Rolki Impala sprawią, że poczujesz się jak prawdziwa Barbie

0
102

Na ciepło W czwartkowy wieczór nasza karawana rowerowa z sąsiedztwa — rodzice, dzieci i trzy rowery elektryczne — wjeżdża na cotygodniową noc dyskoteki na rolkach. Przyjaciel podjeżdża do nas na łyżwach, jedząc wegańskie lody Chipwich, kiedy zamykamy się i przygotowujemy. Moja 8-latka zeskakuje z tyłu mojego roweru i wystawia mi stopę, żebym pomogła jej założyć łyżwy. DJ w namiocie z tie-dye puszcza muzykę z mojego dzieciństwa.

– Wiesz, kto to jest, kochanie? – mówię, zawiązując quady mojej córki i wyciągając łyżwy Impala Barbie z pudełka na rowery. Potrząsa głową. „To jest Daft Punk!”

W przyczepie do lalka Barbie wyreżyserowany przez Gretę Gerwig, z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem w rolach głównych, Barbie i Ken jeżdżą po promenadzie w kultowych neonowożółtych i jaskraworóżowych łyżwach Barbie. Ku jej powoli narastającemu przerażeniu Barbie zauważa, że ​​wszyscy się na nią patrzą i śmieją. Ona ma na sobie wizjer! Jest taka widoczna!

Chociaż wcale nie wyglądam jak Margot Robbie, spodziewałam się podobnej reakcji. Jednak zapomniałem, że dziś jest Noc Neonów w dyskotece na rolkach. Jesteśmy, jak dotąd, najmniej rzucającymi się w oczy ludźmi tutaj. Dwie kobiety w neonowych kombinezonach mijają nas, odwracają się i oferują mojemu dziecku migającą, podświetlaną gumową kaczuszkę na patyku. Uśmiecha się, dziękuje, nadaje mu imię Wilmer i odjeżdża tak szybko, jak tylko może. Nikt nawet nie zauważył, że są tu moje jaskraworóżowe łyżwy.

Życie w plastiku

Foto: Impala

Rolki Impala Lightspeed to dokładnie te same rolki, które można zobaczyć w zwiastunie filmu. Impala była naturalnym wyborem do współpracy filmowej; firma z Melbourne w Australii specjalizuje się w pięknych rolkach dla początkujących o słodkim wyglądzie retro. Muszę tutaj ujawnić, że zarówno moja córka, jak i ja posiadaliśmy już quady Impala, zanim pojawiły się te wersje specjalne. Są zabawne i wszechstronne zarówno do jazdy na lodowisku, jak i na świeżym powietrzu, ale but na quadach jest trochę sztywny i zajmuje trochę czasu, zanim się rozłoży.

Czwórki są w rozmiarach tak małych jak 1, czyli to, co nosi mój 8-latek. Z drugiej strony rolki Impala Lightspeed zaczynają się w rozmiarze 5. Aby nosić te łyżwy, musisz być dość duży – no cóż, w każdym razie w rozmiarze dla dorosłych.

Właściwie nie znam żadnego dziecka w wieku mojej córki lub młodszego, które bawiłoby się lalkami Barbie. Kiedy zakładam łyżwy, moja córka marszczy brwi. — Myślałem, że nawet nie tak jak Barbie” – mówi. „To nie tak, że nie tak jak Barbie — mówię, pocąc się. „Po prostu nie podoba mi się to, co ona reprezentuje”. Dużo konkuruje o zainteresowanie mojego dziecka, więc przestaje mnie słuchać i znowu się wycofuje.

Co robi W każdym razie Barbie reprezentuje? Kiedy byłem dzieckiem dorastającym w latach 90., Barbie była interesująca i pełna aspiracji. Nie była lalką Cabbage Patch Kid ani American Girl, dzieckiem z wielką głową, gdzie jedyną opcją było odgrywanie roli żony lub matki.

Barbie wyglądała jak kobieta, którą możesz zostać. Kobieta, która miała fajne, ekscytujące zawody, takie jak bycie astronautą lub lekarzem. Była wzorem do naśladowania, ale miała też straszny wpływ. Chociaż przygotowywaliśmy się do naszej przyszłej roli kobiet pracujących, które jeździły kabrioletami i były w romantycznych związkach, wszyscy czekaliśmy, aż nasze nogi staną się nieproporcjonalnie długie, a piersi niepokojąco przypominające torpedę. (Spoiler alert: to nie zdarzyło się dla większości z nas.)

To jest fantastyczne

Ale łyżwy! Chociaż wyglądają jak solidny kawałek plastiku i wydają się dość ciężkie w dłoni, pasują do rozmiaru. Impala oferuje je w pełnych rozmiarach. Noszę rozmiar buta 7,5 i mam dość wąskie stopy, a rozmiar 8 jest dla mnie wygodny. Co dziwne, przyjaciel, który nosi rozmiar buta 8,5, może również nosić łyżwy w rozmiarze 8, więc może hojna wyściółka to rekompensuje. To Siostrzeństwo Wędrujących Łyżworolek.

W przeciwieństwie do quadów Impala, plastikowy bagażnik składa się z dwóch części połączonych zawiasami. Możesz zasznurować buty, a następnie mocno zapiąć klamrę, aby czuć się bezpiecznie, bez uszczerbku dla możliwości zginania kostek. W ciągu tygodnia stwierdzam, że mogę wygodnie jeździć na łyżwach przez jedną do dwóch godzin, bez siniaków na goleniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj