Powstrzymaj upał za pomocą naszych ulubionych klimatyzatorów okiennych

0
114

Oto kilka terminów, z którymi spotkasz się przy zakupie klimatyzatora okiennego, a także kilka innych wskazówek uzyskanych po latach ich testowania.

BTU oznacza brytyjskie jednostki termiczne. W przypadku klimatyzatorów BTU to sposób na zmierzenie, ile ciepła może usunąć sprężarka z pomieszczenia. To szybki i łatwy sposób sprawdzenia, czy klimatyzator jest wystarczająco mocny, aby ochłodzić pomieszczenie. Po pierwsze, będziesz chciał znaleźć kwadratowy materiał swojego pokoju, mnożąc długość i szerokość. Następnie skorzystaj z wytycznych Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych dotyczących potrzebnej pojemności BTU. Na przykład pomieszczenie o powierzchni od 150 do 250 stóp kwadratowych wymaga jednostki prądu przemiennego o mocy 6000 BTU lub wyższej, aby zapewnić odpowiednie chłodzenie.

Sprawdź wskaźnik połączonej efektywności energetycznej (CEER). Specyfikacje każdego zakupionego klimatyzatora powinny zawierać ocenę CEER, która jest jednym z najlepszych sposobów sprawdzania efektywności energetycznej urządzenia. Zwykle zobaczysz liczbę od 9 do 15. Im wyższa liczba, tym mniej zapłacisz, gdy pojawi się rachunek za prąd. Tania klimatyzator okienny może początkowo zaoszczędzić pieniądze, ale na dłuższą metę może się okazać, że wydasz więcej. Amerykański program Energy Star ma stronę internetową, która umożliwia przeglądanie jednostek AC na podstawie ich ocen CEER.

Sprawdź lokalne przepisy. Niektóre miasta, takie jak Nowy Jork, wymagają zainstalowania wsporników do podparcia okna AC. Prosty model, taki jak ten, powinien załatwić sprawę, chociaż go nie wypróbowaliśmy. Być może będziesz musiał udać się do sklepu z narzędziami po sklejkę, aby upewnić się, że parapet jest płaski, ale zależy to od rodzaju posiadanych okien i zakupionego modelu AC. Podczas instalacji powinieneś poprosić znajomego o pomoc. Jednostki te mogą być ciężkie i trudne do trzymania, a ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest wyrzucenie ich przez okno.

Zmierz swoje okno. Przed zakupem zapoznaj się z obsługiwanymi typami i rozmiarami okien dla klimatyzatora, na który patrzysz, i zmierz okno, aby było bezpieczne. Pamiętaj, aby uszczelnić wszelkie szczeliny najlepiej jak potrafisz za pomocą dołączonej pianki (zawsze możesz kupić więcej, jeśli jej potrzebujesz).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj