Przenośna elektrownia Zendure to imponujący koń pociągowy

0
82

Zendure wspomina o obsłudze Amazon Alexa i Google Home, umożliwiając wydawanie poleceń głosowych do Superbase V6400. Mam tylko opcję połączenia Alexy w aplikacji Zendure i potrzebowałem pomocy w skonfigurowaniu umiejętności Zendure, ale nie mogłem zmusić Alexy do rozpoznawania żadnych poleceń głosowych. Nie jestem pewien, jak przydatne byłyby tutaj polecenia głosowe, a Superbase można kontrolować zdalnie za pomocą aplikacji na telefonie.

Superbase V6400 może również działać jako bezproblemowy zasilacz UPS, automatycznie przełączając się na zasilanie bateryjne w przypadku jakiejkolwiek awarii. Zendure twierdzi, że amerykański model SuperBase V może przełączyć się na zasilanie bateryjne z 0 milisekundami przestoju (13 ms dla innych połączeń i modeli) i wydaje się to dokładne. Ale prawdopodobnie będziesz chciał zainstalować przełącznik transferu przez elektryka, jeśli chcesz mieć zasilanie w całym domu. Zendure oferuje inteligentny panel domowy z gniazdami EV (1200 USD), który łączy w sobie przełącznik transferu i stację dokującą dla Superbase V i ma dwa porty ładowania EV.

Jako system modułowy, do Superbase V6400 można dodać do czterech akumulatorów satelitarnych B6400 (każdy po 6,4 kWh). Konstrukcja zawiera wyjmowane gumowe paski na górze, aby bezpiecznie układać dodatkowe baterie. Możesz także połączyć ze sobą dwa Superbase V6400, a każdy z nich ma cztery akumulatory, co pozwoliłoby na przechowywanie do 64 kWh. To wystarczy, aby zasilić cały dom przez kilka dni lub naładować samochód elektryczny. Ale nawet ze zniżkami taki system będzie kosztował 41 800 USD w momencie pisania.

Dla porównania, domowa bateria Tesla Powerwall 2 ma pojemność 13,5 kWh i kosztuje 12 850 USD, ale można ją dostać tylko z instalacją panelu słonecznego (chyba że kupisz używaną). Potrzebowalibyśmy pięciu, aby uzyskać podobną pojemność (67,5 kWh), która przy obecnych cenach i rabatach wynosi 46 750 USD.

W przypadku kempingów RV poza siecią Superbase V6400 w połączeniu z przyzwoitą tablicą paneli słonecznych może dobrze działać, jeśli masz miejsce. Po prostu upewnij się, że uzyskasz pomoc przy ładowaniu. Po kilku cyklach używania go w moim domu Superbase V6400 działa tak, jak bym tego oczekiwał. Ale długowieczność ma kluczowe znaczenie dla magazynowania energii i tylko czas może pokazać, jak dobrze działa przez miesiące i lata. Standardowa gwarancja wynosi trzy lata i można ją przedłużyć o kolejne dwa lata, rejestrując się w aplikacji Zendure.

Zendure oferuje również Superbase V4600 o pojemności 4,6 kWh za 3300 USD. Ale zawiera akumulatory LiFePO 4, a nie półstałe, i nie testowaliśmy tego. Jeśli szukasz czegoś bardziej przystępnego cenowo i przenośnego, wypróbuj mniejsze elektrownie firmy Zendure. Testowałem SuperBase Pro 2000 (1600 USD), który wykorzystuje akumulatory LiNiMnCoO2 o pojemności 2 kWh. Jest o wiele łatwiejszy w obsłudze, z teleskopową rączką i dużą ilością gniazdek i portów na wycieczki na kemping lub w sytuacjach awaryjnych. Niestety, nie można mieszać i dopasowywać różnych typów baterii; system V6400 można sparować tylko z akumulatorami B6400.

Obserwujemy zalew przenośnych elektrowni, które trafiają na rynek, aw nadchodzących miesiącach planujemy przetestować kilku konkurentów. Na razie zgrabny modułowy system Zendure ustawił wysoko poprzeczkę. Dla osób poszukujących skalowalnego magazynu energii o dużej pojemności, Superbase V6400 będzie trudny do przeoczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj