Rządy streamera na Twitchu w niepełnym wymiarze godzin

0
47

Aparat ustawia ostrość na dwie bose stopy, gdy streamer Twitcha, który nazywa się JrocTheGod, niszczy bossa za bossem w Cuphead tylko palcami u nóg. Po kilku nieudanych próbach pokonania diabelskiego finałowego bossa (oprócz kilku przerw na odpoczynek), J-Roc zalicza kredyty na Cuphead gdy członkowie jego społeczności upuszczają „gg” na czacie.

„Praca na pełny etat lub stream, moje dobre samopoczucie jest na pierwszym miejscu” – mówi J-Roc. Przerwy są dla niego ważne. Pomimo ciężkiej pracy nad kultywowaniem społeczności online i zdobywaniem uznania na platformie należącej do Amazona jako ambasador Twitcha, J-Roc jest jednym z tysięcy oddanych streamerów, którzy mają codzienną pracę.

Reportaż Willa Bedingfielda z WIRED opisuje, jak streamerzy z małą publicznością walczą o rozwój. Nawet ci z przyzwoitymi obserwatorami walczą o związanie końca z końcem na platformie. „Jeśli Twoim bezpośrednim celem jest zarabianie na życie jako twórca, prawdopodobnie czeka Cię rozczarowanie. Bądź bardziej realistyczny” — mówi Mike Minton, wiceprezes ds. monetyzacji w Twitchu.

„Nie zamierzam tu siedzieć i mówić:„ Tak, łatwo jest zostać streamerem na żywo i robić to w pełnym wymiarze godzin ”. Ponieważ dane tego nie potwierdzają” — mówi Minton. To nie jest problem, który jest unikalny dla Twitcha. Tylko niewielka grupa pełnoetatowych twórców w mediach społecznościowych zarabia na utrzymanie w całej branży.

Na TwitchConie w San Diego najlepiej zarabiający twórcy platformy wyrazili głęboką frustrację, ponieważ firma obniżyła kwoty, jakie niektórzy ludzie zarabiają na subskrypcjach po otrzymaniu 100 000 USD rocznie. Mniej popularni streamerzy, którzy próbują utrzymać karierę na Twitchu, napotykają jeszcze większą niestabilność finansową. Wcześniej w 2022 roku Valkyrae, wpływowa twórczyni, która przeniosła się z Twitcha na YouTube, zniechęciła członka swojej społeczności, gdy została poproszona o poradę dotyczącą rozwoju. – Nie rezygnuj z pracy – powiedziała. „Rób transmisje strumieniowe jako hobby”.

Daleko poniżej gry Amouranth Po prostu tańcz i HasanAbi reagujący na jego transmisję na Twitterze na żywo na Twitchu, legion niezauważonych streamerów pragnie większej wykrywalności na platformie. „Większe streamery są świetne, ale istnieje wiele mniejszych streamerów, które dają dużo frajdy” — mówi Rose Evergreen, która wystąpiła na pokazie dragów na TwitchConie.

„Twitch stale się rozwija” — twierdzi Tom Verrilli, dyrektor ds. produktów w Twitchu. „Więc liczba ludzi, którym musimy pomóc w wydostaniu się na powierzchnię, również rośnie wykładniczo”. Platforma rozkwitła na początku pandemii Covid-19. Wielu streamerów nie nadaje w ogóle do nikogo.

Ci, którzy polegają na streamingu jako głównym źródle dochodu, często doświadczają wypalenia. Czasami całkowicie przestają nadawać. „Myślę, że najbardziej satysfakcjonującym aspektem przesyłania strumieniowego nie jest aspekt wzrostu. W szczególności chodzi o znajdowanie ludzi” — mówi Mary Kish, dyrektor ds. marketingu społecznościowego w Twitchu, która w wolnym czasie streamuje. Twitch jest zachęcany do zmiany perspektywy społeczności dotyczącej wynagrodzenia przy obecnych stawkach płacowych platformy. Osoba, która uważa streaming za swoją pracę, może być zdruzgotana, gdy dostanie 800 dolarów miesięcznie z platformy. Hobbysta może być zachwycony otrzymaniem takiej samej kwoty.

Zamiast próbować grać w tytuły popularne na platformie, na przykład Legendy Apexa lub Waleczny, kilku twórców pracujących w niepełnym wymiarze godzin z powodzeniem nawiązuje kontakt z ludźmi o podobnych poglądach dzięki wyjątkowym audycjom i osobliwym wyborom gier. „Mój plan jest moim planem; nie będzie twoje”, mówi J-Roc.

„Aktualizuj na bieżąco. Nie musisz być elitą od samego początku” – mówi. Jakkolwiek kuszące może być odtworzenie stacji bojowej na PC używanej przez supergwiazdy Twitcha, najwyższej klasy sprzęt wcale nie jest konieczny dla kogoś, kto jest weekendowym wojownikiem i transmituje kilka razy w miesiącu.

Co by było, gdyby twój listonosz był V-tuberem? Albo Twój nauczyciel transmitował Symulator chirurga 2 po długim dniu zajęć? Hobbyści są przyszłością Twitcha. Zamiast nieustannych wiadomości grupowych od tego jednego znajomego o występie DJ-a lub zajęciach jogi, spodziewaj się zaproszeń (z dołączonymi linkami) do oglądania ich transmisji na żywo. Zainteresowanie grami wideo nie jest konieczne. Twoi znajomi mogą ugotować fantazyjną kolację na żywo lub gadać o swoim fantastycznym drafcie piłkarskim. Mogą nawet wciągnąć cię na scenę cyfrową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj