Prawda społeczna rośnie jako anty-mastodont

0
27

Następnie jest kod Mastodona. Ponieważ Truth Social była w fazie rozwoju w 2021 r., Software Freedom Conservancy oskarżyła ją o naruszenie umowy licencyjnej na bezpłatne i otwarte oprogramowanie w celu przejęcia kodu Mastodona. Każdy może korzystać z kodu Mastodona, ale musi upublicznić kod źródłowy. Truth Social nazwał swój kod „zastrzeżonym”, co naruszyło umowę licencyjną. Później po cichu dodał sekcję open source do swojej witryny, uznając kod open source i Mastodon.

Oprócz rozwoju, Truth Social boryka się z problemem finansowym: około 1,3 miliarda dolarów finansowania jest uwikłane w fuzję Trump Media i Technology Group, która jest właścicielem Truth Social, oraz Digital World Acquisition Corp. Prokuratorzy federalni i organy regulacyjne badają transakcję, co mogłoby zmusić Digital World do likwidacji i wyparowania funduszy. Zegar tykał, a termin fuzji wyznaczono na 8 grudnia, ale akcjonariusze Digital World głosowali 22 listopada, aby opóźnić fuzję do 2023 roku. Trump Media podobno przyglądał się również partnerstwom z prawicowymi serwisami społecznościowymi Rumble i Parler.

To jest dokładnie ten rodzaj problemu, którego coś takiego jak Mastodon może uniknąć. Opiera się na idei decentralizacji, co oznacza, że ​​jedna osoba nie może jej kupić i nią manipulować, ponieważ sieć składa się z ponad 7700 niezależnych serwerów. Mastodon odnotował gwałtowny wzrost, odkąd Musk kupił Twittera, i obecnie ma 2,4 miliona aktywnych użytkowników miesięcznie, w porównaniu z 381 000 w dniu zamknięcia transakcji.

Truth Social nie jest zdecentralizowany i szczyci się kilkoma konserwatywnymi celebrytami, ale krąży wokół Trumpa i jego marki. (Ma 4,6 miliona obserwujących na platformie.) Trump Media and Technology Group nie odpowiedział na prośby o komentarz na temat rozmiaru witryny, jej wzrostu w związku z ostatnimi wydarzeniami ani tego, czy Trump wróci na Twittera.

Trump ma żywotny interes w przeciwstawianiu się Truth Social, więc jego obojętność na powrót na Twittera, kiedy Musk po raz pierwszy kupił platformę i wprowadził ten pomysł, miała sens. Ale teraz, gdy ubiega się o prezydenturę w 2024 r., Trumpowi może być trudno i szkodliwie oprzeć się pokusie 88 milionów obserwujących czekających na niego na Twitterze, w porównaniu z mniej niż 5 milionami na Truth Social. Mimo to na razie trzyma się z daleka. „Słyszałem, że otrzymujemy duże głosowanie, aby wrócić również na Twittera” – powiedział Trump w sobotę. „Nie widzę tego, bo nie widzę ku temu powodu”.

Podobno Trump ma również umowę z Truth Social, która wymaga od niego, aby wiele jego postów było tam wyłącznych przez osiem godzin, zanim pojawią się w innych sieciach. (Istnieją wyjątki w przypadku niektórych treści bezpośrednio związanych z przekazami politycznymi, zbieraniem funduszy i frekwencją wyborczą).

Według badań Pew wiele osób korzystających z alternatywnych platform, takich jak Truth Social, nadal otrzymuje informacje od gigantów, takich jak Facebook, YouTube i Twitter. Podobnie jak użytkownicy Mastodona, do którego ludzie się zapisali, obserwując ze znużeniem, jak Twitter może się zmienić, użytkownicy Truth Social mogą uzupełniać swoje media społecznościowe, zamiast całkowicie zastępować Twittera. Ale jest to miejsce, w którym można znaleźć najświeższe wiadomości – a przynajmniej miejsce, w którym można obejrzeć niefiltrowane reakcje Trumpa. Po tym, jak amerykańscy agenci federalni przeszukali posiadłość Trumpa w Mar-a-Lago w sierpniu, liczba pobrań aplikacji Truth Social wzrosła pięciokrotnie.

Ani Mastodon, ani Truth Social nigdy nie mogą rywalizować z Twitterem. A Trump pozostał charakterystycznie niejasny co do swoich zamiarów dotyczących miejsca dla ptaków, które kiedyś nazywał domem. Gdy Musk wysłał ankietę na Twitterze 19 listopada, pytając, czy powinien przywrócić konto Trumpa, były prezydent udostępnił ją na swoim Truth Social. „Głosujcie teraz pozytywnie, ale nie martwcie się, nigdzie się nie wybieramy” – napisał. „Prawda społeczna jest wyjątkowa!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj