Rolex ma zegarek z emotikonami. Tak naprawdę

0
74

Po debiucie technologii w zegarku z limitowanej edycji w zeszłym roku, Oris stosuje ją teraz w jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie modeli, wysokościomierzu ProPilot (5250 GBP lub 6485 USD). Po raz pierwszy widziany w 2014 roku, zawiera mechaniczny wysokościomierz z tarczą wyświetlającą czas, ciśnienie powietrza i wysokość. Nowa wersja jest ulepszeniem na wszystkich frontach: Wysokościomierz, który działa na podstawie odczytu wahań ciśnienia powietrza w szczelnej komorze, sięga teraz do 19 700 stóp (w porównaniu z 15 000); rezerwa chodu wzrosła z 38 godzin do 56; a obudowa z włókna węglowego zmniejsza wagę o 70 gramów. Przy 46 mm jest to przedmiot specjalistyczny, tylko teraz nieco bardziej wyjątkowy.

Chronograf Hermes H08

Foto: Hermes

Hermes wybiera również wzmocnione podejście do włókna węglowego, chociaż miesza materiał ze sproszkowanym grafenem, który działa jako środek utwardzający dla niezwykle lekkiej koperty zegarka. Hermes opisuje swój zegarek H08, wprowadzony w 2021 roku o miękko kwadratowym kształcie, jako „zegarek terenowy ze sportowym duchem”, a teraz marka naciska na sportowy element w serii iteracji, które łączą lekki węgiel / grafen koperta z kolorowymi gumowymi paskami i akcentami na tarczy. Co najważniejsze, wprowadza wersję H08 z chronografem za 13 100 funtów, również z obudową z włókna węglowego / grafenu. Zamiast zakłócać przepływ profilu koperty za pomocą tradycyjnych przycisków stop/start/reset chronografu, chronograf jest w całości obsługiwany przez pojedynczy przycisk umieszczony w nakręcanej koronce.

Rolex Yacht-Master 42 RLX Tytan

Foto: Rolex

Wraz ze zmartwychwstaniem chronografów, kolejnym tematem tegorocznego W&W jest tytan. W wielu elementach wykorzystano ten lekki, mocny i odporny na korozję materiał, a po tym, jak zawodowy żeglarz Ben Ainslie został zauważony w prototypie w 2021 roku — i po pierwszym tytanowym zegarku Rolex, w zeszłorocznym konkursie Deepsea Challenge — nie było niespodzianką zobaczenie ostatecznej wersji firmy Yacht-Master z tytanu klasy 5. 42-milimetrowy element o wartości 11 800 funtów ma satynowe wykończenie, oprócz osłony korony, skosów występów i dwukierunkowej ramki, które są polerowane. Intensywnie czarna tarcza dodaje estetyki, a wodoszczelność do 100 metrów i 70-godzinna rezerwa chodu sprawiają, że jest również funkcjonalny.

Chronograf Lange & Sohne Odysseus

Zdjęcie: Lange & Sohne

Gama Odysseus to niemiecki producent A Lange & Sohne, który wkroczył na rynek luksusu sportowego: wprowadzony na rynek w 2019 roku i produkowany w niewielkich ilościach, szybko stał się zegarkiem graala klasy inwestycyjnej. Nowy Odysseus Chronograph (135 000 EUR lub 146 256 USD) jest również pierwszym automatycznym chronografem A Lange & Sohne i prezentuje nowatorskie podejście do bardzo tradycyjnego gatunku. Zamiast sub-tarczy funkcji stopera, które można znaleźć w większości chronografów, liczniki sekund i minut stopera są zamontowane centralnie, aby nie zasłaniać dużego wyświetlacza dnia/daty. Dyskretne guziki (przypominające ochraniacze na koronkę) ustawiają funkcje daty I obsługuj elementy stopera, które oferują nieco ekscentryczny styl, do diabła, nie. Kiedy chronograf jest resetowany, minutowa wskazówka odmierzania czasu natychmiast wraca do zera, ale druga wskazówka odmierzania czasu wykonuje błyskawiczne obroty dla każdej zmierzonej minuty, po czym wraca do zera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj