Rosja chce nazwać Meta „organizacją ekstremistyczną”

0
276

Neutralność to podstawowa zasada kryptowaluty. Ale w trakcie wojny na Ukrainie giełdy zablokowały konta sankcjonowanych Rosjan i ich bliskich. Aktywiści używali również aplikacji takich jak Tinder i Google Maps, aby ominąć rosyjskie blokady informacyjne, oferując przeciwwagę dla krajowej machiny propagandowej. A algorytmy rozpoznawania twarzy sprawiły, że przerażająco łatwo jest zidentyfikować rosyjskich żołnierzy, co może niebezpiecznie odbić się, gdy technologia nieuchronnie się pomyli.

W innym miejscu na świecie analitycy bezpieczeństwa przyłapali chińskich hakerów APT41 szpiegujących amerykańskie systemy państwowe. To samo w sobie nie jest wielką niespodzianką, ale sposób, w jaki dostali się — poprzez aplikację do śledzenia zwierząt gospodarskich i lukę w Log4j — był nieoczekiwanym połączeniem. Krytyczne błędy w narzędziu zdalnego dostępu IoT naraziły na ryzyko setki tysięcy urządzeń medycznych, bankomatów i nie tylko. Przyjrzeliśmy się również, w jaki sposób organy ścigania w niektórych obszarach pracy wykorzystują dane telefoniczne do prześladowania społeczności LGBTQ.

Zbadaliśmy sposób NFT naprawdę Praca. Przyjrzeliśmy się polityce YouTube dotyczącej dezinformacji wyborczej — i wyjaśniliśmy, dlaczego nie można jej utrzymać na dłuższą metę. Chociaż nie jest to ściśle historia o bezpieczeństwie, ten dogłębny profil Joela Kaplana z Facebooka w dużym stopniu wyjaśnia, w jaki sposób powstają tego rodzaju zasady.

A to nie wszystko! Podsumowaliśmy tutaj wszystkie wiadomości, których nie ujawniliśmy ani nie opisaliśmy szczegółowo w tym tygodniu. Kliknij na nagłówki, aby przeczytać pełne artykuły. I bądź tam bezpieczny.

Tydzień po zablokowaniu Facebooka w tym kraju Rosja ograniczyła również dostęp do Instagrama. Wszczęła również postępowanie karne przeciwko spółce macierzystej Meta, zamierzając nazwać ją organizacją ekstremistyczną. Posunięcia nastąpiły po tym, jak Meta ogłosiła, że ​​pozwoli na wezwania do przemocy wobec rosyjskich żołnierzy – i do śmierci Władimira Putina – dla użytkowników w regionie, co w czasach pozawojennych byłoby uważane za naruszenie polityki. Prezes ds. globalnych Facebooka wyjaśnił w piątek, że rozluźniona polityka będzie dotyczyć tylko użytkowników na Ukrainie.

Mniej więcej w czasie inwazji Rosji na Ukrainę firma satelitarna Viasat doświadczyła zakłóceń w działaniu w niektórych częściach Europy. Początkowo nazwano incydent „cyberycznym wydarzeniem”, ale poza tym nie podał zbyt wielu szczegółów. Teraz, jak donosi Reuters, zachodnie agencje wywiadowcze zainteresowały się pozornym włamaniem. Nie jest jeszcze jasne, czy za to odpowiedzialna była Rosja, ale Viasat ma kontrakty obronne z USA i niektórymi krajami europejskimi, co podnosi stawkę potencjalnej ingerencji Moskwy.

W ramach omnibusa o wartości 1,5 biliona dolarów, który wkrótce trafi do biurka Joe Bidena, operatorzy infrastruktury krytycznej będą musieli w ciągu 72 godzin zgłaszać cyberataki i oprogramowanie ransomware bezpośrednio do amerykańskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury. Mamy nadzieję, że tego rodzaju widoczność nie tylko pomoże w sformułowaniu odpowiedzi na te incydenty, ale da Stanom Zjednoczonym pełniejszy obraz tego, w jaki sposób przeciwnicy je atakują. Nie ma żadnej kary finansowej za niezgodność, ale CISA będzie w stanie wezwać każdą organizację, która się nie poddaje.

Jednym z problemów z oprogramowaniem ransomware jest to, że nawet jeśli zauważysz, że ludzie to robią, mogą być bardzo trudne do aresztowania. Dzieje się tak w dużej mierze dzięki przymkniętemu okiem Rosja historycznie zwróciła się ku działalności grup krajowych. Jednak w tym tygodniu Stanom Zjednoczonym udało się dokonać ekstradycji nie jednego, ale dwóch domniemanych operatorów oprogramowania ransomware, w tym jednej z osób stojących za bezprecedensowym włamaniem Kaseya zeszłego lata. Drugim był Kanadyjczyk oskarżony o działanie jako podmiot stowarzyszony z oprogramowaniem ransomware Netwalker.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj