Przenośny AC EcoFlow może zapewnić Ci chłód (lub ciepło) w dowolnym miejscu

0
108

Jeśli chodzi o ładowanie, zamocowana na stałe wtyczka pasuje do dowolnego gniazdka sieciowego, a port XT60 służy do podłączania paneli słonecznych i XT150 do podłączania dodatkowego akumulatora. EcoFlow przysłał mi wersję z baterią. Wsuwa się bezpiecznie na miejsce pod Wave 2 i jest tam mały kabel łączący. Po zamocowaniu wydaje się, że jest częścią Wave 2. Nie rozpadną się przypadkowo, a bateria dodaje uchwyt z tyłu, który ułatwia przenoszenie, chociaż oba połączone są ciężkie i ważą prawie 50 funtów.

Akumulator przechowuje 1159 watogodzin, co wystarcza na używanie Wave 2 przez dwie do trzech godzin przy maksymalnej mocy, trochę dłużej w trybie standardowym i do ośmiu godzin w trybie Eco. Może działać jako przenośna ładowarka z portem USB-A o mocy do 18 watów i portem USB-C o mocy do 100 watów. Bateria jest niezbędna, jeśli planujesz zabrać EcoFlow Wave 2 na kemping lub w dowolne miejsce bez gniazdek. Jest również odporny na kurz i wodę na poziomie IP65, chociaż sam Wave 2 ma tylko stopień ochrony IPX4, co oznacza, że ​​może wytrzymać zachlapania, ale nie jest wodoodporny, więc należy zachować ostrożność podczas używania go na zewnątrz.

Utrzymywanie spokoju

Moje małe biuro jest zwrócone na południe, więc chłodzenie w ciągu dnia za pomocą EcoFlow Wave 2 było cudowne. Zaklinowałem pojedynczy kanał, aby wywietrzyć ciepłe powietrze przez okno. Temperatura w trybie standardowym wzrosła z 84 do 70 stopni Fahrenheita w ciągu godziny. Moja południowa sypialnia potrzebowała więcej czasu na schłodzenie w nocy, ponieważ jest dwa razy większa niż moje biuro. Wycięcie wentylacyjne nie bardzo mi się przyda, bo moje okna otwierają się na zawiasie, ale już samo zaklinowanie tam kanału i zasłonięcie go żaluzjami lub zasłonami wystarczy do efektywnego chłodzenia.

Tryb chłodzenia pobiera do 550 watów z sieci lub 459 watów z akumulatora. Wiele zależy od tego, jak ciepłe jest pomieszczenie i docelowej temperatury. Przeważnie oscylował wokół 400 watów w trybie standardowym, a zmierzyłem dźwięk na poziomie około 50 decybeli. Podkręć go do maksimum, a schładza się znacznie szybciej, ale robi się też trochę głośniej, do 60 decybeli najgłośniej. Korzystanie z trybu Eco lub Sleep zużywa mniej energii i generuje mniej hałasu. Unosi się bliżej 300 watów i około 40 decybeli, a bateria utrzymuje go do ośmiu godzin. Nie miałem problemów z drzemką przy włączonym urządzeniu, ale wolę cichy hałas (zwykle odgłosy deszczu), kiedy śpię.

Możesz także użyć EcoFlow Wave 2 jako grzejnika, ale pobierze on do 600 watów z gniazdka lub 540 watów z akumulatora, więc nie jest tani w eksploatacji. Istnieje również tryb wentylatora, który wydaje się pobierać tylko do 40 watów, ale po prostu tworzy delikatną bryzę i tak naprawdę nie chłodzi powietrza. Mimo to pozwala wydłużyć żywotność baterii, przechodząc między chłodzeniem a wentylatorem.

AC bez poczucia winy

Zdjęcie: EcoFlow

EcoFlow Wave 2 wykorzystuje R290, naturalny czysty propan jako czynnik chłodniczy o niewielkim wpływie na środowisko i bez ryzyka uszkodzenia warstwy ozonowej. Chociaż możesz podłączyć panele słoneczne, będziesz potrzebować co najmniej 400 watów z nich i dobrych warunków do uruchomienia Wave 2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj