Raycast to aplikacja uruchamiająca, o której marzy Apple

0
52

Raycast może również przesuwać i zmieniać rozmiar aktualnie otwartych okien — na przykład możesz przesunąć jedno okno, aby zajmowało lewą połowę ekranu, a drugie, aby zajmowało prawą. Wbudowane narzędzie do wyszukiwania kontaktów ułatwia szybkie znajdowanie i kopiowanie adresu e-mail lub numeru telefonu dowolnej osoby. Istnieją nawet polecenia umożliwiające szybkie zmiany systemu, takie jak przełączanie między trybem ciemnym a trybem jasnym lub uśpienie komputera. Możesz nawet wpisać słowo „Zaplanuj”, aby zobaczyć wszystkie spotkania w kalendarzu; jeśli jedno jest spotkaniem online, naciśnij Enter, aby otworzyć spotkanie.

Mógłbym kontynuować, ale najlepszym sposobem korzystania z Raycast jest po prostu otwarcie go i rozpoczęcie pisania tego, co chcesz zrobić. Są szanse, że aplikacja może cię pomieścić, a jeśli nie, istnieje rozszerzenie, które może.

Wtyczki robią jeszcze więcej

RayCast za pośrednictwem Justina Pota

Raycast może dodać jeszcze więcej funkcji dzięki rozszerzeniom, które pozwalają aplikacji na wyszukiwanie informacji z innych aplikacji. Na przykład używam Dysku Google do współpracy z redaktorami. Dzięki rozszerzeniu Google Workspace mogę otworzyć dowolny dokument na moim Dysku kilkoma naciśnięciami klawiszy. Istnieje podobne rozszerzenie dla Spotify, które pozwala szybko znaleźć i słuchać dowolnego albumu lub listy odtwarzania. Dostępne jest rozszerzenie do menedżerów haseł 1Password i Bitwarden, co oznacza, że ​​możesz szybko znajdować i kopiować hasła, nawet gdy jesteś poza przeglądarką. Istnieje rozszerzenie do szybkiego znajdowania animowanych GIF-ów.

I robi się jeszcze bardziej nerdowo – możesz robić takie rzeczy, jak instalowanie oprogramowania za pomocą Homebrew, a nawet uruchamianie poleceń terminala. Nie martw się jednak, jeśli nie wiesz, czym są te rzeczy: chodzi o to, że możesz skonfigurować prawie wszystko, co możesz sobie wyobrazić.

Instalacja ich nie może być prostsza — po prostu wpisz słowo „Store” w Raycast, naciśnij Enter, a następnie wyszukaj żądane rozszerzenie. Możesz także przeglądać sklep online, jeśli wolisz.

Twórz skróty klawiaturowe do wszystkiego

Możesz skonfigurować uniwersalny skrót klawiaturowy do wszystkiego, co może zrobić Raycast, co jest prawdopodobnie moją ulubioną funkcją. Możesz tworzyć skróty klawiaturowe, aby na przykład uruchomić daną aplikację lub otworzyć dowolny plik. Oznacza to również, że możesz tworzyć niestandardowe skróty klawiaturowe, aby szybko uruchamiać różne rodzaje wyszukiwania.

Otwórz Raycast, a następnie wpisz „Ogólne” i naciśnij Enter, aby otworzyć ustawienia. Przejdź do karty Rozszerzenia i znajdź konkretną aplikację lub akcję, dla której chcesz utworzyć skrót klawiaturowy. Kliknij opcję Record Hotkey dla tego elementu i wymyśl skrót, który nie będzie kolidował z żadnymi innymi.

Istnieje bardzo niewiele aplikacji, które faktycznie zmieniły sposób, w jaki korzystam z komputera. Raycast jest jednym z nich. Wszystko, co mogę wymyślić, jest oddalone o zaledwie kilka naciśnięć klawiszy, co oznacza, że ​​moją jedyną wymówką, aby nie robić więcej, jest sama ilość rozpraszaczy w Internecie. To powinno być łatwe do pokonania, prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj