Rosja stała za atakami DDoS na Ukrainę, mówią amerykańscy urzędnicy

0
136

Z widmem o zbliżającej się w tym tygodniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, urzędnicy ds. cyberbezpieczeństwa i wywiadu rządu Stanów Zjednoczonych byli w stanie wysokiej gotowości na możliwy lub prawdopodobny wzrost liczby wspieranych przez Kreml cyberataków. W miarę narastania napięć Ukraińcy zalewają TikTok scenami z linii frontu kryzysu – dokumentując złowrogie siły, które zbiegają się w ich codziennym życiu w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Poddając się presji, Twitter coraz częściej blokuje konta twórców treści dla dorosłych w Niemczech, co jest częścią krajowego porządku prawnego mającego na celu zmniejszenie ilości pornografii dostępnej w Internecie bez procesu weryfikacji wieku. A niezłomna przeglądarka internetowa Firefox traci na popularności, ponieważ Google Chrome nadal dominuje w rynku.

Jeśli szukasz szybkiego projektu na weekend świąteczny, aby natychmiast zwiększyć bezpieczeństwo i ochronę prywatności na swoich urządzeniach, mamy wskazówki, jak skonfigurować ekrany blokady we wszystkich głównych systemach operacyjnych.

I jest więcej. Podsumowaliśmy tutaj wszystkie wiadomości, których nie ujawniliśmy ani nie opisaliśmy szczegółowo w tym tygodniu. Kliknij na nagłówki, aby przeczytać pełne artykuły. I bądź tam bezpieczny.

Hakerzy powiązani z rosyjską agencją wywiadu wojskowego GRU przeprowadzili na początku tygodnia rozproszone ataki typu „odmowa usługi” na ukraińskie banki i Ministerstwo Obrony tego kraju, poinformowała w piątek administracja Bidena. Zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu ds. cybernetycznych i wschodzących technologii, Anne Neuberger, powiedziała, że ​​amerykański wywiad dysponuje cyfrowymi dowodami kryminalistycznymi na poparcie przypisania. Przedstawiciele Wielkiej Brytanii potwierdzili w piątek link GRU. Neuberger zauważył, że taka konkretna atrybucja w ciągu kilku dni „jest bardzo niezwykła”. Dodała: „Zrobiliśmy to z powodu potrzeby szybkiego wywołania zachowania w ramach pociągania narodów do odpowiedzialności za prowadzenie destrukcyjnej lub destabilizującej cyberaktywności”.

Kilka dni po opublikowaniu danych osobowych 92 000 darczyńców kanadyjskiego „Konwoju Wolności 2022” hakerzy opublikowali ponad 5 GB danych zawierających całą historię darowizn na chrześcijańskiej platformie finansowania GiveSendGo. W skarbcu znajduje się również kod źródłowy strony internetowej platformy, dane osobowe każdego darczyńcy, obrazy dokumentów potwierdzających tożsamość przesłane przez liderów kampanii crowdfundingowych oraz niektóre ograniczone dane dotyczące kart kredytowych. Początkowy wyciek Freedom Convoy i większy zestaw danych zostały opublikowane przez grupę przejrzystości w stylu Wikileaks Distributed Denial of Secrets.

Zastępca prokuratora generalnego Lisa Monaco powiedziała w czwartek na konferencji poświęconej bezpieczeństwu cybernetycznemu w Monachium, że były prokurator i starszy doradca zastępcy prokuratora generalnego, Eun Young Choi, będzie pełnił funkcję pierwszego dyrektora Narodowego Zespołu ds. Egzekwowania Kryptowalut Departamentu Sprawiedliwości, grupy ogłoszonej po raz pierwszy w październiku . Monako zadebiutowało również FBI’s Virtual Asset Exploitation Unit, która zgromadzi ekspertów ds. kryptowalut w celu przeprowadzenia analizy blockchain, zajęcia wirtualnych aktywów i szkoleń w FBI.

Płyta główna głęboko zanurza się w „promieniowcach” Robloxa, którzy kradną przedmioty w grze, a następnie sprzedają je na specjalnych rynkach, które również zyskują na popularności. Prawdopodobnie transakcje, których liczba sięga dziesiątek tysięcy, obejmują niektóre zhakowane elementy. Ale większość towarów cyfrowych w ekosystemie jest kradziona graczom Roblox, z których wielu jest nieletnich. W USA połowa wszystkich dzieci gra w Robloxa. „Istnieje cała społeczność, w której ludzie przesyłają, kradną limity i sprzedają je za USD lub kryptowalutę” – powiedział gracz Motherboard.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj