy z łańcuchem dostaw i niższą sprzedaż telefonu ze średniej półki w porównaniu z modelami iPhone’a Pro, Kuo mówi, że Apple może zdecydować się na opóźnienie lub po prostu nie wypuszczenie nowego iPhone’a SE w tym roku.

SE jest dość przyzwoitym telefonem, ale najwyraźniej zapierający dech w piersiach marketing swoich flagowych urządzeń Apple zahamował model budżetowy. Albo to, albo ludzie po prostu wolą obecnie większe telefony. Odkąd Apple porzucił iPhone’a Mini w zeszłym roku, wydaje się, że odszedł od mniejszych, skromniejszych opcji.

Mapy Google, gdzie jesteś?

Hej, czy wiesz, że możesz korzystać z Map Google podczas jazdy? OK, tak, jest to podstawowa funkcja aplikacji GPS Google, ale teraz firma wprowadza coś nieco innego dla niektórych pojazdów. Google pozwala firmom samochodowym wdrażać oprogramowanie HD Maps w pokładowym oprogramowaniu nawigacyjnym. To nie są same Mapy Google, ale jest to rodzaj systemu bazowego, który stanowi podstawę technologii samochodu. Do tej pory Volvo i Polestar zapowiedziały, że będą korzystać z systemu Google HD Map.

Żyjemy teraz w CES

Nie można dalej pisać tego podsumowania wiadomości bez wchodzenia do CES. WIRED po raz pierwszy od 2020 roku osobiście uczestniczył w gigantycznym wydarzeniu dotyczącym technologii konsumenckich, a nasi reporterzy mogli bezpośrednio zapoznać się z wszystkimi dziwnymi i zwariowanymi technologiami na wystawie.

Ten weekend Laboratorium gadżetów podcast pochodzi prosto z serca targów CES. Nasz zespół na miejscu zebrał się późno w nocy w pokoju hotelowym w Las Vegas, aby przebić się przez szum marketingowy i podkreślić to, co wyróżniało się na tegorocznych targach CES.

Treść

Treści te można również przeglądać na stronie, z której pochodzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj